2024/06/15
۱۴۰۳ شنبه ۲۶ خرداد
اعدام؛ نتیجه رفاقت سیاه در شبکه‌های غیر اخلاقی

اعدام؛ نتیجه رفاقت سیاه در شبکه‌های غیر اخلاقی

مرد اعدامی در پی یک دوستی غیراخلاقی دست به جنایت زده بود.

دوات آنلاین -جوانی که چهار سال قبل به دنبال رفاقتی کثیف در یکی از شبکه های غیراخلاقی فضای مجازی، دست به جنایتی وحشتناک زده بود، سپیده دم سه شنبه گذشته در زندان مرکزی مشهد به دار مجازات آویخته شد.

 

ماجرای این جنایت تکان دهنده بامداد نوزدهم مرداد سال 95 زمانی لو رفت که صدای انفجار مهیب توأم با آتش سوزی اهالی خیابان مسلم جنوبی را خواب آلود از منازلشان بیرون کشید. دقایقی بعد نیروهای امدادی آتش نشانی وارد عمل شدند و شعله های آتش را به محاصره درآوردند.

 

همزمان با خاموش شدن شعله ها، ناگهان جسد خون آلود جوان 31 ساله ای درون حمام منزل نمایان شد که با وارد آمدن ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده بود.

 

با افشای راز این جنایت، تحقیقات گسترده کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با صدور دستورات ویژه ای از سوی قاضی شعبه 208 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد آغاز شد.

 

آغاز تحقیقات پلیسی

بررسی ها بیانگر آن بود که افرادی قبل از وقوع انفجار سوار بر یک دستگاه پژو 206 در محل دیده شده اند در حالی که پژو متعلق به جوان 31 ساله (مقتول) بود  از سوی دیگر ادامه تحقیقات نشان داد منزل محل جنایت نیز متعلق به زوجی است که در مکان دیگری زندگی می کنند و گاهی برای سرکشی به این منزل می آیند اما اکنون فرزند مجردشان در آن جا به قتل رسیده بود!

 

کارآگاهان با راهنمایی های قاضی علی اکبر احمدی نژاد و بررسی لپ تاپ «س-غ» (مقتول) به سرنخ هایی از یک شماره تلفن مخفی رسیدند که حکایت از ارتباط جوان 31 ساله با یک جوان 26 ساله به نام «ع-غ» داشت که از حدود 10 روز قبل از طریق شبکه های اجتماعی با هم در تماس بودند. در ادامه رصدهای اطلاعاتی، ردی از یک مرد 48 ساله و جوان دیگری به دست آمد که سوار بر پژوی مقتول در محل حادثه دیده شده بودند.

 

وقتی آن ها تحت تعقیب قرار گرفتند رشته تحقیقات به تربت حیدریه و تهران کشید چرا که بررسی های غیرمحسوس نشان می داد مرد 48 ساله پدر «ع-غ» (جوان 26 ساله متهم) است بنابراین کارآگاهان با هماهنگی قضایی و با هدایت و نظارت سرهنگ کارآگاه رزمخواه (رئیس وقت آگاهی خراسان رضوی) و در یک عملیات پیچیده، موفق شدند متهمان را در ورودی تهران دستگیر کنند.

 

اعترافات تکاندهنده

«ع-غ» که باور نمی کرد به این سرعت شناسایی شود در اعترافاتی تکان دهنده گفت: در یکی از شبکه های اجتماعی غیراخلاقی با «س» آشنا شدم و به منزل مجردی او رفتم و ساعاتی را کنار هم بودیم اما روز بعد به دلیل برخی موضوعات غیراخلاقی و خاص، اختلافی بین ما رخ داد ولی هر کدام بر خواسته خودمان اصرار می کردیم تا این که ماجرا به درگیری کشید و او با چاقو به سوی من حمله ور شد. در این هنگام چاقو را از دست دوست تازه آشنایم گرفتم و ضربه ای به گردنش زدم بعد از آن دیگر نفهمیدم چند ضربه به نقاط بدن او فرود آوردم و با انداختن جسد در حمام، نزد پدرم و یکی از دوستانم رفتم و ماجرا را برای آن ها شرح دادم. این گونه بود که پدرم نیز با من و دوستم و برای از بین بردن آثار جرم به محل جنایت آمد. تصمیم گرفتیم با بنزین خانه و جسد را به آتش بکشیم تا شناسایی نشود به همین  دلیل ظرف حاوی بنزین را روی لوازم منزل ریختیم و زمانی که من کبریت را کشیدم ناگهان به دلیل تراکم بخار بنزین، انفجار رخ داد و من لای در گیر کرده بودم که برخی از نقاط بدنم دچار سوختگی شد. سپس سوار بر خودروی پژوی مقتول شدیم و با فرار از محل جنایت، خودرو را هم در اطراف سد کارده مشهد آتش زدیم تا هیچ گونه اثری باقی نماند و ...

 

دوست متهم به قتل نیز در یک عملیات ضربتی به سرپرستی کارآگاه نجفی (افسر پرونده) دستگیر شد و  به این ترتیب متهمان با صدور کیفرخواست از سوی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی پای محاکمه نشستند. متهم به قتل جزئیات این جنایت وحشتناک را که در پی «رفاقت کثیف» رخ داده بود در حضور قضات باتجربه دادگاه تشریح کرد و در نهایت پس از برگزاری چندین جلسه دادگاه، قضات شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی، او را به قصاص نفس محکوم کردند.

 

با تایید رای صادر شده در شعبه نهم دیوان عالی کشور، پرونده مذکور به اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد ارجاع شد تا این که پس از طی مراحل و تشریفات قانونی، مقدمات اجرای حکم با دستور قاضی محمدرضا دشتبان (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی در امور اجرای احکام) فراهم شد و  به این ترتیب سپیده دم سه شنبه گذشته، در حالی که اولیای دم حاضر به گذشت نشدند و بر اجرای حکم قصاص نفس اصرار کردند، «ع-غ» (30 ساله) بعد از چهار سال از وقوع جنایت پای چوبه دار رفت و به مجازات رسید تا درس عبرتی باشد برای افرادی که هنوز در فضاهای غیراخلاقی برخی شبکه های اجتماعی لانه کرده و آینده و زندگی خود را در مسیر تباهی قرار داده اند.

 

منبع: روزنامه خراسان

12jav.net

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.