2024/03/02
۱۴۰۲ شنبه ۱۲ اسفند
نقشه فرزند قلابی تاجر معروف برای زنان زودباور

نقشه فرزند قلابی تاجر معروف برای زنان زودباور

یکی از شاکیان این متهم گفت: او طوری صحبت می کرد که انگار پسر قارون است و ادعا می کرد به دلیل این که با پدرش دعوا کرده و قصد دارد روی پای خودش بایستد با خودرو مسافرکشی می کند.

دوات آنلاین -جوان 23 ساله ای که در پوشش راننده اسنپ و با معرفی خود به عنوان پسر یک تاجر پولدار معروف، کیف و اموال زنان را با شگردی خاص می ربود در حالی با تلاش پلیس مشهد به دام افتاد که با شاکیان زیادی روبه رو شده است.

 

طرح شکایت

به گزارش خراسان، چند روز قبل زن 28 ساله ای هراسان وارد کلانتری سناباد مشهد شد و از شگرد حیله گرانه سارق جوانی پرده برداشت که با سوءاستفاده از نام اسنپ، اموالش را به یغما برده بود! این زن که از شدت اضطراب دستانش می لرزید و نگرانی عجیبی در چهره اش موج می زد به افسر نگهبان کلانتری گفت: مدتی قبل سوار یک دستگاه پراید هاچ بک شدم که راننده جوان آن کرایه کمتری از من گرفت و سپس شماره تلفنش را داد که اگر باز هم نیاز به تاکسی تلفنی داشتم با او تماس بگیرم چرا که مدعی بود راننده تاکسی اینترنتی اسنپ است و بسیار کمتر از تاکسی تلفنی های دیگر کرایه می گیرد. من هم دوباره با او تماس گرفتم و در اطراف میدان تختی سوار خودرواش شدم او این بار با حرف هایش کاملا اعتماد مرا جلب کرده بود به طوری که حتی لحظه ای هم به ذهنم خطور نمی کرد که او یک سارق حرفه ای باشد.

 

خلاصه هنوز مسیر کوتاهی را طی نکرده بود که خودرو را مقابل یک شیرینی فروشی متوقف کرد و به بهانه ترافیک و جریمه از من خواست مقداری شیرینی شکرک دار برای مادرش بخرم چرا که ادعا می کرد مادرش این نوع شیرینی را دوست دارد! من هم به راحتی کیف و لوازم دیگرم را روی صندلی گذاشتم و برای خرید شیرینی از خودرو پیاده شدم اما هنوز وارد فروشگاه نشده بودم که او پدال گاز را فشرد و فرار کرد! تازه فهمیدم که در دام یک شیاد سارق گرفتار شده ام ولی نه تنها پولی برای آمدن به کلانتری نداشتم بلکه او گوشی تلفنم را نیز با خود برده بود و من نمی توانستم با پلیس تماس بگیرم! بالاخره با کمک شهروندان خودم را به کلانتری رساندم تا از جوان راننده شکایت کنم!...

 

با توجه به شکایت این زن جوان و احتمال وقوع جرایم مشابه، این پرونده در دایره تجسس کلانتری مورد تجزیه و تحلیل های اطلاعاتی و تخصصی قرار گرفت و سپس گروه ویژه ای از نیروهای کارآزموده تجسس با هدایت و نظارت مستقیم سرگرد جواد بیگی (رئیس کلانتری سناباد) برای دستگیری این سارق جوان وارد عمل شدند و به تحقیق در این باره پرداختند. بررسی های ماموران تجسس بیانگر آن بود که پرونده های مشابهی نیز در دیگر کلانتری های مشهد وجود دارد به همین دلیل ردیابی این سارق از اهمیت ویژه ای برخوردار شد و آنان مراتب را به قاضی قنبری راد (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) اطلاع دادند.

 

این مقام ارشد در دادسرای مشهد که سابقه دادستانی تربت جام را نیز در پرونده قضایی خود دارد، بی درنگ دستورات محرمانه ویژه ای را برای دستگیری سارق مذکور صادر کرد چرا که براساس سال ها تجربیات قضایی خود احتمال می داد افراد زیادی طعمه شگرد خاص این راننده جوان شده باشند و دامنه ارتکاب جرایم او در نقاط مختلف شهر گسترده باشد.

 

تعقیب متهم

با صدور این دستور قضایی، ماموران انتظامی با استفاده از شیوه های تخصصی به ردیابی های اطلاعاتی پرداختند و به سرنخ هایی رسیدند که نشان می داد او در منطقه بولوار آیت ا... عبادی سکونت دارد و خود را با نام جعلی «ماکان» معرفی می کند! بالاخره بعد از چند روز فعالیت های گسترده اطلاعاتی که زیر نظر مقام قضایی صورت گرفت، مشخص شد که این راننده سارق، پرونده دیگری نیز در دادسرای ناحیه 2 مشهد دارد. بررسی های بیشتر بیانگر آن بود که وی قبلا در یک گل فروشی در همان منطقه کار می کرد.

 

وقتی نیروهای تجسس با فرماندهی رئیس کلانتری به گل فروشی مذکور مراجعه کردند مشخص شد که راننده سارق (شاگرد سابق گل فروشی) نشانی آن جا را به طعمه هایش داده است به طوری که متصدی گل فروشی مدعی بود تاکنون چندین زن برای پیدا کردن «ماکان» به آن جا رفته اند!

 

با لو رفتن ماجرای سرقت های متعدد سارق جوان که نام قلابی «ماکان» را یدک می کشید، نیروهای زبده تجسس در یک عملیات ضربتی موفق شدند محل سکونت او را در خیابان عبادی مشهد شناسایی کنند و به محاصره خود درآورند. آنان سپس با مجوز قاضی قنبری راد   وارد مخفیگاه اوشدند و او را در کنار زنی دستگیر کردند که مدعی بود از حدود دو ماه قبل به عقد موقت خودش درآورده است.

 

شکایت زنان مالباخته

با انتقال این متهم بدون سابقه به کلانتری سناباد در حالی راز سرقت های متعدد از بانوان مشهدی فاش شد که حدود 10 شاکی در همان مراحل اولیه دستگیری به کلانتری مراجعه کردند چرا که چندین کیف، لوازم آرایشی، عینک، کارت های بانکی و مدارک دیگر مربوط به طعمه ها، از مخفیگاه وی کشف شده بود.

 

بررسی های تخصصی پلیس در این باره نشان داد، این جوان 23 ساله که فرزند طلاق است و «م-خ» نام دارد با معرفی دروغین خود به عنوان راننده «اسنپ» زنان و دختران را سوار پراید هاچ بک می کرد و مدعی می شد که پدرش یکی از تاجران معروف شهر است و شرکت های حمل و نقل باربری دارد.

 

یکی از شاکیان این متهم گفت: او طوری صحبت می کرد که انگار پسر قارون است و ادعا می کرد به دلیل این که با پدرش دعوا کرده و قصد دارد روی پای خودش بایستد با خودرو مسافرکشی می کند!

 

ادامه تحقیقات پلیس براساس اظهارات شاکیان و محتویات پرونده همچنین بیانگر آن بود که متهم بار اول پول کمتری از مسافران زن می گرفت و سپس با دادن شماره تلفن اعتماد آن ها را جلب می کرد اما وقتی بار دوم طعمه هایش با او تماس می گرفتند مقابل مراکز خرید، رستوران ها و ... از آنان می خواست تا لوازم و کیف همراهشان را داخل خودرو بگذارند و سپس در یک فرصت مناسب از محل فرار می کرد که تحقیقات بیشتر برای شناسایی دیگر شاکیان در کلانتری سناباد مشهد همچنان ادامه دارد.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.