2024/05/29
۱۴۰۳ چهارشنبه ۹ خرداد
شوخی «آبروبَر» و جبران‌ناپذیر
بی‌برنامگی تاریخی در فوتبال ایران

شوخی «آبروبَر» و جبران‌ناپذیر

فوتبال ایران که در آستانه آغاز هفدهمین دوره لیگ برتر خود قرار دارد هنوز در برنامه ریزی آماتور و عقب افتاده است و توان برگزاری یک بازی نمادین را هم ندارد!

دوات آنلاین-فوتبال ایران که در آستانه آغاز هفدهمین دوره لیگ برتر خود قرار دارد هنوز در برنامه ریزی آماتور و عقب افتاده است و توان برگزاری یک بازی نمادین را هم ندارد!

به گزارش خبرنگار مهر، درحالی که فوتبال دنیا به سمت برنامه های بلند مدت و تقویم های دقیق و حرفه ای پیش می رود، فوتبال ایران که هنوز هم در رده فوتبال های آماتور و عقب افتاده دنیا به شما می رود، توان برگزاری یک بازی نمادین را هم ندارد و با دست خودش تیشه به ریشه آبرویش می زند.

 

از مدتها قبل اعلام شد دو تیم استقلال و پرسپولیس در دیداری نمادین و دوستانه و به منظور درآمدزایی برای این دو باشگاه در شهر بیله فلد آلمان به مصاف هم خواهند رفت اما هر چه رو به جلو رفتیم آشفتگی در تصمیم گیری برای این بازی بیشتر شد.

 

اسپانسر مشترک دو باشگاه استقلال و پرسپولیس که به دنبال درآمدزایی بیشتر برای عمل به تعهداتش به این دو باشگاه بود برنامه ریزی های لازم در این زمینه را انجام داد و ورزشگاه محل برگزاری این بازی را مشخص کرد و بلیت فروشی هم انجام شد اما درست چند روز مانده به برگزاری این بازی از سوی نهادی که هیچگاه مشخص نمی شود کیست! بازی لغو شد.

 

اینکه برای فوتبال باید فوتبالی ها تصمیم بگیرند شکی وجود ندارد اما در ایران برعکس است و تنها جایی که برای فوتبال تصمیم نمی گیرد، مسئولان فوتبال هستند. نمونه بارزش همین بازی استقلال و پرسپولیس که هر دو باشگاه حاضر به برگزاری بازی بودند و سازمان لیگ و فدراسیون و وزارت ورزش هم موافق بودند اما در نهایت از نهاد نامشخص بازی لغو شد!

 

در یک ماه اخیر فوتبال ایران با بی برنامگی و سردرگمی تاریخی مواجه بود و هر روز و هر ساعت خبر جدیدی در مورد لغو یا برگزاری این بازی منتشر شد. بدتر از همه نامه نگاری های پرتعداد با مسئولان فوتبال آلمان و به نوعی خواهش برای فراهم کردن زمینه برگزاری دربی بود که آنها برخلاف میل ابتدایی در نهایت موافقت شان را به طور رسمی برای برگزاری این بازی اعلام کردند.

 

اما در حالی که ورزشگاه نهایی شده بود و بلیت فروشی هم شروع شده بود اما در نهایت از سوی طرف ایرانی بازی لغو شد تا آلمانی ها به این شوخی «آبروبر» فوتبال ایران واکنش نشان دهند و خواستار پرداخت غرامت شوند. هزینه ای که طبیعتا بالای دو میلیارد خواهد بود و باید یا از جیب استقلال و پرسپولیس و یا فدراسیون فوتبال پرداخت شود. طبیعی است که اسپانسر دو باشگاه پرداخت این هزینه را متحمل نخواهد شد.

 

به این ماجرا باید برگزاری بازی سرد و بی روح سوپرجام را هم اضافه کرد که آن هم دست کمی از دربی نداشت و هر روز خبرهای ضد و نقیضی در مورد این بازی منتشر شد. در نهایت دو تیم پرسپولیس و نفت تهران برای برگزاری این بازی در روز ۳۰ تیرماه آماده می شوند در حالی که نفت بی ثبات ترین تیم چند سال اخیر فوتبال ایران است و هنوز هم تکلیفش مشخص نیست.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.