2024/04/14
۱۴۰۳ يکشنبه ۲۶ فروردين
ابتلای سالانه ۹۰ هزار نفر در کشور به سرطان

ابتلای سالانه ۹۰ هزار نفر در کشور به سرطان

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از ابتلا سالانه ۹۰ هزار نفر در کشور به سرطان خبر داد و گفت : وزارت بهداشت باید سیاست های پیشگیرانه را مدنظر قرار دهد.

دوات آنلاینعضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از ابتلا سالانه ۹۰ هزار نفر در کشور به سرطان خبر داد و گفت : وزارت بهداشت باید سیاست های پیشگیرانه را مدنظر قرار دهد.

بشیر خالقی با تاکید بر ضرورت حمایت از بیماران مزمن به ویژه بیماران سرطانی، افزود: واقعیت آن است که امروزه هزینه های درمان بیماران سرطانی سرسام آور است این درحالی است که سالانه نزدیک به 90 هزار نفر در کشور با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می کنند.

نماینده مردم خلخال در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به نظر می رسد باید وزارت بهداشت حمایت های ویژه ای از این بیماران داشته باشد زیرا عمدتا داروهای این بیماران وارداتی است و برای خانواده هایی که از حداقل های زندگی برخوردار نیستند تامین این داروها بسیار سخت است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، به خانه مفت گفت: اگرچه وزارت بهداشت نیز در تامین هزینه های خود با مشکل روبرو است اما می تواند با سیاست های پیشگیرانه مانع از بروز و توسعه بیماری سرطان در نقاط مختلف کشور شد تا بتوان هزینه های این بیماری را کنترل کرد.

وی یادآور شد: از سویی دیگر هر دوره شیمی درمانی برای بیماران سرطانی نسبت به نوع سرطان متفاوت است اما اغلب بین 4 الی 5 میلیون تومان برای بیمار هزینه در بردارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: برخی از شهرها به جهت نوع تغذیه بروز برخی سرطان ها شایع تر است و از این طریق می توان راهکارهای اثربخشی را برای کنترل این بیماری مدنظر قرار داد. 

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.