2024/06/22
۱۴۰۳ شنبه ۲ تير
توضیح یک عضو شورا درباره عکس حاشیه‌ساز مترو

توضیح یک عضو شورا درباره عکس حاشیه‌ساز مترو

محمد علیخانی:اگر بنده هم اطلاعی از واقعیت نداشتم احتمالا برداشت مناسبی نمی‌کردم و شاید مثل برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی به گونه دیگری قضاوت می‌کردم

دوات آنلاین-محمد علیخانی عضو شورای شهر پنجم در مورد عکس حاشیه ساز مترو توضیحاتی را در کانال تلگرامی‌اش منتشر کرد.

محمد علیخانی عضو شورای شهر پنجم تهران در کانال تلگرامی خود درباره عکس حاشیه ساز مترو نوشت: «روز گذشته بعد از مراسم آغاز به کار شورا، حوالی ظهر به اتفاق اعضای شورای پنجم تهران، ری و تجریش از ایستگاه امام خمینی با مترو عازم حرم حضرت امام شدیم.

مراسم با استقبال یادگار امام برگزار شد. پس از ادای احترام به بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، نماز ظهر و عصر به امامت آیت الله حاج سید حسن خمینی اقامه شد.

سپس آقایان محسن هاشمی و محمدعلی نجفی سخنانی را ایراد کردند و بعد از آن نیز نوبت به بیانات دلنشین حاج سید حسن آقا رسید.

ناهاری هم برای اعضای شورا و همراهان و خبرنگاران تدارک دیده شده بود که به اتفاق سر سفره نشستیم و پس از صرف ناهار با بدرقه یادگار امام با اتوبوس به شورا برگشتیم.

این مراسم با دو حاشیه همراه شد؛

یکی هنگام ورود به حرم بود که مسئولان حفاظت حرم مانع ورود خبرنگاران و خانم ها شدند. این مسئله با دستور حاج سید حسن آقا و عذرخواهی مسئولان حفاظت مرتفع شد و آنها نیز به جمع پیوستند، نکته جالب این بود که حاج سید حسن آقا تا رسیدن این دوستان اجازه شروع مراسم را ندادند و آقای محسن هاشمی هم شخصا برای حل مشکل به درب ورودی حرم رفتند.

اما حاشیه دوم بعد از انتشار تعدادی عکس ساخته شد، آنجا که در تصویری نشان می دهد اعضای شورا در مترو روی صندلی نشسته و تعدادی افراد از جمله یک فرد نسبتا مسن کنار آنها در حال تماشا هستند!

موضوع از این قرار بود؛ بعضی از اعضای شورا همراهانی داشتند. اعضا به ویژه آقای محسن هاشمی چندین بار از آنان خواستند با توجه به اینکه در قطار جا برای نشستن وجود داشت؛ بنشیند، اما دوستان علی الخصوص آن پیر مرد مسافر نما! حاضر به نشستن نبودند. عکاسان اصرار داشتند که این آقایان حداقل کناری بایستند تا آنها بتوانند عکس های خودشان را بگیرند. همانطور که در عکس مراسم حرم نیز مشاهده می کنید، همان فردی که در شبکه ها از او به عنوان‌ فرد مسن یاد شده است، حضوری فعال دارد و نشان می دهد که واقعیت چیز دیگری است و ظاهرا ایشان خودشان علاقمندند که جایی بایستند که در قاب عکس باشند!

تمام ماجرا این بود...

لذا؛ اگر بنده هم اطلاعی از واقعیت موضوع نداشتم و این افراد را نمی‌شناختم، احتمالا برداشت مناسبی نمی‌کردم و شاید مثل برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی به گونه دیگری قضاوت می‌کردم.»

12jav.net

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.