2022/08/08
۱۴۰۱ دوشنبه ۱۷ مرداد
محاکمه متهم دوم قتل بنیتا

محاکمه متهم دوم قتل بنیتا

چند روز قبل اسماعیلی رئیس دادگستری تهران در مصاحبه‌ای اعلام کرد عامل قتل بنیتا بعد از پایان ماه مبارک رمضان پای چوبه‌ دار خواهد رفت.

دوات آنلاین-پرونده مرگ دلخراش بنیتا دختر 8 ماهه تهرانی در حالی دوباره به جریان افتاد که قرار است متهم ردیف اول آن به زودی قصاص شود.

 

این پرونده روز گذشته به خاطر نقض حکم متهم ردیف دوم از سوی دیوان عالی کشور دوباره در شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران مورد رسیدگی قرار گرفت.

 

متهم که مدعی‌ است روز حادثه بدترین روز زندگی‌اش بود یکبار دیگر آنچه اتفاق افتاد را توضیح داد و گفت موضوع وجود بچه در ماشین را به یکی از دوستانش گفته بود تا او خانواده بنیتا را خبر کند اما دوستش هم سه روز بعد ماجرا را اطلاع داد.

 

در ابتدای جلسه محاکمه نماینده دادستان در جایگاه حاضر شد و در توضیح کیفرخواست گفت:متهم به نام مسعود باهمدستی جوانی به نام محمد که پیش از این در شعبه 9 مورد محاکمه قرار گرفته و به قصاص محکوم شده ‌است کودکی به نام بنیتا را ربوده و باعث مرگ او شده‌اند از آنجایی که متهم اصلی پرونده محمد است عمل متهم حاضر در دادگاه از نظر دادستانی معاونت در قتل است و خواستار رسیدگی به این پرونده هستیم. مسعود 37 ساله پیش از این در شعبه 9 دادگاه کیفری استان تهران به  13سال زندان،111ضربه شلاق و 2سال تبعید محکوم شده‌بود که دیوان عالی کشور حکم صادره را درست تشخیص نداد.

 

در ادامه  این جلسه مسعود روبه روی قضات ایستاد و گفت: من و محمد برای خرید مواد مخدر همراه هم از قیامدشت به تهران آمده بودیم. ما در خیابان قدم

 

می زدیم  تا در فرصت مناسب سراغ فروشنده مواد برویم اما یکباره محمد به سمت یک ماشین روشن دوید و سوار آن شد.من شاهد ماجرا بودم و از بی‌تابی‌های مرد راننده و همسرش که برای باز کردن در پارکینگ خانه‌شان از ماشین پیاده شده بودند  فهمیدم داخل ماشین یک بچه قرار دارد. به همین خاطر وقتی محمد سوار ماشین از محل دور شد با او  تماس گرفتم و از او خواستم تا بچه را به یک آژانس تحویل بدهد. من خودم هم همان شب ماجرا را به دوستم مسعود گفتم اما مسعود چند روز بعد پلیس را خبر کرد و جنازه بچه در ماشین پیدا شد.

 

وی ادامه داد: اصلا قرار نبود محمد دست به سرقت ماشین بزند. او وقتی ماشین روشن و بدون سرنشین را دید وسوسه شد و به سمت آن رفت. محمد از اموال سرقتی هیچ غیر از یک بند سبز کیف چیزی به من نداد .

 

وی گفت: من خودم پدر دو فرزند هستم. آن روز بدترین روز زندگی ام بود. من هیچ وقت فکر نمی کردم کاری که محمد کرده موجب کشته شدن یک بچه بی گناه شود و ما فکر می‌کردیم کسی بچه را پیدا و به او کمک می‌کند. به خاطر اعتیادی که داشتم جرات نکردم خودم ماجرا را به پلیس اطلاع دهم. می‌دانم اگر زودتر پلیس را باخبر می‌کردم و یا آدرس جایی را که محمد ماشین را آنجا رها کرده بود به پلیس می‌دادم شاید دختربچه زنده می‌ماند اما بعد از دستگیری مواد را کنار گذاشتم و حالا پاک هستم. مدتی است در شهرداری کار می‌کنم و شب‌ها زباله‌ها را جمع‌آوری می‌کنم. روزها هم در مغازه پدرم مشغول به کار هستم و برای خانواده‌ام روزی حلال درمی‌آورم. باور کنید من در سرقت و ربودن بچه هیچ دخالتی نداشتم.

 

با پایان دفاعیات این متهم هیات قضایی وارد شور شد تا رای صادر کند.

 

بنا به این گزارش چند روز قبل اسماعیلی رئیس دادگستری تهران در مصاحبه‌ای اعلام کرد عامل قتل بنیتا بعد از پایان ماه مبارک رمضان پای چوبه‌ دار خواهد رفت. بر اساس گزارش پرونده ،خودرو پدر بنیتا بیست و نهم تیرماه سال گذشته  وقتی که او  خودرو را با درهای باز رها کرد و به دنبال همسرش رفت تا او را صدا بزند در حالیکه کودک هشت ماهه روی صندلی عقب خودرو خوابیده بود، سرقت شد. تلاش پلیس و انتشار اخبار مربوط به ربوده شدن این کودک در فضای مجازی هم نتوانست کمکی کند تا اینکه تماسی از سوی فردی ناشناس با پدر بنیتا گرفته شد و به او اطلاع دادند ماشینش در منطقه‌ای در پاکدشت رها شده ‌است. جنازه بنیتا در حالی که از شدت گرما، گرسنگی و تشنگی روی صندلی خودرو جان سپرده بود در یکی از خیابان‌های پاکدشت پیدا شد.

 

بررسی‌ها نشان داد کسی که با پدر بنیتا تماس گرفته فردی به نام مسعود از دوستان عامل اصلی این سرقت است. پلیس با همکاری مسعود، رد مجرم سابقه‌دار را که مرتکب این سرقت شده و به تازگی با قرار وثیقه از زندان آزاد شده بود  پیدا کرد.

 

محمد به سرقت خودرو از مشیریه و رها کردن آن و دختربچه در قیامدشت  اعتراف کرد.

 

این متهم در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان  پای میز محاکمه ایستاد و با حکم قضایی به  اعدام، 51سال زندان،111ضربه شلاق و 2سال تبعید محکوم شد و رای صادره در دیوان عالی کشور مورد تایید قرارگرفت.

 

منبع: شرق

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.