2020/07/07
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير
انکار قتل رفیق بعد از یک بار اعتراف

انکار قتل رفیق بعد از یک بار اعتراف

متهم اعتراف کرده بود دوستش را به خاطر اختلاف بر سر یک باغچه کشته است.

دوات آنلاین-مرد میانسالی که متهم است به خاطر اختلاف بر سر قطعه زمین، دوستش را به قتل رسانده در جلسه محاکمه جرمش را انکار کرد.

 

به گزارش روزنامه جوان، دو سال قبل مرد چوپانی مأموران پلیس و رامین را از کشف جسد مردی میانسال باخبر کرد و گفت: ساعتی قبل گوسفندانی را برای چرا به حاشیه شهر آورده بودم. گوشه ای نشسته بودم و گوسفندانم رها بودند که ناگهان چشمم به جسد مردی افتاد که خونین روی زمین افتاده بود.

 

بعد از این توضیحات مأموران به آدرس محل کشف جسد رفتند و با جسد مرد میانسالی روبه رو شدند که با ضربات چاقو کشته شده بود.

 

با انتقال جسد به پزشکی قانونی و تشخیص هویت مشخص شد پیام ۴۵ساله چند روز قبل با یکی از دوستانش به نام اکبر قرار ملاقات داشت. همچنین مشخص شد مقتول با اکبر به خاطر شراکت بر سر قطعه زمینی نیز اختلاف داشتند.

 

با بدست آمدن این اطلاعات، اکبر به عنوان اولین مظنون تحت تعقیب قرار گرفت تا اینکه مدتی بعد از حادثه شناسایی و بازداشت شد.

 

مرد میانسال ابتدا جرمش را انکار کرد و در توضیح گفت: من و پیام سالها با هم دوست بودیم و هیچ اختلافی نداشتیم. نمی دانم چه کسی و با چه انگیزه ای او را کشته است.

 

در حالی که اکبر سعی داشت پلیس را گمراه کند، سرانجام در روند بازجویی ها به قتل به خاطر اختلاف مالی اعتراف کرد و گفت: مدتی قبل من و پیام یک باغچه را به صورت شراکتی خریدیم تا اینکه سر پرداخت پول قطعه زمین اختلاف پیدا کردیم آخرین بار برای حل اختلاف در باغی در ورامین با او قرار گذاشتم. بعد از آمدن پیام سر حرف را باز کردم و حرف از زمین شد اما صحبت بی فایده بود و کار به درگیری رسید. در آن درگیری کنترل اعصابم را از دست دادم و دست به چاقو شدم. سپس چند ضربه به او زدم.

 

متهم در ادامه گفت: وقتی جسد پیام را روی زمین دیدم از ترس آن را داخل صندوق عقب خودروام گذاشتم و در بیابان های اطراف رها کردم.

 

با اقرارهای متهم، وی بعد از بازسازی صحنه جرم روانه زندان شد و پرونده با درخواست قصاص از سوی اولیای دم به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

 

متهم در اولین جلسه محاکمه که به ریاست قاضی زالی در شعبه دوم دادگاه تشکیل شد، مقابل هیئت قضایی قرار گرفت. او بعد از درخواست قصاص از سوی اولیای دم خلاف اظهاراتش جرمش را انکار کرد و گفت: من قاتل نیستم و نمی دانم چه کسی پیام را کشته است. من با دوستم اختلاف داشتم اما راضی به مرگ او نبودم.

 

متهم در خصوص اظهارات اولیه اش نیز مدعی شد تحت فشارهای بازجویی به قتل اعتراف کرده است. در پایان هیئت فضایی جهت صدور رای وارد شور شد.

 

شگفت انگیزهای دیجی کالا
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.