2022/10/06
۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۴ مهر
پارسا پیروزفر؛ از جوان عاشق در پناه تو تا قاچاقچی مخوف سریال یاغی

پارسا پیروزفر؛ از جوان عاشق در پناه تو تا قاچاقچی مخوف سریال یاغی

پارسا پیروزفر در سریال یاغی با شخصیت بهمن خان نقشی کاملا متفاوت از آنچه قبلا از او دیده بودیم را به تصویر کشیده است.

دوات آنلاین -نقش‌های مهم پارسا پیروزفر در سینما و تلویزیون، کاراکترهای خوب و مثبتی را در ذهن مخاطب تداعی می‌کند. علاوه بر این، چهره و لحن او نیز، ذاتاً با چنین نقش‌هایی تناسب بیشتری دارد اما سریال یاغی ساخته محمد کارت از تصویر غالبی که از پارسا پیروزفر شکل گرفته، فاصله زیادی دارد و تجربه جدیدی در کارنامه این بازیگر محسوب می‌شود.

پارسا پیروزفر در سریال در پناه تو نقش جوانی آرام و عاشق را بازی می کرد

شخصیت‌‌ عاشق در سریال در پناه تو

خراسان با مقدمه بالا نوشت: پارسا پیروزفر بعد از نقش جوان عاشق و مظلوم  سریال در پناه تو، در سریال‌های بعدی خود نیز، نقش کاراکترهای مثبتی را ایفا کرد. «رضا» در سریال «در قلب من» هم، درگیر رابطه‌ای عاشقانه با دختری ثروتمند بود. او در سریال «سفر سبز» نقش «دنیل» را ایفا کرد که این شخصیت نیز، همان ویژگی سادگی و دوست‌داشتنی بودن را یدک می‌کشید. پیروزفر در آخرین سریال تلویزیونی‌اش، «در چشم باد» نیز نقش «بیژن» را بازی کرد که در زمان جنگ جهانی دوم و حمله متفقین به ایران، با آنان مبارزه می‌کرد. مهم‌ترین نقش‌های پارسا پیروزفر در سینما هم، شخصیت‌های محجوب، آرام و مثبتی بوده‌اند.

 

او در فیلم «شیدا»، نقش یک رزمنده را برعهده داشت، در «اشک سرما» نقش یک سرباز را ایفا کرد که در دوران جنگ تحمیلی، مسئول پاک سازی یک روستای مرزی مین‌گذاری شده در کردستان بود. کاراکتر معتاد «یوسف»، در «مهمان مامان» نیز، شخصیتی ترحم‌برانگیز و آسیب دیده بود. پیروزفر در «این جا بدون من» هم، شخصیتی آرام و مهربان داشت و در «تی تی» هم، نقش شخصیت عاقل و مهربان قصه را برعهده گرفت. به این ترتیب، به جز کاراکتر «نیما» در فیلم «نقاب» که از دختران اخاذی می‌کرد، دیگر نقش‌های مهم کارنامه سینمایی پیروزفر، به شکل‌گیری تصویر او در نقش قهرمان و آدم‌های خوب قصه در ذهن مخاطبان کمک کرده‌ و آن را جا انداخته است.

پارسا پیروزفر در نقش بهمن خان در سریال یاغی

پیروزفر؛ قاچاقچی بی‌رحم سریال یاغی

شخصیت «بهمن» در سریال یاغی نیز، ابتدا به عنوان فردی جوانمرد و حامی استعدادهای کشتی معرفی شد و گریم او نیز، متناسب با چنین شخصیتی بود اما به مرور، ابعاد پلید این کاراکتر رو شد و از قسمت 16 به بعد، مخاطب به تصمیم او برای سوء‌استفاده از استعدادهایی که پیدا کرده است، به منظور وارد کردن کوکائین به کشور پی برد. بدیهی است که نقش یک قاچاقچی مواد مخدر که احتمالا برای دستیابی به اهدافش، خانواده خود را نیز زیر پا می‌گذارد و با بی‌رحمی جوانان ورزشکار را درگیر قاچاق می‌کند، با آن تصویری که نقش‌های مهم و به یاد ماندنی پارسا پیروزفر در ذهن مخاطبان حک کرده‌اند، زمین تا آسمان تفاوت دارد و تجربه‌ پرچالشی برای او محسوب می‌شود.

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.