2024/06/22
۱۴۰۳ شنبه ۲ تير
معمار دیزنی‌لند درگذشت

معمار دیزنی‌لند درگذشت

اسکلار بیش از نیم قرن برای کمپانی والت دیزنی کار کرد و یکی از معدود افراد جهان بود که در افتتاح پارک موضوعی دیزنی در سال ۱۹۵۵ حضور داشت

دوات آنلاین-مارتی اسکلار چهره پیشگام دیزنی و معمار دیزنی‌لند در سن ۸۳ سالگی درگذشت.

به گزارش ورایتی، مارتی اسکلار چهره خیال‌پرداز دیزنی که از نزدیک با والت دیزنی کار کرده و دیدگاه‌های او را به پارک‌موضوعی دیزنی‌لند آورده بود دیروز در خانه‌اش در هالیوود درگذشت.

اسکلار بیش از نیم قرن برای کمپانی والت دیزنی کار کرد و یکی از معدود افراد جهان بود که در افتتاح پارک موضوعی دیزنی در سال ۱۹۵۵ حضور داشت و سال پیش در مراسم دیزنی‌لند شانگهای نیز شرکت کرده بود.

اسکلار سال ۲۰۰۱ به عنوان اسطوره دیزنی معرفی شده بود و در عین حال از زمان ‌بازنشسته شدنش در سال ۲۰۰۹ مورد احترام این کمپانی بود. او از افرادی است که نامش در پنجره دیزنی‌لند حک شده است.

باب ایگر مدیرعامل دیزنی با درگذشت وی گفت: همه چیز درباره مارتی اسطوره‌ای بود. او یکی از بهترین‌های کمپانی بود و در عین حال ارتباطی قوی با خود والت داشت. هیچ کس بیشتر از مارتی شیفته دیزنی نبود وهمه ما جای او را خالی می‌بینیم.

مارتی اسکلار حتی پس از بازنشستگی نیز در همه زمینه‌های کاری دیزنی فعال بود و حتی دو هفته پیش در مراسم اکسپو D۲۳ در آنهایم شرکت کرده بود.

او سال ۱۹۳۴ در برانسویک متولد شده بود و دانشجوی یوسی‌ال‌ای بود و بعد همکاری با دیسنی را شروع کرد واز مجریان اصلی دیسنی‌لند در سال ۱۹۵۵ بود.

او از زمانی که از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد مرد دست راست والت دیزنی بود و نامش مترادف با خیال‌پردازی در این کمپانی بود.

اسکلار چندین کتاب هم درباره دیزنی نوشته بود که «رویا بپرداز! انجام بده! :نیم قرن همکاری با سلطنت جادویی دیزنی» در سال ۲۰۱۲ و «یک لرزش کوچک!» در سال ۲۰۱۵ از جمله آنها بودند.

 

ترجمه:مهر

12jav.net

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.