2021/04/22
۱۴۰۰ پنج شنبه ۲ ارديبهشت
درخواست طلاق برای سفر مجردی

درخواست طلاق برای سفر مجردی

زن جوان: من تنها دو روز می‌خواستم با دوستان قدیمی‌ام به سفر بروم. فکر می‌کردم یک مساله عادی باشد؛ اما وقتی موضوع را به بهرام گفتم به‌شدت مخالفت کرد.

دوات آنلاین -مارال و بهرام شش سال بدون هیچ اختلافی با هم زندگی می‌کردند. اما داستان عشق این زوج با درخواست مارال تمام شد. وقتی مارال به شوهرش گفت می‌خواهد با دوستانش به سفر مجردی برود، کار این زوج جوان به دادگاه خانواده کشیده ‌شد.

 

علت درخواست طلاق

تپش جام جم نوشت: زن جوان وقتی در مقابل قاضی دادگاه‌ خانواده تهران قرار گرفت، درباره علت درخواست طلاق خود گفت: شش سال پیش ازدواج کردم اما تازه متوجه شدم شوهرم خیلی خودخواه است. در این مدت نمی‌دانستم او تا این اندازه به نظرات و عقاید خودش احترام می‌گذارد. ما هیچ اختلاف و مشکل خاصی با هم نداشتیم. زندگی‌مان روال عادی اش را طی می‌کرد که ناگهان همه چیز به هم ریخت. ماجرای اختلاف ما از وقتی شروع شد که من به پیشنهاد یکی از دوستانم تصمیم گرفتم برای سفر همراه آنها بروم. من تنها دو روز می‌خواستم با دوستان قدیمی‌ام به سفر بروم. فکر می‌کردم یک مساله عادی باشد؛ اما وقتی موضوع را به بهرام گفتم به‌شدت مخالفت کرد.

 

او گفت یا باید با من به مسافرت بروی یا هیچ جا نمی‌روی. خیلی تعجب کردم. برایش توضیح دادم این یک سفر دوستانه است و او دوستانم را می‌شناسد؛ ولی فایده‌ای نداشت. هرچه با او کلنجار رفتم و خواهش و التماس کردم، بی‌فایده بود. بهرام یک کلام می‌گفت نباید بدون او به مسافرت بروم. من هم وقتی این حرف‌هایش را شنیدم، پی به خودخواهی‌هایش بردم.

 

فهمیدم در زندگی با او آزادی عمل ندارم. برای همین تصمیم گرفتم به دادگاه خانواده بیایم و برای همیشه از او جدا شوم. من تازه متوجه شده‌ام زندگی با بهرام عاقبت خوبی ندارد. اگر ادامه دهم باید در خانه زندانی شوم. او این را نمی‌فهمد آدم‌ها به تنهایی و استراحت نیاز دارند. مگر به من شک دارد که اجازه نمی‌دهد با دوستانم به سفر بروم؟ مگر من با دوستانم کجا می‌خواهم بروم یا چکار می‌خواهم بکنم؟ دیگر خسته شده‌ام و به همین دلیل تصمیم گرفته‌ام برای همیشه از او جدا شوم.

 

توضیحات مرد جوان

در ادامه شوهر این زن نیز به قاضی گفت: آقای قاضی من هم نمی‌خواهم با این زن زندگی کنم. او اگر مرا دوست داشت حتی این پیشنهاد را مطرح نمی‌کرد و از همان اول به دوستانش جواب منفی می‌داد. اما او این را متوجه نیست ما با هم زندگی می‌کنیم و باید در همه‌چیز با هم شریک باشیم. مگر من بدون او سفر می‌روم؟ مگر می‌شود زن بدون شوهرش به مسافرت برود؟ من نمی‌توانم چنین چیزی را تحمل کنم.

 

نمی‌توانم به دور و اطرافیانم بگویم همسرم مرا رها کرده و به مسافرت رفته‌است. او باید بداند ازدواج کرده و دیگر مجرد نیست. اما جالب اینجاست وقتی مخالفت من را شنید، شروع به داد و فریاد کرد که چرا نمی‌گذارم با دوستانش به سفر برود. کارهای او و عکس‌العملش برایم خیلی تعجب‌آور بود. تصور نمی‌کردم همسرم چنین اخلاقی داشته‌باشد و تا این حد خودخواه باشد. من غیرتم قبول نمی‌کند او بدون من به مسافرت برود. این حرف بدی نیست.؟ حق من است که نخواهم همسرم به سفر برود.

 

در پایان نیز قاضی سعی کرد این زوج را از جدایی منصرف کند، ولی وقتی اصرار آنها را دید رسیدگی به این پرونده را به جلسه‌آینده موکول کرد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.