2024/06/20
۱۴۰۳ پنج شنبه ۳۱ خرداد
انگیزه مرد جوان از قتل همسر دوستش چه بود

انگیزه مرد جوان از قتل همسر دوستش چه بود

به خاطر کینه‌ای قدیمی که از دوستم داشتم به خانه‌اش رفتم تا به رسم محلی روسری همسرش را بردارم، اما با داد و فریاد‌های آن زن ناخواسته مرتکب قتل شدم.

دوات آنلاین -مرد جوان که برای انتقام از دوست دوران کودکی‌اش، همسر وی را به قتل رسانده مدعی است ناخواسته مرتکب جرم شده است.

 

به نوشته روزنامه جوان دو سال قبل، مأموران پلیس تهران از مرگ مشکوک زن جوانی در یکی از بیمارستان‌های شهر باخبر و راهی محل شدند. جسد متعلق به افسانه ۳۰‌ساله بود که روز قبل با ضربه چاقو از سوی دوست شوهرش زخمی شده، اما بعد از انتقال به بیمارستان فوت کرده‌بود. با انتقال جسد به پزشکی قانونی، مرد جوان به نام هاشم که حین فرار از سوی همسایه‌ها دستگیر شده‌بود به پلیس‌آگاهی منتقل شد.

 

او در روند بازجویی‌ها به قتل زن جوان اعتراف کرد و گفت: «شب حادثه به خاطر کینه‌ای قدیمی که از پیمان داشتم به خانه‌اش رفتم تا به رسم محلی روسری همسرش را بردارم، اما با داد و فریاد‌های افسانه ناخواسته مرتکب قتل شدم.»

 

با اقرار‌های متهم، هاشم بعد از بازسازی صحنه جرم راهی زندان شد و پرونده با کامل شدن تحقیقات به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

 

در دادگاه چه گذشت

پرونده بعد از تعیین شعبه در اولین جلسه محاکمه روی میز هیئت‌قضایی شعبه‌دوم به ریاست قاضی زالی قرار گرفت. ابتدای جلسه اولیای‌دم درخواست قصاص کردند. سپس متهم به دستور ریاست دادگاه در جایگاه ایستاد و در شرح ماجرا گفت: «پیمان دوست دوران کودکی‌ام بود، اما او در دوران نوجوانی به من تعرض کرده بود. آن زمان از ترس حرفی نزدم و خانواده‌ام در این مورد چیزی نمی‌دانستند. در این سال‌ها فکر و خیال راحتم نمی‌گذاشت و انگار همچنان در شوک رفتاری بودم که از پیمان دیده بودم. رابطه من و پیمان ادامه داشت تا اینکه به سن ازدواج رسیدیم و هر دو ازدواج کردیم، اما دوباره به اختلاف خوردیم.»

 

او در خصوص انگیزه‌اش برای رفتن به خانه دوست قدیمی‌اش گفت: «پیمان به همه بچه‌های محل گفته ‌بود، مرا در کودکی آزار داده است. او با این حرف آبروی مرا برده بود. همین باعث شد کینه کنم و انتقام بگیرم. در محله ما وقتی می‌خواهند یک‌نفر را بی‌آبرو کنند روسری همسرش را برمی‌دارند. من هم تصمیم گرفتم به خانه پیمان بروم و روسری همسرش را بردارم تا اگر او بار دیگر پشت سرم حرف زد، روسری همسرش را به بچه‌های محل نشان بدهم.»

 

متهم در خصوص قتل گفت: «آن شب در حالی‌که صورتم را پوشانده‌بودم، وارد خانه پیمان شدم که ناگهان همسرش مرا دید. او شروع به داد و فریاد کرد به همین خاطر ترسیدم و با چاقویی که همراه داشتم یک ضربه به گردنش زدم. قبول دارم از شوهر مقتول کینه داشتم، اما راضی به مرگ همسرش نبودم. باور کنید این حادثه ناخواسته رقم خورد و از ترس دست به چاقو شدم.»

 

در پایان هیئت قضایی جهت صدور رأی وارد شور شد.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.