2021/05/10
۱۴۰۰ دوشنبه ۲۰ ارديبهشت
معرفی کامل فیلم زیر نور کم؛ خلاصه داستان و بازیگران

معرفی کامل فیلم زیر نور کم؛ خلاصه داستان و بازیگران

اطلاعات اولیه ای که قبل از تماشای فیلم زیر نور کم لازم است بدانید در این مطلب آمده است.

دوات آنلاین -فیلم زیر نور کم نخستین اثر سینمایی محمد پرویزی به عنوان کارگردان است. این فیلم که درام روانشناختی محسوب می شود از جمله آثاری است که شاید نمونه آن را کمتر دیده باشد.

عکسی از فیلم زیر نور کم

خلاصه داستان فیلم زیر نور کم

زیر نور کم که بر اساس فیلمنامه ای با عنوان سمفونی تولد نوشته محمد پرویزی ساخته شده، درونمایه ای متفاوت با آثار سالهای اخیر سینمای ایران دارد و به موضوع عوارض اجتماعی خاطره می پردازد .مرزهای اخلاقی آدمهایی که از زندگی ما رفته اند ولی در خاطر ما هنوز زنده اند کجاست ؟ این پرسش فیلم است.

 

در خلاصه داستان زیر نور کم آمده است: زندگی من اسیر اسم‌هاست، اسم‌هایی که اومدن و رفتن. این روزها به اسم‌هایی فکر می‌کنم که سایه نداشته باشه یا حداقل اینقدر کوتاه باشه که نشه زیر نور کم دیدش...

عکسی از فیلم زیر نور کم

محمد پرویزی نویسنده و کارگردان این فیلم یادداشت کوتاهی را به عنوان خلاصه داستان این اثر نوشته است: من از آدمهایی که از زندگی ام رفته اند (تا به امروز ) خلاصی ندارم. نمی توانم آنها را جایی رها کنم، چون به شکل های متفاوتی بازمی گردند و با لحظه های خوبِ زندگیم ترکیب می شوند. این درهم تنیدگی آنها  گاهی تکان دهنده است. سر زده کسی از راه می رسد دور میزی که نباید باشد حاضر می شود. شده  با آنها ساعت ها و یا روزها جایی دیگری بوده ام. همین وقت هاست که زندگی ام زیر و رو می شود... به این خاطرِ که جایی كه هستم یا باید تاریک تاریک باشه، یا روشنِ روشن... من از ماندن « زیر نورِ کم» می ترسم.

عکسی از فیلم زیر نور کم

بازیگران فیلم زیر نور کم

بازیگرانی همچون لیلا زارع، صابر ابر، حمیدرضا آذرنگ، بهناز جعفری، بیتا بادران، تیرداد کیایی، رابعه مدنی، روح الله کمانی و نیلوفر شهیدی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها
سهیلا 1400/01/10
به نظرم فیلمنامه ی ضعیفی داشت که میتونست بهتر باشه من خودم آخرای فیلم تازه فهمیدم چه خبره و داستان چیه
ناشناس 1400/01/12
خیلی بد بود
پرستو 1400/01/12
بد
ناشناس 1400/01/13
خیلی بد بود
ناشناس 1400/01/13
اصن نفهمیدم چی بود و چی شد!
ناشناس 1400/01/16
لطفا یکی توضیح بده ... من هیچی از فیلم متوجه نشدم!
م 1400/01/16
خب یکی به ما هم بگه
فرزانه 1400/01/20
چی بود واقعا
شقایق 1400/01/24
سایه کی بود اون وسط
علی 1400/01/28
سایه کی بود
خاطره 1400/02/03
چی بود قضیه؟

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.