2024/02/24
۱۴۰۲ شنبه ۵ اسفند
افزایش آگاهی شهروندان؛ باعث توجه حاکمیت به محیط زیست

افزایش آگاهی شهروندان؛ باعث توجه حاکمیت به محیط زیست

رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران: باید برای حفظ و برقراری عدالت تلاش کنیم تا بتوانیم مشکلات و معضلات محیط زیستی را حل کنیم

دوات آنلاین- افزایش آگاهی شهروندان بدون تردید افزایش مطالبه‌گری آنها، حرکت‌های اجتماعی تاثیرگذار و در نهایت توجه حاکمیت به موضوع محیط زیست را در پی خواهد داشت. این را رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت و در یک نمونه بر ضرورت فرهنگسازی در استفاده از سفره‌های پارچه‌ای در نانوایی‌ها تاکید کرد.

مهدی گلمکانی با اشاره به مقاله ای با موضوع محیط زیست به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص سیاست‌های ابلاغی محیط زیست اشاره کرد و گفت: ایشان حفاظت از محیط زیست را وظیفه همگانی دانسته که همه آحاد جامعه باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

وی افزود: افزایش آگاهی شهروندان بدون تردید افزایش مطالبه گری آن ها، حرکت های اجتماعی تاثیر گذار و در نهایت توجه حاکمیت به موضع محیط زیست را در پی خواهد داشت.

رئیس مرکز مدیریت محیط زیست در ادامه با اشاره به انجام فعالیت ها و اقدامات مختلف محیط زیستی مرکز مدیریت محیط زیست گفت: یکی از معضلات محیط زیستی که بسیار حائز اهمیت است استفاده از کیسه های پلاستیکی به ویژه در نانوایی ها است که علاوه بر آلودگی محیط زیست، سلامت انسان را نیز تهدید می کند، که در این زمینه نیاز است تا به فرهنگ سنتی خودمان برگردیم و برای خرید نان از سفره نان پارچه ای استفاده کنیم.

گلمکانی ادامه داد: امسال در حوزه فرهنگسازی استفاده از ساک و سفره نان پارچه ای اقدام به شناسایی نانوایی های دوستدار محیط زیست توسط کانون های محیط زیست محلات و همکاری با اتحادیه نانوایان تهران نمودیم تا بتوانیم سطح آگاهی شهروندان را ارتقا داده و به کمک کانون های محیط زیست، شهروندان را از مضرات تماس نان داغ با کیسه پلاستیکی آگاه سازیم.

وی با اشاره به بحث عدالت محیط زیستی گفت: همه باید برای حفظ و برقراری عدالت تلاش کنیم تا بتوانیم مشکلات و معضلات محیط زیستی را به نحو احسن حل کنیم.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.