2020/09/20
۱۳۹۹ يکشنبه ۳۰ شهريور
شکایت مادر از کارهای غیراخلاقی دختران

شکایت مادر از کارهای غیراخلاقی دختران

دخترم در شب نشینی ها و پارتی ها شرکت می کرد و در حالی که با کشیدن سیگار و نوشیدن مشروبات الکلی حالت طبیعی نداشت، سحرگاه وارد خانه می شد و...

دوات آنلاین-سرگذشت من به اندازه ای تاسف بار و رقت برانگیز است که دیگر تحمل خلافکاری ها و سقوط دخترانم در منجلاب فساد را ندارم و نمی توانم سرکشی و یکه تازی های آن ها را تاب بیاورم، به گونه ای که در پارتی های شبانه ...

 

زن 37 ساله که در پی شکایت دختر مطلقه اش مبنی بر کتک کاری و بیرون انداختن از منزل، به کلانتری احضار شده بود، راز سال ها زندگی فلاکت بارش را فاش کرد و درباره سرگذشت غمبار خود به مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری قاسم آباد مشهد گفت: در یک خانواده 12 نفره به دنیا آمدم. پدرم کارگر ساده امور ساختمانی بود و به سختی می توانست مخارج زندگی و هزینه های فرزندانش را تامین کند، به همین دلیل دقتی در ازدواج آن ها نداشت و تلاش می کرد هر چه زودتر فرزندانش را عروس و داماد کند. در همین حال مرا که آخرین روزهای 16سالگی را سپری می کردم به عقد یکی از بستگان دورش درآورد.

 

ازدواج با شوهر رفیق باز

تا به خود آمدم خیلی ساده و راحت مراسم عقدکنان و جشن ازدواج برگزار شد و من در مدت کوتاهی زندگی مشترکم را با «اسکندر» آغاز کردم، اما او جوانی رفیق باز بود و هیچ توجهی به من نداشت. او که بیکار بود، بیشتر اوقاتش را با دوستانش می گذراند و هیچ نفقه ای برای مخارج زندگی به من نمی داد. وقتی دیرهنگام به خانه می رسید، بوی زننده مشروبات الکلی در فضای اتاق می پیچید. او از حالت طبیعی خارج می شد و اعتراض هایم را با مشت و لگد پاسخ می داد.

 

شرایط سخت زندگی ام به جایی رسید که دیگر تحملم را از دست دادم و در دوراهی طلاق یا ادامه زندگی باقی ماندم، چرا که با گرفتن طلاق و بازگشت به خانه پدرم بر بدبختی ها و مشکلاتم افزوده می شد. در حالی که با این تردید دست و پنجه نرم می کردم، متوجه شدم باردار هستم و دیگر مجبور به ادامه زندگی بودم ولی «اسکندر» که با رفیق بازی هایش درگیر اعتیاد شده بود، روزگار را بر من تلخ تر کرد و خودش آلوده خرده فروشی مواد مخدر شد.  چند روز بعد از به دنیا آمدن دخترم، در حالی که هنوز دوران نقاهتم را سپری می کردم، همسرم به جرم حمل و نگهداری مواد مخدر دستگیر و روانه زندان شد.

 

بازگشت به خانه پدر با طلاق غیابی

دیگر تردیدهایم از بین رفت و با گرفتن طلاق غیابی به خانه پدرم بازگشتم. مشکلات خانواده پدری ام از یک سو و گرفتاری مالی من برای سر و سامان دادن «نفیسه» از طرف دیگر، مرا به فکر ازدواج مجدد انداخت، چرا که احساس می کردم باید سرپناهی برای خود و دخترم پیدا کنم. این بود که چند ماه بعد با یک جوان  تبعه افغانستان آشنا شدم و تصمیم به ازدواج گرفتم. «سلیمان» یکی از دوستان پدرم بود که از چند سال قبل به طور غیرمجاز در ایران سکونت داشت. اگرچه او هم آلوده به مواد مخدر بود و کنار پدرم کارگری می کرد اما حاضر شد سرپرستی دخترم را نیز بپذیرد و من از این موضوع خوشحال بودم.

 

ازدواج دوم و باز هم شکست

خلاصه، به عقد سلیمان درآمدم و زندگی جدیدم را در حالی آغاز کردم که او همان درآمد اندک کارگری را صرف مخارج زندگی می کرد ولی از آن جایی که سرنوشت من به تاریکی و تباهی گره خورده بود، او نیز دست بزن داشت و با هر بهانه ای کتکم می زد. سکونت غیرمجاز او در ایران موجب شده بود   از بسیاری امکانات اجتماعی محروم باشد. به همین دلیل با عصبانیت و پرخاشگری  عقده های بیرون از منزل را بر سر من خالی می کرد. اما من همچنان مجبور به سکوت بودم. این زندگی نیز مدت زیادی دوام نداشت چرا که همزمان با به دنیا آمدن دختر دیگرم، او نیز به افغانستان بازگشت و مرا طلاق داد. حالا من مانده بودم و دخترانی که آینده آن ها نگرانم می کرد.

 

تلاش برای خوشبختی خواهران ناتنی

خلاصه از پا ننشستم و برای سعادت و خوشبختی دخترانم تلاش کردم. با آن که نفیسه و نسیم ناتنی بودند ولی نگذاشتم این موضوع تاثیری بر زندگی آن ها بگذارد. بالاخره چند سال بعد نفیسه در حالی که به دختری سرکش و ناسازگار تبدیل شده بود با اصرار عمه اش به عقد خواهرزاده شوهر سابقم درآمد و به خانه بخت رفت. نفیسه مرا ترک کرد و هیچ وقت سراغی از من نگرفت چرا که نزد خانواده پدری اش زندگی می کرد اما یک سال قبل به طور ناگهانی به سراغم آمد و مدعی شد از همسرش جدا شده است! من هم دخترم را با آغوش باز پذیرفتم ولی او به زنی رفیق باز و خوش گذران تبدیل شده بود.

 

دیگر همواره در شب نشینی ها و پارتی ها شرکت می کرد و در حالی که با کشیدن سیگار و نوشیدن مشروبات الکلی حالت طبیعی نداشت، سحرگاه وارد خانه می شد و تا بعدازظهر روز بعد می خوابید. او دختر کوچک و ساده و بی آلایش دیگرم را نیز با خودش همراه کرده بود و به پارتی ها می برد. بارها از او خواستم خواهرش را به تباهی نکشاند و منزلم را ترک کند ولی با من درگیر می شد تا جایی که هنگام درگیری سرش به مبل خورد و زخمی شد. حالا هم نمی خواهم دختر دیگرم نیز قربانی وسوسه های شیطانی خواهرش شود و...

 

شایان ذکر است، این پرونده توسط مشاوران زبده کلانتری و در دایره مددکاری اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت.

 

ماجرای واقعی با همکاری پلیس پیشگیری خراسان رضوی

منبع: خراسان

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.