2024/06/24
۱۴۰۳ دوشنبه ۴ تير
چه کسی زن مطلقه را کشت

چه کسی زن مطلقه را کشت

مدتی قبل با رویا آشنا شدم. او زنی مطلقه و پولدار بود که می‌خواستم با او ازدواج کنم اما ...

دوات آنلاین -دومین جلسه محاکمه دو مرد ایرانی و افغانستانی که متهم به قتل یک زن مطلقه در پارک چیتگر هستند در حالی پایان یافت که هر کدام دیگری را به عنوان قاتل معرفی کرد.

 

به نوشته روزنامه «ایران»، رسیدگی به این پرونده از شامگاه بیست و چهارم شهریور سال ۹۶ همزمان با کشف  جسد  زنی جوان در حاشیه پارک چیتگر آغاز شد. تیم جنایی با حضور در محل دریافتند زن جوان خفه شده و به قتل رسیده است. در حالی که تحقیقات برای شناسایی هویت مقتول و شناسایی قاتل ادامه داشت،  مأموران ساعتی بعد مرد جوانی را که در همان حوالی کنار یک  دستگاه پراید ایستاده و رفتار مشکوکی داشت،  دستگیر کردند.  مسعود ۳۰ ساله  مدعی شد ماشین متعلق به یکی از دوستانش است اما در  استعلام خودرو پراید مشخص شد  متعلق به زن جوانی  به نام رویا است. 

 

شواهد نشان می‌داد زن جوان با مسعود در رابطه بوده و همان شب به طرز مرموزی  ناپدید شده است. با تکمیل تحقیقات نیز روشن شد جسد زن ناشناس  که در حاشیه پارک چیتگر کشف شده متعلق به رویا است. با افشای این ماجرا مسعود لب به اعتراف گشود و پرده از جنایت برداشت.

 

مسعود  گفت: مدتی قبل  با رویا آشنا شدم.  او زنی مطلقه و پولدار بود که می‌خواستم با او ازدواج کنم اما  دو نفر از دوستانم به نام‌های ارسلان و امان که افغانستانی هستند نقشه کشیدند تا از رویا سرقت کنند. روز حادثه با رویا به چیتگر رفتیم. امان و ارسلان که قصد سرقت پول‌ها و گوشی موبایل او را داشتند، با رویا  درگیر شدند و با روسری او را خفه کردند. من هم سوار خودروی رویا شدم و آنجا را ترک کردم اما چون  رانندگی بلد نبودم به ناچار توقف کردم که مأموران گشت پلیس رسیدند و مرا دستگیر کردند.

 

به دنبال اظهارات این مرد دو همدستش نیز ردیابی و بازداشت شدند. اما چند روز بعد  مسعود ادعا کرد خودش به تنهایی رویا را کشته و امان و ارسلان  در این ماجرا  دستی نداشته‌اند.

 

به این ترتیب مسعود به اتهام قتل و امان و ارسلان  به اتهام مباشرت در سرقت در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند.اما در دادگاه مسعود اظهارات جدیدی  را مطرح کرد.

 

وی  گفت: من رویا را نکشتم. در بازداشتگاه  امان  مرا کتک زد و تهدید به قتل کرد. او چکی به من داد که مجبور شدم قتل را گردن بگیرم. اما حالا  می‌خواهم واقعیت را بگویم. امان به تنهایی روسری  را دور گردن رویا پیچید و او را کشت.

 

سپس امان به دفاع پرداخت و گفت: مسعود دروغ می‌گوید. او خودش به تنهایی رویا را کشت و ماشین را سرقت کرد. ارسلان نیز که با قرار وثیقه آزاد بود، گفت: من قبلاً هم در بازجویی‌ها گفته بودم در این ماجرا هیچ دخالتی نداشتم. من فقط همراه امان به پارک چیتگر رفته بودم.

 

با پایان اظهارات ضد و نقیض متهمان، قضات ادامه جلسه را به بعد موکول کردند تا تحقیقات درباره این پرونده تکمیل شود.

 

دومین دادگاه

در جلسه دوم دادگاه فقط مسعود و امان به اتهام قتل بار دیگر پای میز محاکمه ایستادند و  اولیای دم برای متهمان حکم قصاص خواستند.

 

سپس  دو متهم اظهارات قبلی‌شان را تکرار کردند و انگشت اتهام را به سوی یکدیگر نشانه رفتند. مسعود گفت: امان در غیاب من زن جوان را کشت و من از این ماجرا بی اطلاع بودم. اما متهم دیگر مسعود را دروغگو خواند و گفت او به تنهایی رویا را کشته است.

 

بدین ترتیب با پایان یافتن جلسه دادگاه  قضات وارد شور شدند تا رأی صادر کنند.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.