2024/05/27
۱۴۰۳ دوشنبه ۷ خرداد
سایپا یک – استقلال صفر؛ منصوریان دوباره شکست خورد

سایپا یک – استقلال صفر؛ منصوریان دوباره شکست خورد

سایپا با این پیروزی ۱۰ امتیازی شد و موقتا به رده دوم جدول صعود کرد. استقلال هم با پنج امتیاز از چهار بازی در انتظار سقوط چند پله ای در جدول رده بندی ماند.

دوات آنلاین-دیدار تیم‌های سایپا و استقلال با دومین شکست استقلال در لیگ برتر همراه شد.

سایپا از ساعت ۲۰:۴۵ در ورزشگاه تختی تهران میزبان استقلال تهران بود. تقابل شاگردان علی دایی و علیرضا منصوریان در نهایت با پیروزی یک بر صفر سایپا تمام شد تا علی دایی برای نخستین بار بتواند تیم های منصوریان را در لیگ برتر شکست دهد. 

محمد عباس زاده در دقیقه ۵۸، از روی نقطه پنالتی برای سایپا گلزنی کرد.

مهدی رحمتی از استقلال و محمد عباس زاده و روزبه شاه علی دوست از سایپا نیز با کارت زرد داور جریمه شدند.

قضاوت این دیدار محمدرضا زاهدی فر بر عهده داشت.

سایپا با این پیروزی ۱۰ امتیازی شد و موقتا به رده دوم جدول صعود کرد. استقلال هم با پنج امتیاز از چهار بازی در انتظار سقوط چند پله ای در جدول رده بندی ماند.

نیمه نخست

در دقیقه ۱۲، علی قلی زاده حرکتی را از سمت چپ زمین استقلال شروع کرد و با اشتباه یعقوب کریمی وارد محوطه جریمه شد. ذر حالی که قصد داشت توپ را به هم تیمی خود پاس بدهد، کریمی توپ را به کرنر زد.

در دقیقه ۱۷، مهدی ترابی از سمت راست زمین استقلال وارد محوطه جریمه شد و پاس در عرض او از مقابل دستان رحمتی عبور کرد اما در دهانه دروازه بازیکنی وجود نداشت که توپ را به گل تبدیل کند.

در دقیقه ۱۹، سرور جپارف از مقابل محوطه هجده قدم رو به دروازه سایپا شوت زنی کرد که توپ او با برخورد به مدافعان سایپا میان اخباری و شهباززاده قرار گرفت اما سنگربان سایپا زودتر به توپ رسید.

در دقیقه ۲۰، پاس یعقوب کریمی داخل محوطه جریمه سایپا به شهباززاده رسید که او با دو بار سر توپ زدن، مدافعان سایپا را فریب داد اما شوتش به برخورد به دیگر بازیکن سایپا به کرنر رفت.

در دقیقه ۲۱، ضد حمله سریع بازیکنان سایپا توسط مهدی ترابی، با پاس خوب این بازیکن پشت سر بازیکنان استقلال به علی قلی زاده رسید اما ضربه او را مهدی رحمتی در موقعیت خطرناکی به کرنر فرستاد.

در دقیقه ۲۳، کرنر بازیکن نفت بعد از عبور از روی سر همه بازیکنان به آرش رضاوند رسید و او با عبور از یعقوب کریمی ضربه ای را زد که باز هم بازیکنان استقلال به کرنر فرستادند.

در دقیقه ۲۹،  پاس خوب سرور جپارف در داخل محوطه جریمه به وریا غفوری رسید و شوت محکم و پر قدرت او با برخورد به تیر دورتر دروازه، تبدیل به گل نشد.

در دقیقه ۳۰، حسن بیت سعید پاس خوبی را مقابل محوطه شش قدم به سجاد شهباززاده داد که شوت شهباززاده با برخورد به مدافعان سایپا کمانه کرد و با برخورد به دستان اخباری به کرنر رفت. ضربه کرنر در ادامه به بازیکنان استقلال رسید و شوت وریا غفوری با زهم به پای بازیکن سایپا خورد و به اخباری رسید.

نیمه دوم

در آغاز این نیمه علی قلی زاده در داخل محوطه جریمه استقلال صاحب موقعیت شد که در شرایط تک به تک سید مهدی رحمتی توپ را به کرنر فرستاد.

در دقیقه ۴۷، سایپا توسط محمد عباس زاده دروازه استقلال را باز کرد که کمک داور اول اعلام خطای آفساید کرد و گل این تیم مردود شد.

در دقیقه ۵۰، مهدی ترابی از فاصله حدودا ۲۵ متری تا دروازه استقلال پشت ضربه ایستگاهی قرار گرفت که شوت دقیق او را مهدی رحمتی مشت کرد.

در دقیقه ۵۵، محمد عباس زاده با مهدی رحمتی تک به تک شد که رحمتی با خطا او را سرنگون کرد تا پنالتی به سود سایپا اعلام شود و رحمتی هم کارت زرد بگیرد.

گل: محمد عباس زاده پشت ضربه پنالتی تیمش قرار گرفت و با شوتی محکم به وسط دروازه، گل نخست سایپا را به ثمر رساند. عباس زاده بعد از گل چندین مرتبه پشتک زد که با واکنش منفی هوادران مواجه شد و داور کارت زرد را به عباس زاده نشان داد.

در دقیقه ۶۴، علی قلی زاده بعد از چند  متر حرکت با توپ شوتی زنی کرد که ضربه محکم او با برخورد به استقلالی ها به کرنر رفت.

در دقیقه ۶۸، شوت محکم داریوش شجاعیان از فاصله نسبتا دور، با برخورد به مدافعان سایپا به بیرون رفت.

در دقیقه ۷۲، پرتاب بلند وریا غفوری به داخل محوطه جریمه با خروج اشتباه اخباری مواجه شد که توپ مقابل پای بازیکن استقلال افتاد اما نتوانستند گلزنی کنند.

در دقیقه ۷۳، همکاری غفوری با جپارف موقعیت خوبی را برای مدافع استقلال فراهم کرد اما اخباری سریع تر از او به توپ رسید تا غفوری با سرعت زیادی به تابلوهای تبلیغاتی کنار زمین بخورد.

روزبه شاه علیدوست بازیکن سایپا در دقیقه ۹۲ با دریافت کارت زرد دوم از زمین بازی اخراج شد.

این دیدار حساس با پیروزی یک بر صفر نارنجی پوشان به پایان رسید.

ترکیب سایپا: محمدرضا اخباری، محمد دانشگر، رضا علیاری، دانیال ماهینی، امید خالدی، رضا اسدی، روزبه شاه‌علی‌دوست، علی قلی‌زاده، آرش رضاوند ( حامد شیری ۹۰)، مهدی ترابی و محمد عباس‌زاده (رضا جعفری ۷۷)

ترکیب استقلال: سید مهدی رحمتی، پژمان منتظری، مجید حسینی، وریا غفوری، یعقوب کریمی ( مهدی قائدی ۷۲)، روزبه چشمی، مجتبی جباری، داریوش شجاعیان، حسن بیت سعید، سرور جپارف و سجاد شهباززاده ( علی قربانی ۴۴)

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.