2021/06/18
۱۴۰۰ جمعه ۲۸ خرداد
انگیزه قتل کارمند حرم امامزاده صالح چه بود

انگیزه قتل کارمند حرم امامزاده صالح چه بود

متهم در پوشش مردی نابینا مقابل خانه مقتول کمین کرده و او را با شلیک سه گلوله کشته است.

دوات آنلاین -مردی که متهم است با شلیک گلوله مسئول عمرانی حرم امامزاده صالح را به قتل رسانده پس از دستگیری اعتراف کرد که به خاطر اختلاف مالی دست به این کار زده است.

 

به نوشته روزنامه جوان، ساعت هشت صبح روز یک‌شنبه نهم خرداد ماه رهگذرانی که در حال عبور از خیابان رمضانی، حوالی خیابان دزاشیب بودند با شنیدن صدای تیراندازی پلیس را از ماجرا با خبر کردند. خیلی زود مشخص شد که مردی میانسال در جریان حادثه تیراندازی زخمی شده است.

 

وقتی مأموران کلانتری‌۱۰۱ تجریش در محل حاضر شدند تحقیقات بیشتری در این باره انجام شد. از جمله اینکه مرد میانسال مهندس سعید طاهری، ۴۵‌ساله مسئول عمرانی امامزاده صالح و ساکن ساختمان شماره‌۱۱ بود که لحظاتی پس از خارج شدن از ساختمان هدف تیراندازی قرار گرفته بود. مرد تیرانداز هم پس از حادثه سوار بر یک خودروی سواری پژو از محل متواری شده و مرد زخمی هم به بیمارستان منتقل شده بود.

 

مرگ روی تخت بیمارستان

بعد از به دست آمدن این اطلاعات بود که مأموران پلیس برای تحقیق بیشتر راهی بیمارستان شدند.

 

از بیمارستان خبر رسید که مهندس طاهری به علت شدت جراحت به اتاق عمل منتقل شده و تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

 

هر چند تلاش تیم پزشکی برای نجات وی در جریان بود، اما مرد میانسال به علت شدت جراحت ناشی از اصابت سه ‌گلوله جانش را از دست داد. بعد از آن بود که پرونده با موضوع قتل عمد تشکیل شد و تحقیقات برای بازداشت عامل حادثه ادامه پیدا کرد.

 

با حضور قاضی دشتبان، بازپرس ویژه قتل و تیمی از کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی بررسی‌های میدانی در نزدیکی محل حادثه به جریان افتاد. تصاویر دوربین‌های مداربسته حکایت از این داشت که متهم در پوشش مردی نابینا و با عصای سفید به مقتول نزدیک شده و بعد از شلیک‌های پیاپی سوار بر خودروی خود از محل متواری شده است.

 

متهم چه گفت

در شاخه دیگری از تحقیقات بررسی‌های گام به گام پلیس به جریان افتاد تا اینکه روز گذشته مرد تیرانداز بازداشت شد. او در اولین بازجویی‌ها به ارتکاب قتل اعتراف کرد.

 

وی گفت: من از مدت‌ها قبل با مقتول اختلاف مالی داشتم. هر چند در این باره با هم حرف زده‌ بودیم، اما اختلاف ما همچنان ادامه داشت تا اینکه من تصمیم به قتل گرفتم. چندی قبل یک اسلحه کمری تهیه کردم و صبح روز حادثه مقابل خانه‌اش کمین کردم. برای اینکه کسی به من مظنون نشود در پوشش مردی نابینا وارد شدم. وقتی از خانه خارج شد من هم از خودرو‌ام پیاده شدم و با عصای سفید به سمت او حرکت کردم. در فرصت مناسب به طرفش شلیک کردم و سوار بر خودروام شدم و فرار کردم. ابتدا به طرف پارک جمشیدیه رانندگی کردم و در آنجا لباس‌هایم را عوض کردم. در این چند روز هم مدام مخفیگاهم را تغییر می‌دادم که سرانجام بازداشت شدم.

 

تحقیقات از متهم به دستور قاضی دشتبان، در اداره‌دهم پلیس‌آگاهی تهران جریان دارد.

 

لوازم آشپزخانه کالا و ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.