2022/07/02
۱۴۰۱ شنبه ۱۱ تير
یادداشت اینستاگرامی سرپرست دادسرای جنایی تهران درباره پرونده بنیتا و سرهای بریده

یادداشت اینستاگرامی سرپرست دادسرای جنایی تهران درباره پرونده بنیتا و سرهای بریده

نصب دوربین ناقض حقوق شهروندی یا کاهش آزادی‌های فردی و اجتماعی نیست بلکه بالا بردن امنیت اجتماعی مبتنی بر مبنای علمی و کشف جرم است

دوات آنلاین-محمد شهریاری، سرپرست دادسرای جنایی تهران در یادداشتی اینستاگرامی درباره دو پرونده قتل بنیتا و سرهای کشف‌شده در خیابان شیخ بهایی توضیحاتی داد و خواستار نصب دوربین در معابر شهری شد.

در یادداشتی که شهریاری در صفحه شخصی خود نوشته، آمده است:

نصب دوربین‌ها در معابر تهران و شهرهای دیگه هم در کشف جرم کمک می‌کنه و هم در پیشگیری از وقوع جرم. در پرونده بنیتا نبود دوربین ضربه مهلکی به عوامل کشف جرم زد و بودن دوربین در محل پارک خودروی مسروقه که رها شده بود و بنیتا هم آنجا فوت کرده بود کمک زیادی به ما کرد.

(دوربین)تمام فعل و انفعالات شش روزه را ثبت کرده بود. از زمان پارک و پیاده شدن متهم و حتی دوستش که با پراید میاد دنبال متهم. طرح نصب دوربین‌ها یه بار مطرح شد که سر و صدای زیادی داشت و مسکوت شد. مسولین و مخصوصا نمایندگان مجلس به فکر باشند. شهر آبستن حوادث زیادی هستش. نصب دوربین ناقض حقوق شهروندی یا کاهش آزادی‌های فردی و اجتماعی نیست بلکه بالا بردن امنیت اجتماعی مبتنی بر مبنای علمی و کشف جرم است. تو پرونده سرهای مکشوفه در شیخ بهایی هم نمی‌توان از کمک دوربین‌ها نگفت البته هم در پرونده بنیتا و هم خیابان شیخ بهایی دوربین‌های شخصی وجود داشت که کیفیت مناسب را نداشت چون شخصی بود و اختصاص به این کار هم نداشت که کار را مشکل کرد و باید از کارشناسان خبره استفاده کرد. در هر حال این دو پرونده ضرورت نصب دوربین در معابر رو بیش از پیش ضروری می‌نماید.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.