2022/07/04
۱۴۰۱ دوشنبه ۱۳ تير
سه ماه مهلت زندگی برای پسر اعدامی

سه ماه مهلت زندگی برای پسر اعدامی

جوان محکوم به قصاص پسری را در یک درگیری به قتل رسانده است.

دوات آنلاین-خانواده پسر جوانی که در جریان یک درگیری به دست پسر همسایه کشته شده بود هنگام اجرای حکم اعدام قاتل، به حرمت اعیاد قربان و غدیر از این کار صرف نظر کرده و برای سه ماه به وی مهلت زندگی دادند.

 

به گزارش روزنامه ایران، شامگاه 12 آبان سال 89 درگیری مرگباری بین دو پسر جوان مقابل خانه‌ای در کهریزک به پلیس اعلام شد و جوانی که زخمی شده بود بلافاصله به بیمارستان منتقل شد اما زخمی که از ناحیه پهلو خورده بود او را به کام مرگ کشاند.

 

مرگ پسر 25 ساله تحقیقات را برای رازگشایی از این جنایت شبانه در مسیر جدیدی قرار داد. در تحقیقات میدانی مشخص شد شب حادثه پسر جوانی به‌نام شایان به مقابل خانه مقتول آمده و لحظاتی بعد بین مقتول به‌نام سهراب و قاتل درگیری رخ می‌دهد. در این درگیری شایان ضربه‌ای با چاقو به مقتول می‌زند و از محل متواری می‌شود.

 

با شناسایی هویت متهم فراری که یکی از هم محلی‌های مقتول بود، مأموران وارد عمل شده و متهم جوان را دستگیر کردند. شایان در تحقیقات با اعتراف به جنایت گفت: نمی‌خواستم او را به قتل برسانم، به سراغش رفتم تا با او کمی صحبت کنم و دست از سر خواهرم بردارد. سهراب مدتی بود که برای خواهرم ایجاد مزاحمت می‌کرد و چند باری به او تذکر داده بودم. اما بی‌فایده بود، شب حادثه تصمیم گرفتم به سراغش بروم تا با او صحبت کنم. اما درگیری بین ما بالا گرفت و من دست به چاقو شدم. بدنبال اعتراف متهم جوان و بازسازی صحنه قتل، پرونده او برای صدور حکم به دادگاه ارجاع شد.

 

باتوجه به درخواست اولیای دم، اعتراف متهم به جنایت و مدارک و شواهد موجود در پرونده، دادگاه پسر جوان را به قصاص محکوم کرد.

 

با تأیید این حکم در دیوانعالی کشور و با گذشت حدود 10 سال از این جنایت، پسر جوان چند روز قبل برای اجرای حکم پای چوبه دار رفت اما در آخرین لحظات با تلاش واحد صلح و سازش دادسرای امور جنایی، اولیای دم اعلام کردند به حرمت ماه حج و اعیاد پیش رو به متهم 3‌ماه مهلت می‌دهند.بدین ترتیب پسر جوان بار دیگر به زندان برگشت.‌

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.