2024/03/01
۱۴۰۲ جمعه ۱۱ اسفند
فداکاری 2 ایرانی مانع تصادف مرگبار قطار در ژاپن شد

فداکاری 2 ایرانی مانع تصادف مرگبار قطار در ژاپن شد

کاری که ما انجام دادیم، کاری بود که به‌ عنوان انسانی عادی و برای نجات همنوعان‌مان انجام دادیم و خوشحالیم که در این حادثه به کسی آسیب نرسید.

دوات آنلاین -«کامیون روی خط آهن در یکی از مناطق توکیو متوقف شده و قطار مسافربری در حال نزدیک شدن به آن است. 2مرد ایرانی با دیدن این صحنه به کمک راننده کامیون وحشتزده می‌روند و در نهایت موفق می‌شوند ثانیه‌هایی قبل از رسیدن قطار، کامیون را از روی خط آهن عبور دهند.» این خلاصه‌ای از فیلم‌ دوربین‌های مداربسته است که از چند روز قبل در شبکه‌های اجتماعی ژاپن در حال دست‌به‌دست شدن است. فیلمی که باعث شد نام 2مرد ایرانی به ‌عنوان فرشته نجات راننده کامیون و مسافران قطار در رسانه‌های ژاپن منتشر شود و آنها میهمان ویژه یکی از برنامه‌های تلویزیونی این کشور شوند.

 

به گزارش همشهری به نقل از برنامه تلویزیونی ژاپن24، این اتفاق شامگاه دوازدهم‌ماه ژوئن، 22خرداد امسال رخ داد. آن شب 2مرد ایرانی به نام‌های محمد زمانی و آقای جباری به قصد خرید سوار بر ماشین خود در حال رانندگی بودند که در گذرگاه راه‌آهن در یکی از مناطق مسکونی در منطقه فوسا در شهر توکیو با صحنه‌ای خطرناک روبه‌رو شدند.

 

محمد زمانی می‌گوید: ما دیدیم که یک کامیون با چراغ چشمک‌زن و مانع فلزی که روی راه ‌آهن نصب شده برخورد و گیر کرده است. به‌خاطر برخورد کامیون، مانع فلزی نمی‌توانست پایین بیاید و این در حالی بود که قطار سریع‌السیر مسافربری با سرعت زیاد به گذرگاه نزدیک می‌شد.

 

او ادامه می‌دهد: راننده کامیون پشت فرمان نشسته بود و هر چه تلاش می‌کرد نمی‌توانست کامیون را حرکت دهد. ماشین را پارک کردیم و به سرعت خودمان را به کامیون رساندیم. راننده کامیون وحشت کرده بود و آنقدر ترسیده بود که نمی‌دانست چه کار کند. او می‌توانست با فریاد زدن از رهگذران کمک بگیرد اما به‌خاطر اینکه قطار در حال نزدیک شدن بود، وحشت کرده بود و فقط تلاش می‌کرد که کامیون را جابه‌جا کند اما نمی‌توانست.

 

نجات در ثانیه صفر

تصاویر دوربین‌های مداربسته گذرگاه راه‌آهن که در شبکه‌های اجتماعی منتشرشده نشان می‌دهد که 2مرد ایرانی وقتی متوجه ماجرا می‌شوند، تلاش می‌کنند کامیون را هل داده و از روی خط آهن عبور دهند. اما وقتی به‌تنهایی موفق به انجام این کار نمی‌شوند، با فریاد از افرادی که در حال عبور از آن حوالی بودند کمک می‌خواهند. ثانیه‌هایی بعد 2مرد ژاپنی که متوجه ماجرا می‌شوند نیز به کمک مردان ایرانی می‌روند و همگی تلاش می‌کنند با هل دادن، کامیون را از روی خط خارج کنند. تلاش آنها درست در ثانیه آخر نتیجه می‌دهد و کامیون به حرکت می‌افتد و از روی ریل کنار می‌رود و درست در همان لحظه قطار از کنار آن عبور می‌کند و از وقوع حادثه‌ای فجیع جلوگیری می‌شود.

 

محمد زمانی که چند روز پس از این حادثه به دعوت تلویزیون ژاپن‌24 و همراه آقای جباری به محل حادثه رفته‌اند و در مقابل دوربین اتفاقات آن شب را توضیح می‌دهند، می‌گوید: راننده کامیون از وحشت می‌لرزید. چرا که لوکوموتیوران اصلا متوجه گیر کردن کامیون روی خط آهن نشده بود و قطار بدون اینکه ذره‌ای از سرعتش کم شود، در ثانیه آخر از کنار کامیون عبور کرد. لحظه خطرناکی بود و معلوم نبود در صورت برخورد قطار با کامیون چه فاجعه‌ای در این منطقه مسکونی رخ دهد.

 

او در پایان می‌گوید: کاری که ما انجام دادیم، کاری بود که به‌ عنوان انسانی عادی و برای نجات همنوعان‌مان انجام دادیم و خوشحالیم که در این حادثه به کسی آسیب نرسید.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.