2022/07/07
۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۶ تير
پایان 4 سال زندگی مخفیانه قاتل فراری

پایان 4 سال زندگی مخفیانه قاتل فراری

متهم به همراه دوستانش در یک نزاع مردی مغازه دار را کشته و گریخته بود.

دوات آنلاین -قاتل فراری پس از چهار سال زندگی مخفیانه وقتی هم اتاقی‌اش را تهدید به قتل کرد رازش بر ملا شد.

 

به نوشته روزنامه جوان، چند روز قبل پسر جوانی در شهرستان پردیس استان تهران سراسیمه به اداره‌پلیس رفت و گفت که هم اتاقی‌اش قاتل فراری است که او را هم تهدید به قتل کرده است.

 

وی در توضیح ماجرا گفت: من کارگر ساختمانی هستم که مدتی قبل در محل کارم با پسر جوانی که خودش را مسعود معرفی کرد آشنا شدم. او هم کارگری می‌کرد، اما گفت که جا و مکانی ندارد و وقتی فهمید من خانه مجردی دارم پیشنهاد داد هم‌اتاقی من شود که قبول کردم، چون فکر می‌کردم اجاره کمتری بدهم.

 

شاکی ادامه داد: ابتدا مشکلی با هم نداشتیم و کار‌های خانه را با هم تقسیم کرده‌بودیم مثلاً یک‌بار من شام درست می‌کردم و ظرف می‌شستم و یک روز هم نوبت او بود، اما از مدتی قبل او کار‌های خانه را انجام نمی‌داد و مرا مجبور می‌کرد هم آشپزی کنم و هم ظرف‌ها را بشویم و کار‌های خرید و تمیزی خانه را انجام دهم. چند وقتی انجام دادم، اما بعد تصمیم گرفتم که کار‌های او را انجام ندهم که این بار مرا تهدید به قتل کرد. او گفت که چند سال قبل پسر جوانی را در یکی از خیابان‌های تهرانپارس به قتل رسانده‌است و اگر به خواسته‌های او عمل نکنم مرا هم می‌کشد و حتی یک بار چاقویی زیر گلویم گذاشت که از ترس آن روز قبول کردم، اما بعد تصمیم گرفتم او را به پلیس معرفی کنم، چون احتمال می‌دهم تهدیدش را عملی کند.

 

بازداشت قاتل فراری

با این شکایت مأموران پلیس مسعود را بازداشت و به اداره پلیس منتقل کردند. بررسی‌ها نشان داد مسعود هیچ مدرک هویتی همراه ندارد و مدعی است که اهل یکی از شهرستان‌های مرزی است و مدتی قبل مدارکش را گم کرده و قرار است به شهرستان برود و اعلام مفقودی کند.

 

در حالی که متهم ادعا می‌کرد برای ترساندن هم اتاقی‌اش به دروغ گفته قاتل فراری است، مأموران پلیس پردیس از کارآگاهان پلیس‌آگاهی پایتخت درباره حادثه ادعایی استعلام گرفتند که مشخص شد هفتم آذر‌ماه‌سال‌۹۶ حادثه قتل مشابه‌ای در یکی از خیابان‌های تهرانپارس رخ داده است و قاتل آن که پسر جوانی به نام شاهین است هنوز فراری است.

 

بازبینی فیلم قتل

بدین ترتیب متهم برای ادامه تحقیقات به تهران منتقل شد و به دستور قاضی محمد وهابی، بازپرس شعبه‌دوم دادسرای امور جنایی تهران در اختیار کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی قرار گرفت.

 

متهم در بازجویی‌ها جرم خود را انکار کرد که مأموران پلیس فیلم صحنه حادثه را که چهار‌سال قبل دوربین‌های مداربسته ضبط کرده‌بودند بازبینی کردند که مشخص شد وی همان قاتل فراری به نام شاهین است که در آن درگیری سه‌نفر را با چاقو زخمی می‌کند که یکی از آن‌ها در بیمارستان به کام مرگ می‌رود.

 

بررسی‌های پرونده قتل نشان داد روز هفتم آذر ماه سال‌۹۶ پسر جوانی به نام وحید به مغازه تعمیرات و موبایل فروشی در تهرانپارس می‌رود و به خاطر ۵‌هزار‌تومان با صاحب موبایل فروشی مشاجره لفظی می‌کند که با میانجیگری همسایه‌ها درگیری آن‌ها تمام می‌شود، اما ساعتی بعد وحید همراه تعدادی از دوستانش که شاهین هم یکی از آن‌ها بوده برای درگیری به جلوی مغازه موبایل فروشی می‌روند. صاحب موبایل فروشی وقتی متوجه نیت وحید می‌شود تلفنی از دوستانش درخواست کمک می‌کند و دوستان او هم به سرعت خودشان را به مغازه موبایل فروشی می‌رسانند و نزاع دسته‌جمعی آغاز می‌شود که در جریان آن شاهین، سه نفر این دوستان صاحب مغازه را با چاقو زخمی می‌کند که یکی از آن‌ها به نام فرهاد در بیمارستان فوت می‌کند.

 

اعتراف به قتل

متهم که ابتدا منکر قتل بود وقتی با دلایل و مدارک روبه‌رو شد صبح دیروز به قتل اعتراف کرد. وی گفت: آن روز دوستم وحید به سراغ من آمد و گفت قصد دارد با صاحب مغازه موبایل فروشی دعوا کند. او گفت که صاحب مغازه وسیله‌ای را ۵‌هزار‌تومان به او گران فروخته‌است و به همین خاطر می‌خواهد او را تنبیه کند. ما همراه تعدادی از دوستانمان راهی مغازه شدیم که دیدیم صاحب مغازه هم همراه دوستانش است و بعد هم با هم درگیر شدیم. در درگیری من چاقویی از جیبم بیرون آوردم و با آن به سه نفر ضربه زدم، اما قصد قتل نداشتم. پس از حادثه وقتی فهمیدم یکی از افراد زخمی فوت کرده‌است از ترس فرار کردم و در شهر‌های اطراف تهران پنهان شدم.

 

در این مدت من کارگری می‌کردم و خودم را باهویت جعلی معرفی می‌کردم و حتی از تلفن همراه و کارت بانکی هم استفاده نمی‌کردم که شناسایی نشوم. مدتی قبل با هم اتاقی‌ام مشاجره لفظی داشتم که او را تهدید به قتل کردم و گفتم که تو را هم مثل پسر تهرانپارسی به قتل می‌رسانم، اما فکر نمی‌کردم که این تهدید راز مرا بر ملا کند و پس از چهار سال فرار دستگیر شوم.

 

متهم پس از اعتراف برای ادامه تحقیقات در اختیار کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی قرار گرفت.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.