2022/11/28
۱۴۰۱ دوشنبه ۷ آذر
قتل صاحبخانه ثروتمند با وسوسه سرقت

قتل صاحبخانه ثروتمند با وسوسه سرقت

متهمان بعد از قتل تلفن همراه و پول‌ های مقتول را سرقت جسد را دفن کردند و برای از بین بردن آثار جرم، محل دفن جنازه را آتش زدند.

دوات آنلاین -مرد جوان که با همدستی پسری نوجوان صاحبخانه پولدارش را به قتل رسانده بودند، به زندان و پرداخت دیه محکوم شدند.

 

به نوشته روزنامه جوان اسفند‌سال‌۹۵ مرد میانسالی مأموران پلیس شهرستان بهارستان را از ناپدید شدن ناگهانی پسر ۲۲‌ساله‌اش هوشنگ باخبر کرد. او گفت: پسرم روز گذشته از خانه بیرون رفت و دیگر بازنگشت تا اینکه ساعتی قبل مرد جوانی تماس گرفت و گفت در ازای آزادی پسرم ۳۰۰‌میلیون تومان پول می‌خواهد.

 

مرد میانسال ادامه داد: هوشنگ تازه خانه خریده بود و آن را به یکی از دوستانش به نام شهروز اجاره داده‌بود. صدای مرد آدم‌ربا خیلی شبیه صدای مستأجرش بود احتمال می‌دهم او پسرم را ربوده است.

 

با طرح این شکایت، مأموران تحقیقات خود را برای یافتن پسر جوان آغاز کردند تا اینکه در روند تحقیقات مشخص شد هوشنگ مدتی قبل با مستأجرش اختلاف شدیدی داشته است. بنابراین شهروز به عنوان اولین مظنون تحت تعقیب قرار گرفت و بازداشت شد.

 

ماجرای سرقت مرگبار

مرد جوان در بازجویی‌ها به قتل صاحبخانه‌اش با همدستی دوست نوجوانش رئوف اعتراف کرد و گفت: چند سال قبل با هوشنگ آشنا شدم. او پسر پولداری بود به همین خاطر وسوسه شدم اموالش را سرقت کنم. این شد که با رئوف صحبت کردم و قرار شد با هم نقشه سرقت را اجرا کنیم.

 

مرد جوان ادامه داد: هوشنگ سگ گرانقیمتی داشت. ابتدا آن را سرقت کردیم و به خانه یکی از دوستانمان بردیم. سپس با او تماس گرفتیم و برای تحویل سگ آدرس خانه دوستمان را دادیم. وقتی هوشنگ وارد خانه شد به او حمله کردیم و دست و پایش را بستیم. متهم در خصوص قتل گفت: بعد از ساعتی از او خواستیم با پدرش تماس بگیرد تا برایمان مبلغ ۳۰۰‌میلیون تومان پول واریز کند، اما هوشنگ مقاومت کرد. از آنجائیکه مواد مصرف کرده بودیم حال طبیعی نداشتیم به همین خاطر با او درگیر شدیم و هر کدام با چاقو چند ضربه به او زدیم. بعد از چند ساعت متوجه شدیم او نفس نمی‌کشد.

 

او در خصوص پنهان کردن جسد هم گفت: بعد از قتل رئوف تلفن همراه و پول‌های مقتول را سرقت کرد. بعد جسد را در خانه یکی از دوستانمان دفن کردیم و برای از بین بردن آثار جرم، خانه دوستمان را آتش زدیم.

 

با اقرار‌های متهم رئوف ۱۷‌ساله که قصد خروج از کشور را داشت بازداشت شد و به مشارکت در قتل اعتراف کرد. با کامل شدن تحقیقات پرونده روی میز هیئت قضایی شعبه‌پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران قرار گرفت و اولیای‌دم درخواست قصاص کردند. در ادامه دو متهم خلاف اظهاراتشان با انکار جرم قتل را گردن هم انداختند و گفتند ضربه کشنده را به مقتول نزده‌اند.

 

با انکار جرم از سوی متهمان از آنجایی‌که تحقیقات دادگاه نیز در کشف حقیقت ناکام ماند و مدرکی علیه آن‌ها به دست نیامد، قضات دادگاه هر یک از متهمان را به پرداخت نصف دیه و به اتهام آدم‌ربایی به ۱۲‌سال حبس محکوم کرد.

 

‌رئوف نیز به اتهام سرقت اموال مقتول به پنج‌سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت محکوم شد. این حکم به دیوان‌عالی کشور فرستاده شد تا اینکه از سوی قضات شعبه هفتم دیوان‌عالی مورد تأیید قرار گرفت.

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.