2024/07/18
۱۴۰۳ پنج شنبه ۲۸ تير

امیر جعفری؛ از آقاخان سریال جیران تا اسی قلک سریال یاغی

امیر جعفری در دو سریال جیران و یاغی در نقش هایی کاملا متفاوت بازی کرده است.

دوات آنلاین -امیر جعفری از آن دست بازیگرانی است که از عهده هر نقشی برمی آید از طنز تا تاریخی. علاقه مندان به تئاتر بارها و بارها هنرنمایی های او را روی صحنه نمایش دیده اند و فیلم و سریال هایی که این بازیگر در آنها به ایفای نقش پرداخته همیشه مورد توجه بوده. حالا او را در دو سریال یاغی و جیران در دو نقش کاملا متفاوت می بینیم.

امیر جعفری در نقش آقاخان در سریال جیران

آقاخان در سریال جیران

فیلم بالا گوشه ای از بازی امیر جعفری در سریال جیران را به تصویر کشیده است. او در این مجموعه نقش آقاخان نوری را برعهده دارد، مردی سیاست باز، حیله گر و مزور.  جعفری در جیران دو چهره از آقاخان به تصویر کشیده است، چهره ای خدمتگذار و مجیزگو و شخصیتی بی رحم و خشن.

 

جعفری که سریال ها و فیلم های طنز او معروف و پربیننده است پیش از این نقش تاریخی را تجربه نکرده بود و همکاری اش با حسن فتحی تجربه ای موفق بوده است البته قطعا آنچه از آقاخان نوری از جعفری می بینیم با واقعیت های تاریخی فاصله زیادی دارد اما نه جیران صرفا مجموعه ای تاریخی است و نه کارگردان و بازیگران آن در تلاش بوده اند عین واقعیت را به تصویر بکشند.

امیر جعفری در نقش اسی قلک در سریال یاغی

اسی قلک در سریال یاغی

لباس اسی قلک در سریال یاغی خیلی خوب بر تن امیر جعفری نشسته است. نوع گویش، حرکات، تغییرات چهره و حتی حرکات مردمک چشم در اسی قلک خیلی باورپذیر است. صدای رسای جعفری نیز به کمک او آمده تا بهتر این شخصیت لات را به نمایش بگذارد.

 

بازی های امیر جعفری غالبا ریتم تند و هیجان زده ای دارند و این تند و تیزی در حرکات و بیان خیلی بیشتر به اسی قلک نزدیک است تا آقاخان نوری که اتفاقا نوعی کندی در حرکات او دیده می شود.  

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.