2021/06/20
۱۴۰۰ يکشنبه ۳۰ خرداد
بحران دستمزدها در تیم پرسپولیس

بحران دستمزدها در تیم پرسپولیس

یکی از بازیکنان مهم پرسپولیس می‌ گفت هرچه پول به باشگاه می ‌آید برای خارجی ‌ها مصرف می‌شود و هیچ چیز به آنها نمی‌رسد. همین بازیکن معترض بود که چرا برای بردهایی که به دست می‌آورند حتی یک پاداش یک میلیونی هم نمی‌گیرند.

دوات آنلاین -پرسپولیس مقابل ماشین‌سازی برنده شد و بالاخره به نیمه بالای جدول رسید تا شانس صدرنشینی و برگشتن به جایگاه اصلی‌اش را پیدا کند اما همچنان درباره مشکلات این تیم حرف زده می‌شود؛ اینکه چقدر از این مشکلات فنی است و به کادر فنی و بازیکنان ربط دارد؟ چقدر به کمبود بازیکن مرتبط است و چه حد از آن به مسائل روانی یا حاشیه‌ای برمی‌گردد؟ درباره مشکلات فنی با جزئیات می‌شود صحبت کرد؛ اینکه در چه پست‌هایی کمبود بازیکن دردسرساز شده، در چه پست‌هایی افت کیفی بازیکنان مشکلاتی برای تیم به وجود آورده یا اصلاً کدام بخش از تصمیمات کادر فنی و در رأس آن یحیی گل‌محمدی اشتباه بوده که تیم برای رسیدن به هر برد باید زجری عظیم را تحمل کند و هوادارانش را تا آستانه سکته پیش ببرد؟

 

پول نگرفته‌اند، مشکل روحی دارند

ایران ورزشی نوشت: درباره مشکلات فنی می‌شود با جزئیات حرف زد اما جدا از مسأله کمبود مهره، موقعیت ‌نشناسی بازیکنان پرسپولیس و اینکه یحیی بعضاً دیر یا بد تصمیم می‌گیرد، مسأله روحی چیزی است که می‌توان روی آن انگشت گذاشت و به‌عنوان یکی از دلایل اصلی مشکلات پرسپولیس به آن اشاره کرد.

 

کادر فنی پرسپولیس تمام ایرادهای تیمش را قبول دارد. هم یحیی هم مطهری بارها به‌صورت سربسته یا حتی آشکار به مشکلات تیم‌شان اشاره کرده‌اند و راه‌حل برون‌رفت از این وضعیت را تمرین، تمرین و تمرین می‌دانند اما همین مربیان اعتقاد دارند بخش عمده‌ای از مشکلات بازیکنان پرسپولیس روحی است.

 

بازیکنان پرسپولیس از نظر روانی دچار مشکل شده‌اند و این را حتی می‌توان در پاس‌های نهایی و ضربات آخرشان دید. مربیان هم تلاش دارند کار خودشان را درست انجام دهند و البته برای بهبود شرایط روانی شاگردان خود تلاش می‌کنند اما این تلاش از یک جایی به بعد دیگر جواب نمی‌دهد و آن دقیقاً به طولانی شدن زمان پول نگرفتن بازیکنان ارتباط دارد.

 

چرا پاداش بردهای‌ مان را نمی‌دهند؟

بازیکنان پرسپولیس بعد از بازی با ماشین‌سازی اشاراتی به مشکلات مالی داشتند اما اوضاع در رختکن تیم شدیدتر است و اعتراض‌ها با صدای بلند‌تر و با جملات واضح‌تری مطرح می‌شود.

 

در هر بازی مربیان درباره مسائل پیرامونی باشگاه با بازیکنان صحبت می‌کنند و هر بار از آنها می‌خواهند به‌خاطر آنها، هواداران و یا حامیان متعصبی مثل مهرداد میناوند با تمام توان برای پیروزی تلاش کنند، اما بازیکنان شاکی‌اند و می‌گویند این همه تلاش‌شان از سوی باشگاه جواب داده نمی‌شود.

 

یکی از بازیکنان مهم پرسپولیس با اعتراض بعد از بازی با ماشین‌سازی می‌ گفت هرچه پول به باشگاه می ‌آید برای خارجی ‌ها مصرف می‌شود و هیچ چیز به آنها نمی‌رسد. همین بازیکن معترض بود که چرا برای بردهایی که به دست می‌آورند حتی یک پاداش یک میلیونی هم نمی‌گیرند و چرا باشگاه از این طریق حتی شده با مبالغی اندک از تلاش آنها قدردانی نمی‌کند؟

 

تا 17 روز دیگر باید نصف قراردادمان را بگیریم

بازیکنان پرسپولیس هر روز به شکل دقیق اخبار رختکن استقلال و پاداش‌های آنها بعد از هر برد را می‌گیرند و با شرایط خودشان مقایسه می‌کنند تا صدای اعتراض‌های‌شان بلندتر شود. آنها می‌گویند در شرایطی که 17 روز دیگر بازی‌های نیم‌فصل اول‌شان تمام می‌شود فقط 10درصد مطالبات این فصل‌شان را دریافت کرده‌اند در شرایطی که به‌صورت طبیعی در آن مقطع باید نیمی از مبلغ قراردادشان را بگیرند. این صداهای اعتراض در حالی شنیده می‌شود که از چند هفته قبل تا الان هربار مربیان با مدیران باشگاه صحبت کرده‌اند از آنها خبر بی‌پولی شنیده‌اند و اینکه شرایط بازیکنان را درک می‌کنیم اما پولی برای پرداخت وجود ندارد.

 

پاداش دلاری یک هوادار

هرچند سمیعی قبل از فینال آسیا مطالبات فصل قبل بازیکنان و کادر فنی را تسویه و 10درصد قرارداد این فصل را هم پرداخت کرد اما تاکنون موفق نشده پاداش بردهای تیم را پرداخت کند و این قضیه به چشم بازیکنان آمده. البته یکی از هواداران پرسپولیس قبل از دربی از طریق یحیی گل ‌محمدی پاداش‌های دلاری به اعضای تیم داده که ربطی به باشگاه نداشته است. این پاداش‌ها به برخی نفرات 500 و به برخی دیگر 300 و 200 دلاری بوده است اما غیر از آن باشگاه هیچ پاداشی به اعضای تیم نداده و حالا مورد اعتراض بازیکنان قرار گرفته است.

 

لوازم آشپزخانه کالا و ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.