2024/04/14
۱۴۰۳ يکشنبه ۲۶ فروردين
اگر پدرم صد بار دیگر هم زنده شود، باز هم او را می‌کشم
پسر قاتل:

اگر پدرم صد بار دیگر هم زنده شود، باز هم او را می‌کشم

متهم ۳۲ ساله این پرونده جنایی در حالی که جزئی‌ترین لحظات جنایت هولناک خود را مقابل قضات دادگاه کیفری یک تشریح می‌کرد، در پاسخ به سوال رئیس دادگاه که پرسید، اکنون از عمل خود پشیمان هستی یا نه؟ ادامه داد: نه! هرگز پشیمان نیستم. اگر پدرم صد بار دیگر هم زنده شود، باز هم او را می‌کشم ولی برای مادرم متاسفم!

دوات آنلاین-پسر ناخلفی که پس از کشتن بیرحمانه پدر و مادرش، اجساد آنان را نیز داخل پراید به آتش کشیده بود، در آخرین جلسه دادگاه گفت: از قتل مادرم پشیمانم اما پدرم نه.

روزنامه خراسان نوشت: ماجرای این جنایت هولناک در منطقه دوست‌آباد مشهد و در تاریخ بیست‌ویکم خرداد سال ۱۳۹۴ هنگامی فاش شد که حدود ساعت ۴ بامداد اهالی ساکن در جاده قدیم قوچان با دیدن شعله‌های آتشی که از یک خودروی پراید در زیر درختان توت زبانه می‌کشید، بلافاصله موضوع را به آتش‌نشانی مشهد اطلاع دادند. دقایقی بعد خودروهای آتش‌نشان آژیرکشان به محل حادثه رسیدند و شعله‌های آتش را اطفا کردند اما ناگهان در میان دودهای غلیظی که از داخل پراید بیرون می‌آمد، اجساد سوخته زن و مردی میانسال در صندلی عقب نمایان شد و این گونه احتمال وقوع جنایتی هولناک قوت گرفت.

ماموران آتش‌نشانی با دیدن این صحنه وحشتناک، ماجرا را به کلانتری کاظم‌آباد اطلاع دادند و بدین‌ترتیب با حضور ماموران انتظامی و قاضی علی اکبر صفائیان (قاضی ویژه قتل عمد در زمان وقوع حادثه) تحقیقات در این باره آغاز شد. بررسی‌های مقدماتی در حالی ادامه یافت که اجساد زن ۴۹ ساله و مرد ۵۲ ساله‌ای درون یک تخته پتو گذاشته شده و در صندلی عقب خودرو به آتش کشیده شده بود.

در تحقیقات میدانی مقام قضایی و کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی، تکه‌هایی از یک گلدان سفالی و شیشه نوشابه به همراه یک گوشی سوخته داخل خودرو کشف شد. هنوز هویت قربانیان این حادثه وحشتناک آشکار نشده بود که با توجه به سن و سال مقتولان احتمال وقوع جنایت خانوادگی قوت گرفت.

در حالی که بررسی‌های کارآگاهان با دستورات ویژه قاضی صفائیان برای شناسایی عامل یا عاملان جنایت بر گوشی سوخته و شماره پلاک خودرو متمرکز شده بود، دختر جوانی هراسان وارد کلانتری شد و از گم شدن پدر و مادرش خبر داد.

دقایقی بعد او اجساد پدر و مادرش را شناسایی کرد و بدین ترتیب کارآگاهان برای یافتن سرنخی از ماجرای این جنایت، عازم منزل مقتولان در منطقه دوست‌آباد شدند. آثار باقی مانده از درگیری در منزل زوج میانسال نشان می‌داد که آنان در منزل خودشان به قتل رسیده‌اند و فردی اجساد آنان را داخل پراید به آتش کشیده است. بنابراین کارآگاهان تنها پسر ۳۲ ساله مقتولان را به عنوان تنها مظنون اصلی این حادثه با دستور قضایی بازداشت کردند و به پلیس آگاهی انتقال دادند.

این جوان ناخلف که ابتدا تلاش کرد هر گونه جرمی را انکار کند، وقتی در برابر اسناد و مدارک مستند قرار گرفت، گفت، به خاطر ارتکاب جرایم خطرناک دستگیر شده و هم‌اکنون با سپردن وثیقه آزاد است. او همچنین به قتل پدر و مادرش اشاره کرد و افزود: از درگیری‌های بین پدر و مادرم خسته شده بودم که آنها را کشتم و اجسادشان را به آتش کشیدم تاچنین وانمود شود که خودروی پدرم به دلیل نامعلومی آتش گرفته و آنان داخل خودرو سوخته اند!

در پی اعترافات صریح متهم به قتل، این پرونده جنایی پس از صدور کیفرخواست به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ارسال شد و این جوان معتاد پای میز محاکمه ایستاد. در آخرین جلسه رسیدگی به این پرونده جنایی که به ریاست قاضی مجتبی علیزاده و مستشاری قاضی مصطفی بنده برگزار شد، جوان ۳۲ ساله برای آخرین بار مقابل قضات با تجربه دادگاه کیفری یک ایستاد و در تشریح ماجرای قتل هولناک پدر و مادرش گفت: پدرم با من بدرفتاری می‌کرد. او مشروب می‌خورد و من از این وضعیت ناراحت بودم. شب وقوع حادثه در منزل خاله‌ام مهمان بودیم و من به خاطر این که چند روز همسرم در منزل نبود، به خانه پدرم می‌رفتم. آن شب وقتی در نیمه‌های شب از مهمانی به خانه پدرم بازگشتیم، دوباره جر و بحث میان پدر و مادرم به خاطر اختلافات قبلی شروع شد. من هم که از این وضعیت بسیار ناراحت بودم، پدرم را داخل خودرو با شیشه نوشابه به قتل رساندم و با سرو وضعی خون‌آلود به داخل خانه رفتم وقتی مادرم مرا در آن وضعیت دید، دخالت کرد. در همین لحظه ناگهان گلدان سفالی را برداشتم و مادرم را نیز به قتل رساندم. سپس اجساد آنان را با خودروی پراید پدرم به زیر درختان توت بردم و پراید را به آتش کشیدم!

متهم این پرونده جنایی که دارای سابقه کیفری بود، ادامه داد: من و پدرم در یک شرکت توزیع مواد غذایی کار می‌کردیم ولی در لحظه جنایت من دارو خورده بودم و حالم اصلا خوب نبود!

متهم ۳۲ ساله این پرونده جنایی در حالی که جزئی‌ترین لحظات جنایت هولناک خود را مقابل قضات دادگاه کیفری یک تشریح می‌کرد، در پاسخ به سوال رئیس دادگاه که پرسید، اکنون از عمل خود پشیمان هستی یا نه؟ ادامه داد: نه! هرگز پشیمان نیستم. اگر پدرم صد بار دیگر هم زنده شود، باز هم او را می‌کشم ولی برای مادرم متاسفم!

وی حتی پس از آن که قضات دادگاه با اشاره به احادیث و آیات قرآن درباره احترام به پدر و مادر او را نصیحت و راهنمایی کردند، باز هم سکوت کرد و در آخرین دفاعیات خود گفت: حرف دیگری برای گفتن ندارم!

اما او در حاشیه جلسه دادگاه عنوان کرد که به خاطر پرونده جرمی که قبلا مرتکب شده به تحمل ۲۱ سال زندان محکوم شده است!

با پایان یافتن اظهارات متهم، وکیل مدافع وی نیز به دفاع از او پرداخت و لایحه دفاعیات خود را تقدیم قضات دادگاه کرد. با ختم جلسه رسیدگی به این پرونده جنایی، رئیس دادگاه اعلام کرد رای این پرونده جنایی در مهلت قانونی صادر و ابلاغ می‌شود.»

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.