2024/03/05
۱۴۰۲ سه شنبه ۱۵ اسفند
گذشت بدون شرط از قصاص قاتل فرزند

گذشت بدون شرط از قصاص قاتل فرزند

اولیای دم که از ایل بزرگ کلهر در شهرستان گیلانغرب هستند، با عمل به یک سنت دیرینه با اجرای خون صلح یا خون بس، به خصومت 2 ساله میان 2 طایفه بزرگ در این شهرستان که به دلیل قتل عمد ایجاد شده بود، پایان دادند

دوات آنلاین-جوان بود؛ 33 ساله. در یک نزاع کشته شد و خانواده‌اش دغدار شدند. قاتل همان ابتدا دستگیر شد و به زندان افتاد؛ در انتظار اجرای حکم قصاص اما خانواده مقتول او را بدون هیچ شرطی بخشیدند. این اتفاق در گیلانغرب با اجرای خون صلح رخ داد.

سرپرست فرمانداری گیلانغرب در این باره گفت: خانواده گیلانغربی که در یک نزاع خانوادگی فرزند 33 ساله خود را از دست داده بودند، پس از 2 سال با بخشیدن قاتل، از خون فرزند خود گذشتند.

فرهاد همتی افزود: اولیای دم که از ایل بزرگ کلهر در شهرستان گیلانغرب هستند، با عمل به یک سنت دیرینه با اجرای خون صلح یا خون بس، به خصومت 2 ساله میان 2 طایفه بزرگ در این شهرستان که به دلیل قتل عمد ایجاد شده بود، پایان دادند.

وی اظهار کرد: در این مراسم که سران ایل کلهر، بزرگان و معتمدان طایفه های گیلانغربی حضور داشتند، خانواده مقتول از طایفه عبدالمحمدی که در دی ماه سال 94 فرزند 33 ساله آن ها در یک نزاع خانوادگی توسط یکی از اهالی طایفه پیرگه به قتل رسیده بود، با گذشت از خون فرزند خود، قاتل را بخشیدند.

وی اضافه کرد: در این مراسم بزرگان 2 طایفه عبدالمحمدی و پیرگه با پا درمیانی بزرگان ایل کلهر و طوایف شهرستان بار دیگر در کنار هم قرار گرفتند تا به خصومت پایان دهند.

وی گفت: خانواده مقتول با دادن رضایت و بدون دریافت دیه از حق قصاص شرعی و قانونی خود گذشتند.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها
جعفری مقدم 1402/09/28
درود وسپاس فراوان به مادر بخشایشگر غیور کلهرایران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.