2021/04/22
۱۴۰۰ پنج شنبه ۲ ارديبهشت
شروع حاشیه های استقلال قبل از آغاز نیم‌ فصل دوم

شروع حاشیه های استقلال قبل از آغاز نیم‌ فصل دوم

قهر رشید، غیبت 2 هفته‌ای قایدی، دلخوری وریا غفوری، نیمکت‌نشینی مسعود ریگی و قهر و فراری شدن هروویه میلیچ، بازیکن کروات آبی‌ها موضوعی نیست که بتوان به راحتی از کنار آن‌ها گذشت.

دوات آنلاین -هنوز نیم‌ فصل دوم شروع نشده، استارت حاشیه‌ها در استقلال زده شد! استعفای قربانعلی‌پور، دستیار فکری، شایعه جدایی محمد دانشگر، مدافع آبی‌ها و قهر رشید مظاهری و حذف نام او از فهرست تیم برای بازی با مس رفسنجان.

 

قهرها و غیبت ها

خراسان نوشت: تمرین دیروز تیم فوتبال استقلال در شرایطی برگزار شد که رشید مظاهری در اقدامی عجیب تمرین تیمش را به این بهانه که مصدومیت از ناحیه مچ پا دارد ترک کرد. ظاهرا بین وی و سعید عزیزیان هم اختلافاتی به وجود آمده بود که مربی دروازه‌بان‌های استقلال را ناراحت کرده. این در حالی است که اعضای کادر فنی تیم استقلال چندین بار با وی صحبت کرده تا مظاهری را متقاعد به ماندن در تمرین کنند اما وی اعلام کرد به دلیل درد از ناحیه مچ نمی‌تواند تمرین کند.

 

برخی رسانه‌ها نوشتند سنگربان استقلال پیش از این به کادر فنی تیمش اعلام کرده بود باید یک تمرین‌دهنده با وی به شهرستان‌ها اعزام شود که کادر فنی تیم استقلال با این موضوع مخالفت کرد و رشید هم با قهر واکنش نشان داد. البته پس از ترک تمرین از سوی رشید، برخی رسانه‌ها با انتشار رسید بیمارستانی که دروازه‌بان استقلال برای انجام ام.آر.آی به آنجا مراجعه کرده موضوع را پیچیده‌تر کردند و مشخص نشد او مصدوم بوده یا قهر کرده است!

 

هرچند عزیزیان، مربی دروازه‌بانان استقلال در مصاحبه با تسنیم ضمن تایید درگیری لفظی‌اش با رشید گفته بود از رفتار او متعجب شده است! و مظاهری هم اعلام کرد درگیری در کار نبوده و او واقعا مصدوم شده است.

 

اما قهر رشید، غیبت 2 هفته‌ای مهدی قایدی در تمرینات، دلخوری وریا غفوری از تعویض و غیبت در تمرین پس از بازی با سپاهان، نیمکت‌نشینی مسعود ریگی که به زعم بسیاری نقش کلیدی در استقلال دارد و قهر و فراری شدن هروویه میلیچ، بازیکن کروات آبی‌ها موضوعی نیست که بتوان به راحتی از کنار آن‌ها گذشت؛ ضمن این‌که ابتدای فصل هم شیخ دیاباته که سمبل اخلاق و ادب در لیگ است مورد غضب کادر فنی استقلال قرار گرفت و به او اجازه تمرین داده نشد و در اختیار باشگاه قرار گرفت.

 

 با وجود حمایت مسئولان باشگاه از محمود فکری و دستیارانش، اکثر پیشکسوتان و هواداران نسبت به سرمربی استقلال موضع و انتقاد دارند و چند روز پیش هم شاهد تجمع و شعار هواداران علیه فکری و مدیریت باشگاه مقابل مجلس بودیم. اصرار فکری به ادامه کار با کادر فنی که به شدت مورد انتقاد است و عدم تقویت کادر فنی و برخوردهای احساسی و هیجانی با موضوعات و برخی بازیکنان، باعث شده استقلال به جای جنگیدن برای کسب جام، انرژی و زمانش را برای جمع کردن حاشیه‌ها صرف کند.

 

آیا موضوع، بازیکن سالاری است؟

هرچند برخی معتقدند باید از فکری حمایت شود و کار او در برخورد با بازیکنان بی‌انضباط درست بوده و باید ریشه بازیکن‌سالاری خشکانده شود اما نگاهی به اسامی بازیکنانی که با این مربی دچار مشکل و اختلاف شده‌اند نشان می‌دهد موضوع اصلا بازیکن‌ سالاری نیست چراکه نه میلیچ و دیاباته فصل گذشته چنین رفتاری از خود بروز داده بودند و نه بازیکن تازه‌واردی چون رشید مظاهری می‌تواند پرچم‌دار بازیکن‌سالاری باشد!

 

در مورد ریگی هم که ناگفته پیداست این بازیکن محجوب و سر به زیر به تنها چیزی که فکر نمی‌کند حاشیه و حاشیه‌سازی است. موضوع وریا و قایدی هم که به گفته مسئولان باشگاه اختلاف مالی و اضافه شدن متمم به قراردادشان در زمان مدیریت سابق و عدم اجرای آن از سوی مدیریت جدید است. بنابراین شواهد و قراین حاکی از بی‌تدبیری و سوءمدیریت فکری به عنوان مسئول فنی تیم استقلال است که هنوز نتوانسته شناخت کافی از محیط تیم و شاگردانش پیدا کند و با اصرار به بی‌نقص بودن کادر فنی‌اش، پافشاری روی موضوعاتی که باب میل هواداران نیست و به زعم آن‌ها منافع استقلال را تامین نمی‌کند و لج‌ولج‌بازی با برخی بازیکنان، ناخواسته تیمش را به سمت حاشیه و بحران سوق می‌دهد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.