2024/04/20
۱۴۰۳ شنبه ۱ ارديبهشت
نامه دادگستری برای توقف افتتاح خط متروی فرودگاه امام(ره)

نامه دادگستری برای توقف افتتاح خط متروی فرودگاه امام(ره)

دادگستری کل استان تهران در نامه ای به فرمانده پلیس آزادراه تهران- قم و فرمانده فرودگاه امام خمینی (ره) دستور داد تا زمان تصویب طرح ایمنی خط 8 مترو تهران در شورای عالی فنی امور زیربنایی وزارت راه و شهرسازی، افتتاح و بهره‌برداری از این خط را متوقف کند.

دوات آنلاین-دادگستری کل استان تهران در نامه ای به فرمانده پلیس آزادراه تهران- قم و فرمانده فرودگاه امام خمینی (ره) دستور داد تا زمان تصویب طرح ایمنی خط 8 مترو تهران در شورای عالی فنی امور زیربنایی وزارت راه و شهرسازی، افتتاح و بهره‌برداری از این خط را متوقف کند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در این نامه که یازدهم مردادماه ارسال شد، تاکید شده است در صورت تمرد از دستور قضایی، مطابق قانون اقدام لازم صورت گیرد.

در قسمتی از متن نامه دادگستری کل استان تهران خطاب به فرماندهی پلیس آزادراه تهران- قم و فرمانده پلیس فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) آمده است: در اجرای تبصره یک ماده 6 قانون ایمنی راه‌ها و راه‌آهن و ماده یک قانون پیشگیری از وقوع جرم و ماده 6 آیین نامه اجرایی تبصره 3 ماده 17 اصلاحی قانون ایمنی راه ها و راه ‌آهن مصوب 1379، هرگونه بهره‌برداری و افتتاح پروژه مذکور(خط 8 مترو تهران) تا زمان تصویب طرح ایمنی و ارائه آن در شورای عالی فنی امور زیربنایی حمل‌ و نقل وزارت راه وشهرسازی به منظور جلوگیری از وقوع حوادث مالی و جانی احتمالی متوقف شود.

، پیش از این معاون حمل‌ و نقل ترافیک شهرداری تهران اعلام کرده بود خط هشت مترو تهران به مقصد فرودگاه امام خمینی (ره) شانزدهم مردادماه به بهره برداری می رسد.

همچنین در نشست های مشترک مسوولان وزارت راه و شهرسازی با مسوولان شرکت مترو تهران مقرر شده بود طرح‌ ایمنی خط مترو تهران- فرودگاه امام (ره) با توجه به همجواری آن با آزادراه تهران- قم از سوی شرکت مترو تهران تهیه شود تا پس از بررسی شورای عالی فنی امور زیربنایی وزارت راه و شهرسازی و در صورت نبود یا رفع ابهام ها تصویب شود.

خط 8 مترو تهران از ایستگاه شاهد در خط یک آغاز می‌شود و با طول 27کیلومتر، از نمایشگاه شهر آفتاب تا فرودگاه امام خمینی (ره) ادامه می یابد

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.