2020/05/29
۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
دستگیری عامل اولین جنایت سال ۹۹

دستگیری عامل اولین جنایت سال ۹۹

این متهم همکارش را با چاقو کشته و 70 هزار تومان از او سرقت کرده بود.

دوات آنلاین-پسر جوانی که با قتل یکی از دوستانش اولین قتل سال ۹۹ تهران را رقم زده و از محل گریخته بود، بازداشت شد.

 

به گزارش جوان، ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه روز پنجشنبه ۷ فروردین ماه ماموران کلانتری ۱۱۳ بازار اولین قتل سال ۹۹ را تلفنی به قاضی شعبانی، بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران خبر دادند.

 

ماموران پلیس اعلام کردند پسر جوانی با ضربات چاقو در اتاقک انبار لوازم خانگی حوالی بازار به طرز مرموزی به قتل رسیده است.

 

با اعلام این خبر بازپرس جنایی همراه تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در محل به تحقیق پرداختند. بررسی ها نشان داد مقتول که ابراهیم نام دارد همراه پسر دایی اش و پسر جوان دیگری در اتاقک این انباری زندگی می کرده است که ساعتی قبل با دو ضربه چاقو به قتل می رسد.

 

پسر دایی مقتول به ماموران گفت: من همراه پسر عمه‌ام در این انباری به عنوان باربر کار می کردیم تا اینکه مدتی قبل یکی از دوستانمان به نام حامد برای باربری به جمع ما اضافه شد ما هر سه دوست بودیم و با هم در اتاقک ته انبار زندگی می کردیم. چند ساعت قبل حامد و ابراهیم داخل انباری بودند و من برای انجام کاری بیرون رفتم تا اینکه لحظاتی قبل وقتی به انباری برگشتم داخل اتاقک با جسد خونین پسر عمه ام رو به رو شدم و با اداره پلیس تماس گرفتم.

 

بازداشت قاتل در کارواش

بررسی های ماموران در محل حادثه حکایت از آن داشت قاتل پس از حادثه پول ها و تلفن همراه مقتول را سرقت کرده است. از سوی دیگر ماموران دریافتند حامد پس از حادثه به طرز مرموزی ناپدید شده است.

 

بنابراین کارآگاهان جنایی حامد را به عنوان مظنون به قتل تحت تعقیب قرار دادند تا اینکه باخبر شدند متهم در کارواشی مشغول به کار شده است.

 

بدین ترتیب ماموران راهی کارواش شدند و حامد را بازداشت کردند. متهم صبح دوشنبه برای بازجویی به دادسرای امور جنایی تهران منتقل شد و مورد بازجویی قرار گرفت.

 

وی مقابل قاضی شعبانی با اظهار پشیمانی به قتل دوستش اعتراف کرد و گفت: ما هرسه با هم دوست صمیمی بودیم و در انباری لوازم خانگی کار می کردیم و شب ها هم در اتاقکی با هم می خوابیدیم. مدتی بود که احساس می کردم ابراهیم قصد دارد پول های مرا سرقت کند. او خیال می کرد من پول زیادی پس انداز کرده ام و دنبال فرصتی بود که پول های مرا بدست آورد. به همین خاطر همیشه همراه خودم چاقویی داشت که از خودم دفاع کنم. شب حادثه من و ابراهیم با هم تنها بودیم که متوجه شدم ابراهیم در اتاقک را قفل کرد و کلید آن را داخل جیبش گذاشت. همان لحظه به او مشکوک شدم که ناگهان ابراهیم به من حمله کرد و من هم با چاقویی که آماده کرده بودم دو ضربه به او زدم و ابراهیم غرق در خون نقش بر زمین شد. پس از این پشیمان شدم و در حالی که ترسیده بودم زخم های شکمش را با پارچه ای بستم که ابراهیم از من آب خواست و به او آب دادم و بعد هم مبلغ ۷۰هزار تومان پول و گوشی همراهش را سرقت کردم و از انباری گریختم.

 

پول های مقتول را برای اجاره خانه دادم

وی ادامه داد: پس از حادثه برای کار به یکی از شهرهای شمالی رفتم اما آنجا کاری پیدا نکردم و دوباره به تهران برگشتم و پیش دوستانم رفتم که اتاقی را در حوالی مسگرآباد برای زندگی اجاره کرده بودند. چند شبی آنجا بودم و اجاره خانه ام را با همان ۷۰ هزار تومان پول سرقتی پرداخت می کردم تا اینکه ۷۰ هزار تومان تمام شد و بعد از آن هم موبایل مقتول را به دوستانم اجاره می دادم و برای اجاره پول می گرفتم تا اینکه احتمال دادم ماموران پلیس در تعقیب من هستند و به همین خاطر آنجا را ترک کردم و پیش یکی دیگر از دوستانم رفتم که او مرا برای کار به کارواش معرفی کرد. سه روز در کارواش کار کردم و شب ها هم همانجا می خوابیدم که روز سوم ماموران پلیس به سراغم آمدند و مرا دستگیر کردند.

 

متهم پس از اعتراف به قتل برای ادامه تحقیقات به دستور قاضی شعبانی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.