2022/08/18
۱۴۰۱ پنج شنبه ۲۷ مرداد
اگر برنج شفته و خمیر شد چه کار کنیم

اگر برنج شفته و خمیر شد چه کار کنیم

اگر برنج شما شفته شد اصلا نگران نباشید با همین برنج خمیر هم خیلی کارها می توانید انجام بدهید و گزینه های زیادی دارید.

دوات آنلاین -وقتی برنج تان شفته و خمیر می شود، با آن چه کار می کنید؟ آن را بیرون می ریزید ، به همان شکل خمیر مصرف می کنید یا راهکار دیگری دارید که برنج بیشتر از آن خمیر نشود . ادامه مطلب را به نقل از خراسان مطالعه کنید :

 

برنج شفته را زیاد هم نزنید

وقتی که برنج خمیر می شود آن را هم نزنید، چون باعث خمیری بیشتر می‌شود.

 

روی برنج آب سرد بریزید

برنج  چلو را سریع درون آبکش و روی آن آب سرد بریزید. این کار سبب می‌شود لعاب اضافه برنج بیرون برود و در ضمن آب سرد سبب می‌شود برنج نرم تر از این نشود.

 

راهنمایی: چه کار کنیم که برنج قد کشیده دربیاید

 

با برنج خمیر، ته دیگ بگذارید

چنان چه برنج شما شفته شده، حتما ته آن ته دیگ نان یا سیب زمینی بگذارید. به این ترتیب، چنان چه کسی به خاطر نرم و خمیری شدن برنج کمتر برنج خورد می‌تواند کنار غذا از ته دیگ استفاده کند. در ضمن یک ته دیگ طلایی جذاب نظر مهمان ها را از نرم شدن برنج قدری پرت می‌کند.

کارهایی که می توانیم با برنج شفته و خمیر شده انجام بدهیم

به برنج روغن اضافه کنید

زمانی که برنج شفته می‌شود لازم است حتما به برنج روغن داغ یا کره اضافه کنید چون روغن سبب می‌شود دانه های برنج از هم جدا شود و بهتر دیده شود.

 

به برنج آب اضافه نکنید

برخی زمانی که پلو را آبکش می‌کنند قدری آب به کناره آن اضافه می‌کنند تا برنج بخار کند و دم بکشد ولی این کار را زمانی  که برنج تان شفته شده است اصلا انجام ندهید.

 

ترفند: بهترین روش ها برای از بین بردن بوی زهم مرغ

 

در قابلمه را باز یا نیمه باز بگذارید

اگر عادت دارید برای دم کردن پلو در قابلمه را کیپ کنید یا از دم کنی استفاده کنید اگر برنج شفته شد از دم کنی استفاده نکنید و در قابلمه را نیمه باز یا کاملا باز بگذارید. اگر در قابلمه بسته باشد  بخار آب به صورت قطره های آب به داخل پلو برمی‌گردد و سبب می شود  برنج نرم تر شود.

 

شعله را بیشتر کنید

بیشتر کردن شعله سبب می شود آب اضافی برنج تبخیر و قدری خشک تر شود ولی مراقب باشید برنج را نسوزانید.

 

سعی کنید برنج را قالبی درآورید

همان گونه که می دانید برای داشتن برنج قالبی لازم است قدری برنج نرم تر برداشته شود پس می‌توانید به این بهانه برنج را در قالب های آماده (قالب های گرد ، قلب، گل و ...  ) سرو کنید.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.