2024/07/21
۱۴۰۳ يکشنبه ۳۱ تير
پرداخت 10 میلیون تومان برای قتل شوهر

پرداخت 10 میلیون تومان برای قتل شوهر

از روزی که همسرم با زن دیگری ازدواج کرد و روی سر من هوو آورد دیگر از عشق و علاقه ام به او کاسته شد و اختلافات خانوادگی ما شکل گرفت تا این که ...

دوات آنلاین -دو پسر عمو که برای گرفتن زهرچشم از شوهر یک زن جوان در مشهد اجیر شده بودند، در حالی به آدم کشی هولناک اعتراف کردند که زوایای پنهان این پرونده جنایی در بازسازی صحنه قتل فاش شد.

 

رازگشایی از جنایت

به نوشته خراسان بامداد هفدهم آذر سال گذشته، یکی از پاکبانان شهرداری با مشاهده جسدی در یک چهاردیواری محصور مراتب را به پلیس اطلاع داد و این گونه بررسی های تخصصی با حضور قاضی ویژه قتل عمد در محل کشف جسد آغاز شد. اگرچه ابتدا فرضیه سقوط از بلندی مطرح بود اما با مشاهده آثار دیگری در پشت بام منزل سه طبقه که مرد 45 ساله (مقتول) در آن سکونت داشت، روند تحقیقات تغییر کرد و همسر مقتول مورد بازجویی قرار گرفت اما او مدعی شد که از عصر روز حادثه در منزل نبوده و احتمال می داد که همسرش به منزل هوویش رفته باشد.

 

در ادامه تحقیقات که به فرماندهی سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی آگاهی خراسان رضوی) انجام شد، سرنخ هایی از آشنایی همسر مقتول با فردی به نام «فرزاد» به دست آمد که قطعه گم شده پازل این جنایت بود. مدتی بعد با ردیابی های اطلاعاتی و راهنمایی های قاضی دکتر زرقانی، گروه ویژه ای از کارآگاهان اداره جنایی وارد عمل شدند و در چند عملیات جداگانه، متهمان این پرونده را در کرج و کرمانشاه دستگیر کردند.

 

بازسازی صحنه قتل

عقربه های ساعت به 9 صبح نزدیک می شد که سه متهم یک پرونده جنایی در خیابان ثمانه 15 (محل وقوع قتل) از خودروی پلیس پیاده شدند. آنان در حالی که حلقه های قانون دستانشان را می فشرد با اشاره قاضی ویژه قتل عمد به پشت بام طبقه سوم یک ساختمان مسکونی هدایت شدند تا صحنه قتل مرد 45 ساله را بازسازی کنند. اگرچه تاکنون «فرزاد» (یکی از متهمان) مدعی بود که مرد کرمانشاهی، شوهر زن جوان را به قتل رسانده است اما با سوالات تخصصی قاضی دکتر حسن زرقانی، در مخمصه ای خود ساخته گرفتار شد و صحنه جنایت را به گونه ای دیگر بازگو کرد.

 

در آغاز بازسازی صحنه قتل که سرهنگ نجفی (رئیس دایره قتل عمد آگاهی) نیز حضور داشت ابتدا سروان منفرد (افسر پرونده) به تشریح خلاصه ای از محتویات پرونده و چگونگی دستگیری متهمان پرداخت. سپس قاضی ویژه قتل عمد با تفهیم مواد قانونی به هر سه متهم این پرونده جنایی از آنان خواست حقیقت ماجرا را بیان کنند چرا که اظهارات و اعترافات آن ها در مراحل بعدی دادرسی مورد استنادات قضایی قرار می گیرد.

 

اعترافات همسر مقتول

در ادامه و با اشاره قاضی زرقانی، «ب» (همسر مقتول) با معرفی کامل خود پشت دوربین قوه قضاییه ایستاد و گفت: از روزی که همسرم با زن دیگری ازدواج کرد و روی سر من هوو آورد دیگر از عشق و علاقه ام به او کاسته شد و اختلافات خانوادگی ما شکل گرفت این اختلافات به حدی رسید که روابط ما به سردی گرایید و تقریبا از هم طلاق عاطفی گرفته بودیم. او بیشتر اوقاتش را در منزل هوویم می گذراند و زمانی هم که به خانه من می آمد به پشت بام می رفت و با کبوترانش مشغول می شد. من هم دیگر اهمیتی نمی دادم و مدام در حال قهر و آشتی بودیم تا این که در یکی از گروه های فضای مجازی با «فرزاد» آشنا شدم و با او به درددل پرداختم. «فرزاد» (مرد 44 ساله) هم به حرف هایم گوش می داد و این گونه یک رابطه عاطفی در فضای مجازی بین ما شکل گرفت تا این که از او خواستم برای رهایی از این شرایط «زهرچشمی» از همسرم بگیرد ولی او ادعا کرد که به تنهایی از عهده این کار برنمی آید و باید مرد دیگری را به استخدام درآورد که بعد هم مدعی شد فردی را در کرمانشاه پیدا کرده است ولی باید 10 میلیون تومان پرداخت کنم تا هزینه های رفت و آمد و مخارج او تامین شود. من هم قبول کردم و این مبلغ را برای او کارت به کارت کردم.

 

زن جوان ادامه داد: وقتی شرایط فراهم شد و قرار و مدارها را گذاشتیم عصر روز حادثه (شانزدهم آذر) من به همراه فرزندانم و برای خرید لوازم تحریر بیرون رفتم. این در حالی بود که همسرم به منزل من آمده و به پشت بام رفته بود تا برای کبوترانش آب و دانه بریزد. با وجود  این من فقط قصد زهر چشم گرفتن از او را داشتم و نمی خواستم همسرم را بکشد. ولی زمانی که به خانه بازگشتم از سر و صداهای داخل کوچه فهمیدم که جسدی در چهار دیواری محصور کنار منزلم پیدا شده است و این گونه دریافتم که آن ها همسرم را کشته اند ولی از ترس مجازات، این موضوع را پنهان کردم تا این که وقتی به کرج رفته بودم در آن جا دستگیر شدم.

 

قتل چگونه رخ داد

در ادامه بازسازی صحنه قتل، «فرزاد» (متهم دیگر) نیز مقابل دوربین قوه قضاییه ایستاد و به قاضی دکتر حسن زرقانی گفت: آن چه تاکنون درباره چگونگی وقوع جنایت گفته ام، دروغ بود چرا که «بهنام» معروف به «افشین» پسرعموی خودم است و احتمال نمی دادم که پلیس بتواند او را دستگیر کند به همین دلیل هم ارتکاب جنایت را به گردن او انداختم. متهم این پرونده افزود: وقتی 10 میلیون تومان را «ب» (همسر مقتول) به حساب افشین ریخت با هم به خیابان ثمانه 15 آمدیم. من از قبل یک میله فلزی از ضایعات فروشی گرفته بودم و آن را در دست داشتم. وقتی از پله ها به پشت بام رسیدیم کنار دری که به پشت بام باز می شد ایستادیم وقتی مرد 45 ساله (همسر ب) قصد پایین آمدن از پله ها را داشت  ناگهان افشین به صورتش اسپری فلفل پاشید که او ترسید و به پشت بام فرار کرد در همین هنگام من با میله ای  که در دست داشتم ضربه ای محکم به پشت سرش کوبیدم که نقش بر زمین شد خیلی تلاش کرد که به سختی روی پایش بایستد ولی لگدی دیگر به او زدم که نتوانست حرکت کند. سپس دو نفری او را کشان کشان تا لب بام بردیم و به درون چهار دیواری محصور انداختیم. بعد از آن هم من در مشهد ماندم و پسرعمویم به کرمانشاه بازگشت تا این که نفهمیدم چگونه کارآگاهان ما را ردیابی و دستگیر کردند.

 

در ادامه بازسازی صحنه قتل، «افشین» نیز به دریافت مبلغ 10 میلیون تومان از همسر مقتول اعتراف کرد و گفت: من با وسوسه های پسرعمویم با او همکاری کردم چون فکر نمی کردم پلیس بتواند مرا که از کرمانشاه به مشهد آمده ام به همین راحتی شناسایی کند. روز حادثه نیز با هم به محل قتل آمدیم و افشانه فلفل دست من بود اما وقتی مرد 45 ساله با ضربه «فرزاد» روی زمین افتاد دو نفری پیکر او را به پایین ساختمان انداختیم.

 

بنا بر این گزارش، با افشای زوایای پنهان این پرونده جنایی، قاضی ویژه قتل، پایان بازسازی صحنه جنایت را صادر کرد و سه  متهم با صدور قرار بازداشت موقت، روانه زندان شدند تا این پرونده نیز دیگر مراحل قانونی خود را طی کند.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.