2024/06/17
۱۴۰۳ دوشنبه ۲۸ خرداد
نوه ناخلف به جرم قتل پدربزرگش محاکمه می‌شود

نوه ناخلف به جرم قتل پدربزرگش محاکمه می‌شود

این پسر جوان بعد از قتل پدربزرگ کارت عابربانک او را سرقت کرد.

دوات آنلاین -پسر کارتن خواب که متهم است پس از قتل پدر بزرگش به حساب وی دستبرد زده است به زودی محاکمه خواهد شد.

 

به نوشته روزنامه جوان، ۲۳ دی سال ۹۷ مرد جوانی به کلانتری ۱۵۱ یافت آباد رفت و از خواهرزاده اش به اتهام قتل پدر ۶۰ ساله‌اش یعقوب شکایت کرد و گفت: پدرم بعد از فوت مادرم ازدواج کرد. دو هفته قبل همسر پدرم برای مراسم ختم عمویش به شهرستان رفته بود و پدرم در خانه تنها بود. ششم دی ماه با او تماس گرفتم اما پاسخی نشنیدم. نگران شدم و مقابل خانه اش رفتم اما هر چه در زدم کسی در را باز نکرد. این شد که قفل در را شکسته و با جسد پدرم روبه رو شدم در حالی که لوله بخاری کنار جسدش افتاده بود.

 

شاکی در ادامه گفت: «وقتی پزشک علت فوت را خفگی بر اثر استنشاق بوی گاز اعلام کرد جواز دفن صادر شد و جسد را دفن کردیم. دو هفته بعد از مراسم ترحیم متوجه شدیم، از حساب بانکی پدرمان پول برداشت می شود.

 

شاکی در آخر گفت: «وقتی همسر پدرم به شهرستان رفت خواهر زاده ما شهروز پیش پدرم بود احتمال می دهم او پدرم را به قتل رسانده است.

 

اعتراف به قتل پدربزرگ

با طرح این شکایت مأموران تحقیقات خود را آغاز کردند تا اینکه با بررسی حساب بانکی یعقوب مشخص شد یکبار مبلغ یک میلیون تومان و ساعتی بعد مبلغ 5 میلیون تومان از حساب او برداشت شده است و این مبالغ به حساب نوه 20 ساله اش به نام شهروز واریز شده است.

 

با بدست آمدن این سرنخ شهروز تحت بازجویی قرار گرفت تا اینکه با اقرار به جرمش به قتل پدربزرگش اعتراف کرد او در شرح ماجرا گفت: «دوساله بودم که پدر و مادرم از هم جداشدند. مادرم سرپرستی خواهرم را به عهده گرفت و من و برادرم با مادربزرگ پدری ام زندگی می کردیم. وقتی ۱۰ساله شدم مادر بزرگم، برادرم را نگه داشت اما مرا به بهانه اینکه فضول هستم از خانه بیرون کرد. جایی برای خواب نداشتم و شب ها کارتن خواب بودم. سالها گذشت تا اینکه ۱۶ ساله شدم. جایی برای زندگی نداشتم تا اینکه پدر بزرگم از ترس آبرویش مرا به خانه اش برد. آنها همیشه مرا تحقیر می کردند. رفتار اطرافیان باعث شد از آنها کینه بگیرم و نقشه قتل پدربزرگم به سرم زد.

 

او درباره جزئیات قتل گفت: «روز حادثه وقتی فهمیدم پدربزرگم در خانه تنهاست به آنجا رفتم. او کنار بخاری خوابیده بود. نیمه های شب وقتی بالای سرش رفتم پتو را روی سرش کشیدم و او را خفه کردم. سپس کارت عابربانکش را برداشتم و تا نزدیک صبح بالای جسد نشستم. کمی هوا روشن شده بود که لوله بخاری را انداختم تا همه فکر کنند و بر اثر گازگرفتگی فوت کرده است. آنجا بود که از پنجره اتاق فرار کردم تا ردی از من به جا نماند. وقتی مراسم تدفین و ختم پدر بزرگم تمام شد از آنجائیکه رمز کارت را بلد بودم در چند نوبت از حسابش برداشت کردم. نمیدانستم پیامکهای بانک به شماره پدر بزرگم می رود.

 

با اقرارهای متهم، وی روانه زندان شد و پرونده با درخواست قصاص از سوی اولیای دم به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. به این ترتیب متهم در شعبه چهارم دادگاه محاکمه خواهد شد.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.