2024/04/19
۱۴۰۳ جمعه ۳۱ فروردين
۹۰ مجموعه شعر به دبیرخانه جایزه شعر شاملو رسید

۹۰ مجموعه شعر به دبیرخانه جایزه شعر شاملو رسید

تاکنون حدود ۹۰ عنوان مجموعه شعر و کتاب به دبیرخانه سومین دوره جایزه شعر شاملو رسیده و فراخوان این جایزه تا مرداده‌ماه تمدید شده است.

دوات آنلاین-تاکنون حدود ۹۰ عنوان مجموعه شعر و کتاب به دبیرخانه سومین دوره جایزه شعر شاملو رسیده و دبیرخانه جایزه نیز برای دریافت آثار حوزه شعر با ۷۰ ناشر نامه‌نگاری داشته است که به گفته مسئولان این جایزه، آنها منتظر دریافت کتاب‌های بیشتری هم هستند به همین منظور زمان ارسال کتاب‌ها و آثار به سومین دوره جایزه شعر شاملو تا پایان مرداد تمدید شده است.

مرحله اول داوری برای انتخاب آثار برگزیده در سومین دوره جایزه شعر شاملو آغاز شده و این مرحله از زمان داوری‌ها تا مهرماه ادامه پیدا می‌کند.

دیبرخانه جایزه شعر شاملو همچنین به منظور معرفی مجموعه‌های رسیده به سومین دوره این جایزه که معیارهای لازم برای شرکت در این دوره از جایزه ادبی شاملو را دارا هستند؛ یک صفحه در شبکه اجتماعی عکس اینستاگرام (به فارسی: جایزهٔ شعر احمد شاملو و به انگلیسی Ahmadshamlou_poetryaward) راه‌اندازی کرده‌است.

اصلی‌ترین معیار‌ها برای شرکت آثار شعر در سومین دوره جایزه شعر شاملو نیز این است که چاپ اول باشند و در شناسنامهٔ کتاب، چاپ آن مربوط به سال ۹۵ باشد و نیز سروده‌ها و اشعار در سبک شعر نو باشند.

البته دبیرخانه جایزه شعر شاملو می‌گوید برخی کتاب‌هایی که به دست این دبیرخانه رسیده‌اند چاپ اول سال۹۶ هستند که این مجموعه‌ها فهرست شده و در آرشیو جایزهٔ شعر ثبت می‌شوند تا در دور بعد، دور چهارم جایزه شعر شاملو، مورد بررسی داوران قرار بگیرند. همچنین تعدادی از مجموعه‌ اشعاری که سال گذشته برای دبیر جایزه ارسال شد و چاپ اول سال بودند، امسال به داوری سپرده می‌شوند. (دورهٔ گذشته جایزه شعر شاملو به داوری کتاب‌های شعر چاپ اول سال ۹۴ پرداخته بود.)

پس از برگزاری دو دوره جایزه‌ شعر احمد شاملو در سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵، موسسه‌ الف. بامداد در امسال، سومین دورهٔ این جایزه را برگزار و همزمان با نود و دومین زادروز تولد شاعر بزرگ معاصر، احمد شاملو (۲۱ آذر ۹۶) کتاب شعر نو برگزیده‌ در سال ۱۳۹۵ خورشیدی را معرفی می‌کند.

photo5992091845007616377

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.