2024/06/18
۱۴۰۳ سه شنبه ۲۹ خرداد
پرونده پولانسکی همچنان باز است

پرونده پولانسکی همچنان باز است

یک قاضی در لس‌آنجلس درخواست قربانی رومن پولانسکی کارگردان سینما برای بسته شدن پرونده علیه این چهره مطرح را رد کرد.

دوات آنلاین-قاضی پرونده پولانسکی درخواست قربانی او برای بسته شدن پرونده ۴۰ سال پیش را رد کرد.

به گزارش رویترز، دیروز یک قاضی در لس‌آنجلس درخواست قربانی رومن پولانسکی کارگردان سینما برای بسته شدن پرونده علیه این چهره مطرح را رد کرد.

اسکات گوردون قاضی عالی دادگستری تصریح کرد پولانسکی همچنان از عدالت فراری است و دادگاه بسته شدن این پرونده را صرفا به این دلیل که قربانی چنین اعتقادی دارد، نمی‌پذیرد.

پولانسکی که به دلیل ایجاد رابطه جنسی با سامانتا گیمر ۱۳ ساله در سال ۱۹۷۷ در لس‌آنجلس ۴۲ روز در بازداشت به سر برد و بعد خاک آمریکا را ترک کرد از آن زمان از بازگشت به آمریکا محروم بوده است.

کارگردان فیلم «محله چینی‌ها» که دیروز ۸۴ ساله شد هرگز و با وجود تلاش بی‌شمار وکلا به آمریکا بازنگشت.

قاضی پرونده اعلام کرد وی هنوز فراری محسوب می‌شود و از اجرای دستورات دادگاه اجتناب می‌کند.

شاکی پرونده وی چندی پیش از دادگاه متقاضی بسته شدن این پرونده شده بود و اعلام کرد دلش می‌خواهد خودش و خانواده‌اش در آرامش باشند.

گیمر که اکنون مادر سه پسر است و در هاوایی زندگی می‌کند گفته بود پولانسکی سال‌ها پیش از وی عذرخواهی کرد اما اوبه دلیل اصرار رسانه‌ها بر این ماجرا، همچنان به عنوان یک قربانی شناخته می‌شود.

قاضی دادگاه دیروز همچنین درخواست وکلای پولانسکی برای صرف نظر کردن از درخواست دستگیری وی به صورت بین‌المللی را رد کرد.

تاکنون دو درخواست بین‌المللی از سوی سوییس و لهستان برای بازگرداندن این کارگردان به آمریکا با مخالفت دادگستری این کشورها روبه‌رو شده است.

وکیل وی از قاضی خواسته بود تا اجازه دهد این کارگردان به صورت آزادانه به آمریکا سفر کند و سر مزار همسرش شارون تیت که سال ۱۹۶۹ توسط گروه منسون در لس‌آنجلس کشته شد، حضور یابد. اما این درخواست نیزپذیرفته نشد.

وی سال ۲۰۰۳ برنده اسکار برای فیلم «پیانیست» شد اما برای همین پرونده به آمریکا نرفت.

این در حالی است که به تازگی شکایت جدید جنسی علیه پولانسکی از سوی زنی ۶۰ ساله مطرح شده که ادعا کرده این موضوع به بیش از ۴۰ سال پیش بازمی‌گردد و وی تاکنون از این موضوع صحبتی نکرده چون نمی‌خواست با واکنش پدرش روبه رو شود.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.