2021/04/22
۱۴۰۰ پنج شنبه ۲ ارديبهشت
رفتار متفاوت استقلال در برابر ستاره ها و جوان ها

رفتار متفاوت استقلال در برابر ستاره ها و جوان ها

تعدادی از بازیکنان دلشان با فکری نیست و به همین دلیل عنان کار از دست این مربی خارج شده است.

دوات آنلاین -همدلی همان واژه‌ای است که از تیم استقلال رخت بربسته! تعارف در کار نیست، مسکن‌های مقطعی هم نمی‌توانند پوششی باشند به آنچه واقعیت امر است.

 

ایران ورزشی نوشت: تعدادی از بازیکنان دلشان با فکری نیست و به همین دلیل عنان کار از دست این مربی خارج شده، فقط به خاطر همان عدم همدلی و یکپارچه نبودن هیأت مدیره هم هست که سرمربی استقلال ابقا شده وگرنه همه می‌دانند که دو نفر از اعضای هیأت مدیره استقلال سفت و سخت خواهان برکناری فکری بوده‌اند. پایه نیمکت این مربی آنقدر لغزان هست که خودش دلخوش به ادامه کار نباشد.

 

 با این همه تفرقه هم باید ساده‌لوح باشیم اگر فکر کنیم استقلال می‌تواند آینده درخشانی داشته باشد! اما همین نبود اتحاد و ساز ناکوک استقلالی‌ها باعث شده تا سیاست یک بام و دو هوا در این تیم اعمال شود. بازیکن جوانی به دلیل حضور نیافتن در تمرین به کمیته انضباطی سپرده می‌شود و اجازه تمرین در روز بعد را پیدا نمی‌کند اما بازیکنی مثل قایدی و وریا که اسم و رسمی در تیم دارند خیلی راحت هر وقت دلشان می‌خواهد سر تمرین حاضر نمی‌شوند و انگار هیچ‌کس هم جرأت ندارد به آنها بگوید بالای چمشتان ابرو است! باید باور کرد با این سیاست معیوبی که اعمال می‌شود نباید دلخوش به تغییری در تیم شد.

 

در همین راستا غیبت مهدی قایدی در تمرینات استقلال طولانی شده است. پس از شکست آبی‌پوشان برابر سپاهان بود که فکری تمرینات یکشنبه و دوشنبه هفته گذشته را تعطیل کرد تا شاگردانش دو روز را به استراحت مشغول باشند و از سه‌شنبه هفته قبل بود که تمرینات تیم آغاز شد. از روز سه‌شنبه هفته گذشته تاکنون استقلالی‌ها 6 جلسه تمرینی را پشت سر گذاشته‌اند که در تمامی این جلسات، مهدی قایدی مهاجم بوشهری آبی‌پوشان غیبت داشته است.

 

رسانه رسمی باشگاه استقلال در طول این مدت عنوان کرده بود که قایدی به دلیل سرماخوردگی نمی‌تواند در تمرینات تیم حضور پیدا کند ولی به نظر می‌رسد مسأله چیز دیگری است. ظاهراً مهدی قایدی که از سیاست‌های مالی باشگاه نسبت به خودش دلخور است، خواهان تجدید نظر در مفاد قرارداد خود شده که این اتفاق هنوز روی نداده است. طبق اعلام غیررسمی چند رسانه، مبلغ قرارداد قایدی با یکی از بازیکنان مازاد استقلال برابر بوده و این مسأله باعث اعتراض مهاجم بوشهری آبی‌پوشان شده و او درخواست افزایش مبلغ قراردادش را دارد.

 

اما از باشگاه استقلال خبر می‌رسد که احمد مددی مدیرعامل آبی‌پوشان به صورت رسمی از قایدی دعوت کرده است تا در جلسه‌ای با حضور او و مدیران تیم شرکت کرده تا درخصوص مشکلات او و مبلغ قراردادش بحث و گفت‌وگو کند که این درخواست مددی برای دومین روز متوالی توسط قایدی رد شده و این بازیکن از دعوت مدیرعامل تیمش تمکین نکرده است.

 

به هر حال موضوع مشکل قایدی و باشگاه استقلال در حال تبدیل به پروسه‌ای فرسایشی می‌شود و باید دید بالاخره باشوی کوچک و مدیران تیم چه زمانی بر سر قرارداد این مهره کلیدی به توافق می‌رسند. پیش از قایدی هم آقای کاپیتان در بازی با نساجی قهر کرد و بعد از آن چند روزی به تمرین نرفت! تیمی با این میزان درگیری درونی و خودزنی تا چه حد می‌تواند سر پا بایستد و از حقش در لیگ برای قهرمانی دفاع کند؟

 

فکری خودش هم می‌داند به دلیل نداشتن جانشینی که بتوان هوادار را با حضور او ساکت کرد هنوز روی صندلی‌اش نشسته است وگرنه اگر قانون منع مربی خارجی در لیگ نبود او حتماً خیلی زودتر چمدانش را برای رفتن می‌بست! حالا با این اختلافات درونی و بازیکن‌سالاری که در تیم استقلال وجود دارد و فکری هم توان مقابله با آن را ندارد چقدر می‌توان خوشبین بود که نیم‌فصل دوم استقلال خودش را به سکوی قهرمانی نزدیک کند. 15 بازی دست نخورده وجود دارد و در میان تمام حواشی حتی قول آقای کاپیتان برای پیروزی در بازی با مس رفسنجان هم نمی‌تواند هوادار را راضی کند.

 

 شاید استقلال خوش‌شانس بود که در این اوضاع و احوال بلبشو بازی‌ها یک هفته عقب افتاد تا در این میان فرجی شود.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.