2024/04/21
۱۴۰۳ يکشنبه ۲ ارديبهشت
گوجه فرنگی را چگونه برای مدت طولانی نگهداری کنیم

گوجه فرنگی را چگونه برای مدت طولانی نگهداری کنیم

سه روش برای نگهداری طولانی مدت گوجه فرنگی در فریزر را در اینجا بخوانید.

دوات آنلاین -خیلی ها ترجیح می دهند گوجه فرنگی همیشه در خانه داشته باشند و برای همین دنبال راهی برای نگهداری طولانی مدت آن هستند. بنابراین چاره ای جز استفاده از فریزر وجود ندارد.

 

روش نگهداری گوجه در فریزر

به نوشته فرادید، یکی از روش‌های ذخیره کردن گوجه فرنگی این است که ابتدا گوجه فرنگی را بشویید؛ سپس آن را به صورت حلقه‌های کلفت برش بزنید.

 

بیشتر بخوانید: چکار کنیم رب کپک نزند

 

حالا روی یک سینی یا تخته گوشت سلفون بکشید و حلقه‌های گوجه فرنگی را کنار هم روی سلفون بچینید. اگر تعداد حلقه‌ها زیاد است، روی لایه اول سلفون بکشید و لایه دوم حلقه‌ها را روی سلفون بچینید.

 

سینی حلقه‌های گوجه فرنگی را چند ساعت داخل فریزر بگذارید تا کاملا یخ ببندد؛ سپس از فریزر خارج کنید و حلقه‌های گوجه یخ زده را داخل کیسه فریزر یا زیپ کیف بریزید و داخل فریزر نگهداری کنید.

گوجه فرنگی را چطور برای مدت طولانی نگهداری کنیم

2 راه ساده برای افزایش ماندگاری گوجه فرنگی

روش دوم برای ذخیره کردن گوجه فرنگی این است که گوجه‌ها را بعد از شستن خرد کنید و داخل کیسه زیپ کیف بریزید و بعد داخل فریزر نگهداری کنید.

 

حتما بخوانید: نان خشک را چه کار کنیم

 

روش سوم برای ذخیره کردن گوجه فرنگی این است که گوجه‌ها را بعد از شستن داخل مخلوط کن یا میکسر بریزید و آنها را کاملا میکس کنید؛ سپس گوجه میکس شده را داخل قالب سیلیکونی مخصوص کاپ کیک یا ته چین بریزید و آن را داخل فریزر بگذارید تا کاملا یخ بزند.

 

بعد از اینکه گوجه میکس شده یخ بست، آن را به راحتی از قالب جدا کنید و داخل کیسه فریزر بگذارید و بعد در فریزر نگهداری کنید. هر زمان که به گوجه فرنگی نیاز داشتید، می‌توانید یکی از آنها را از کیسه فریزر خارج و به غذا اضافه کنید.

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.