2021/09/17
۱۴۰۰ جمعه ۲۶ شهريور
شوهرعمه قاتل از چوبه دار نجات یافت

شوهرعمه قاتل از چوبه دار نجات یافت

این متهم برادرزاده همسرش را کشته و به قصاص محکوم شده بود اما از اولیای دم رضایت گرفت.

دوات آنلاین -پدر و مادر پسر جوانی که توسط شوهر عمه‌اش به قتل رسیده بود، قبل از محاکمه قاتل از قصاص وی گذشت کردند.

 

به نوشته روزنامه ایران، رسیدگی به این پرونده از ساعت ۵ عصر جمعه ۶ فروردین امسال و با گزارش قتل پسر جوانی در خانه‌اش به بازپرس حبیب‌الله صادقی و تیم جنایی آغاز شد.

 

تحقیق درباره قتل پسر 37 ساله

با اعلام این خبر، بازپرس کشیک قتل پایتخت و تیم بررسی صحنه جرم راهی محل حادثه که طبقه سوم ساختمانی در یکی از خیابان‌های رودکی بود، شدند. در یکی از اتاق‌ها آنها با جسد پسر ۳۷ ساله در حالی مواجه شدند که کیسه نایلونی روی سرش کشیده شده و با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده بود.

 

در تحقیقات مشخص شد که از زمان مرگ پسر جوان به‌نام پویا حدود ۸ ساعت می‌گذرد. از آنجایی که پدر و مادر و برادر پویا، کر و لال بودند، صدای درگیری را نشنیده بودند و به همین دلیل در حالی که آنها در خانه حضور داشتند، این جنایت رخ داده بود.

 

پدر پویا که چند ساعتی از پسرش بی‌خبر بوده، به اتاق او سر می‌زند اما با جسد پسرش مواجه می‌شود. با کشف جسد، تحقیقات برای شناسایی عامل یا عاملان این جنایت از سوی بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی پایتخت ادامه یافت.

 

پدر مقتول چه گفت

در ادامه تحقیقات باتوجه به اینکه پدر مقتول توانایی صحبت کردن نداشت، از عروسش که کم شنوا بود خواسته شد تا برای تیم جنایی صحبت‌های پدرشوهرش را بازگو کند. مرد میانسال در تحقیقات گفت: ساعت ۸ صبح روز حادثه برای خرید نان از خانه خارج شدم اما نانوایی نان نداشت و من حدود ۴۵ دقیقه بعد به ناچار به خانه برگشتم. زمانی که به خانه آمدم سه جفت کفش مقابل خانه‌ام دیدم که فهمیدم دوستان پسرم به آنجا آمده‌اند. به اتاقم رفتم و خوابیدم بعد که بیدار شدم با شوهر خواهرم که از ۱۰ ماه قبل با ما زندگی می‌کند صبحانه خوردیم و کمی استراحت کردیم. بعد به سراغ پسرم رفتم که دیدم فوت کرده است.

 

مرد میانسال در پاسخ به این سؤال که دوستان مقتول چه کسانی بودند، گفت: من دوستان پسرم را نمی‌شناسم. او با افراد زیادی در ارتباط بود و نمی‌دانم چه کسانی بودند.

 

جنایت خانوادگی

اما اظهارات مرد میانسال متناقض بود و همین تناقض‌گویی‌ها باعث شد تا احتمال جنایتی خانوادگی مطرح شود.

 

به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی پایتخت دوربین‌های مداربسته اطراف محل سکونت آنها مورد بازبینی قرار گرفت اما دوربین‌ها ورود و خروج دوستان پویا را ثبت نکرده بود و از سویی دوربین‌ها نشان می‌داد فردی که ظاهراً مرد بوده اما مانتو و روسری زنانه به تن داشته با عجله از خانه خارج شده است. مدارکی که در تحقیقات به دست آمد نشان می‌داد پدر پویا واقعیت را بیان نمی‌کند.

 

زمانی که پدر پویا در برابر مدارک و شواهد جدید قرار گرفت، راز قتل پسرش را فاش کرد و گفت: از کارهای پویا خسته شده بودم. بیش از ۲۰ سال بود که به مواد مخدر اعتیاد داشت و برای تأمین هزینه موادمخدر گاهی اوقات مرا کتک می‌زد. دیگر نمی‌توانستم رفتارهای او را تحمل کنم به همین دلیل تصمیم به قتل او گرفتم. ماجرا را با شوهر خواهرم در میان گذاشتم و او قبول کرد که پویا را به قتل برساند.

 

او ادامه داد: روز حادثه با نقشه قبلی شوهر خواهرم، پویا را به قتل رساند و بعد هم لباس زنانه به تن کرد و از خانه خارج شد. با فرار او من سناریوی میهمان‌های ناشناس را مطرح کردم. اول می‌خواستم ماجرا را خودکشی جلوه دهم که موفق نشدم.

 

اعترافات قاتل

با دستگیری شوهرعمه پویا او لب به اعتراف گشود و گفت: پویا را من به قتل رساندم هر چند که نمی‌خواستم این اتفاق بیفتد. شب حادثه من در اتاق پویا بودم. او از ساعت۲ و نیم تا ۵ و نیم بامداد شیشه کشید و دچار توهم شده بود به سراغ لوستر راهرو رفت و آن را از جا کند ناگهان برق‌ها قطع شد البته خود پویا برق‌ها را وصل کرد. صبح پدر پویا وارد اتاق شد و لوستر را که دید عصبانی شد. وقتی پدرش رفت پویا به من فحاشی کرد و گفت چرا از من دفاع نکردی بعد هم دعوایمان بالا گرفت و یک لحظه عصبانیت باعث شد دست به چاقو بشوم و ضربه‌ای به او بزنم. اما پویا باز هم به من حمله کرد و این‌بار من با پیچ گوشتی به او حمله کردم. پویا که روی زمین افتاد کیسه‌ای روی سرش کشیدم و پیچ گوشتی و چاقو را نیز داخل کیسه‌ای قرار داده و در سطل زباله داخل آشپزخانه انداختم. بعد هم با پدر پویا صبحانه خوردم و با او از خانه خارج شدیم و زباله‌ها را پدرش داخل سطل زباله بیرون ریخت.

 

پس از دستگیری متهم در ادامه تحقیقات پدر و مادر پویا که اولیای دم او بودند با حضور در شعبه چهارم دادسرای امور جنایی پایتخت از قصاص قاتل پسرشان به حرمت ماه محرم گذشت کردند. بدین ترتیب شوهر عمه پویا از مرگ رهایی یافت و با صدور کیفرخواست بزودی از جنبه عمومی جرم در دادگاه کیفری پایتخت محاکمه خواهد شد.

 

اسنپ مارکت
آچاره
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.