2024/05/29
۱۴۰۳ چهارشنبه ۹ خرداد
مهدی طارمی یکی از بازیکنان تاثیرگذار در یک چهارم نهایی قهرمانان آسیا از منظر ای.اف.سی.

مهدی طارمی یکی از بازیکنان تاثیرگذار در یک چهارم نهایی قهرمانان آسیا از منظر ای.اف.سی.

مهدی طارمی بازیکن پرسپولیس ایران، در لیگ قهرمانان آسیا 2017 بیش از نیمی از گل های این تیم را روانه دروازه حریفان کرد. این گل‌ها کمک کرد تا پرسپولیس برای نخستین بار به بازی‌های یک چهارم نهایی راه یابد.

دوات آنلاین-کنفدراسیون فوتبال آسیا روز یکشنبه در معرفی بازیکنان مهم و تاثیرگذار در رقات های یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا، از مهدی طارمی به عنوان یکی از این فوتبالیست ها یاد کرد و نوشت: او با گل هایش موقعیت تاریخی برای پرسپولیس ایجاد کرد.

در تارنمای کنفدراسیون فوتبال آسیا آمده است: مهدی طارمی بازیکن پرسپولیس ایران، در لیگ قهرمانان آسیا 2017 بیش از نیمی از گل های این تیم را روانه دروازه حریفان کرد. این گل‌ها کمک کرد تا پرسپولیس برای نخستین بار به بازی‌های یک چهارم نهایی راه یابد.

پرسپولیس در بازی با الوحده امارات در بازی نهایی گروه چهار در آستانه حذف از رقابت ها قرار گرفته بود اما دو گل پیاپی طارمی و هت تریک او موقعیتی تاریخی برای این تیم خلق کرد.

عمر عبدالرحمان بازیکن العین امارات که در سال 2016 از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان بازیکن سال انتخاب شده بود، در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا 2017 چند گل به گل های تیمش اضافه کرد و شمار گل هایش را به عدد هفت رساند. گل دقیقه نودی او به بنیادکار ازبکستان در مرحله گروهی و دو گل او به استقلال در یک هشتم نهایی، از جمله گل های مهم و برجسته او است.

علاوه بر این، شش گلی که او در به ثمر رساندن آنها نقش داشت، حاکی از عزم این بازیکن برای جبران شکست سال گذشته العین در مرحله نهایی است.

آلان کاروالیو فوتبالیست برزیلی است که باشگاه گوانژو چین پس از رفتن پائولو پائولینیو به بارسلونا به او چشم امید دارد. این بازیکن برزیلی در سه بازی، شامل بازی برابر سون ون سامسونگ بلووینگز و کاوازاکی فرونتال به عنوان قهرمان بدون سابقه گل خوردن، سه گل زد.

عمر السوما بازیکن سوری الاهلی عربستان است که از هفته پنجم رقابت ها بازی نکرده است اما، گل های او به ذوب آهن و العین در صعود الاهلی در مرحله گروهی نقش مهمی داشت.

با توجه به گل هایی که تاکنون این بازیکن چپ پا زده است، پاس هایی که می دهد و ضربات سر او، بدون تردید سوما در همه جا و محوطه پنالتی، خطر محسوب می شود و این مایه نگرانی پرسپولیسی ها در بازی یک چهارم نهایی با الاهلی است.

جیوانیلدو هالک فوتبالیست برزیلی باشگاه اس آی پی جی شانگهای تا کنون شش گل، از جمله سه گل از بیرون محوطه پنالتی زده است که به تیم فوتبال شانگهای کمک کرد تا برای دو سال پیاپی به یک هشتم نهایی راه یابد.

هالک در سال 2016 در مرحله یک هشتم نهایی به شکست 5 به صفر برابر جئونباک هیوندای موتورز کمک کرد، اما حضور مصمم او در رقابت های امسال حاکی از آن است که قدرتش و تاثیرش در این دوره بسیار بیشتر است.

عمر خیربین بازیکن الهلال، دومین فوتبالیست سوری تاثیرگذار در این رقابت ها در فهرست کنفدراسیون فوتبال آسیا است. خیربین در تابستان امسال، ماه ها پس از آنکه با گل دقیقه نودی خود به الریان نشان داد که بازیکنی مهمی برای تیم است، قرارداد خود را با الاهلی دائمی کرد.

وی بار دیگر با بازی برابر استقلال خوزستان در یک هشتم نهایی ثابت کرد که از توان قهرمان شدن برخوردار است.

یوکویاباشی بازیکن باشگاه کاوازاکی فرونتال، از دیگر بازیکنان موثر در این رقابت ها در این فهرست است. گل های این بازیکن به سوون سامسونگ بلووینگز و کوانگژو برای کاوازاکی فرونتال که در اوایل رقابت ها، چهار تساوی پیاپی را داشت، ارزشمند بود.

یوکویاباشی در مرحله یک هشتم نهایی، در بازی با موانگتونگ یونایتد، دو گل زد و تیمش اکنون راهی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا تست.

رافائل سیلوا فوتبالیست تیم اوراوا رد دیاموند ژاپن است که خطرناک تر از هفت بازیکن یاد شده در این فهرست است و باید جدی گرفته شود.

این بازیکن برزیلی، از هشت شوت، پنج گل به ثمر رساند. او معمولا نیمکت نشین است اما، تنها گل بازی با اس آی پی جی را به ثمر رساند و باعث پیروزی تیمش در این بازی شد.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.