2024/07/20
۱۴۰۳ شنبه ۳۰ تير
معمای قتل مرد پاکستانی در تهران

معمای قتل مرد پاکستانی در تهران

تلاش پلیس ایران و اینترپل برای دستگیری متهم به قتل بی نتیجه مانده است.

دوات آنلاین -مرد پاکستانی که متهم است پس از قتل یکی از بستگانش در غرب تهران از کشور گریخته به صورت غیابی در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه می‌شود.

 

به نوشته روزنامه جوان دو سال قبل مأموران پلیس تهران از کشف جسد مرد جوانی در یک ساختمان نیمه کاره در غرب تهران باخبر و راهی محل شدند. بعد از حضور مأموران در محل، آن‌ها با جسد مرد ۳۳‌ساله به نام احمد روبه‌رو شدند که طنابی دور گردنش پیچیده شده‌بود. روند بررسی‌ها نشان می‌داد احمد تبعه کشور پاکستان است که از مدتی قبل برای کار به ایران آمده بود. همچنین در بررسی‌های بیشتر مشخص شد احتمالاً وی به انگیزه سرقت کشته شده‌است.

 

شناسایی قاتل

با انتقال جسد به پزشکی قانونی کارشناسان در گزارشی اعلام کردند علت فوت فشار بر عناصر حیاتی گردن بوده است. با تشکیل پرونده قتل تلاش برای شناسایی عامل یا عاملان قتل آغاز شد تا اینکه چند ماه بعد پسرعموی احمد به اداره پلیس رفت و گفت: من و احمد برای کار به ایران آمدیم و در ساختمان نیمه کاره مشغول کار شدیم. احمد وقتی به ایران آمد با یکی از بستگانمان به نام نصرالله اختلاف مالی داشت و چند بار نیز از سوی او تهدید به مرگ شده بود. احتمال می‌دهم نصرالله از سرنوشت احمد باخبر باشد و در قتل او مقصر باشد.

 

با ثبت این اطلاعات نصرالله تحت تعقیب قرار گرفت، اما پلیس نتوانست ردی از وی بدست آورد تا اینکه مشخص شد وی به صورت غیرقانونی به کشور بنگلادش فرار کرده است.

 

با فرار متهم، بازپرس از پلیس اینترپل درخواست کرد تا وی را شناسایی و دستگیر کنند، اما تلاش آن‌ها هم به نتیجه نرسید و متهم شناسایی نشد.

 

به این ترتیب کیفرخواست بنا به شواهد و قرائن موجود به اتهام قتل عمد صادر شد و پرونده به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده‌شد. به این ترتیب متهم فراری بعد از تعیین شعبه در وقت رسیدگی به صورت غیابی محاکمه می‌شود.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.