2024/06/24
۱۴۰۳ دوشنبه ۴ تير
درخواست قصاص برای زن خطاکار

درخواست قصاص برای زن خطاکار

این زن در پی اختلافات طولانی در درگیری با شوهر سابقش او را به قتل رساند.

دوات آنلاین -زن جوانی که دوسال قبل شوهر سابقش را به قتل رسانده بود، روز گذشته در جلسه محاکمه با درخواست قصاص اولیای دم روبه رو شد.

 

به نوشته روزنامه جوان، اردیبهشت سال ۹۶، یک راننده تاکسی مأموران پلیس پایتخت را از کشف جسد مثله شده مردی باخبر کرد و گفت: «ساعتی قبل زن جوانی را به عنوان مسافر سوار کردم تا به حاشیه تهران ببرم. او یک بسته پتوپیچ شده همراه خودش داشت و وقتی به مقصد رسیدیم زن جوان بسته را با خودش بیرون برد که متوجه شدم قسمتی از بدن یک مرد از داخل بسته بیرون زده است و تازه متوجه شدم آن زن بدن مثله شده مردی را با خود حمل کرده است.»

 

بعد از توضیحات راننده تاکسی، مأموران به آدرس محل مورد نظر رفتند و زن ۴۵ساله به نام ژاله را بازداشت کردند. او به پلیس آگاهی منتقل شد و تحت بازجویی قرار گرفت.

 

اعترافات متهم به قتل

ژاله در روند بازجویی ها با اقرار به قتل شوهرش و مثله کردن جسد آن در شرح ماجرا گفت: «سال ۷۴ با ارژنگ ازدواج کردم. او معتاد به مواد مخدر بود بعد از دو سال صاحب یک فرزند دختر شدیم اما بداخلاقی های همسرم ادامه داشت و مرا خسته کرده بود. این شد که از ارژنگ طلاق گرفتم اما دخترم با او زندگی می کرد. هراز گاهی به دیدن دخترم می رفتم تا اینکه او به سن ۲۰سالگی رسید.

 

متهم ادامه داد: دخترم از جدایی من و پدرش خیلی ناراحت بود و اصرار داشت دوباره با پدرش ازدواج کنم، می دانستم برگشت به زندگی سابق فایده ندارد به همین خاطر قبول نکردم. از طرفی طاقت بی تابی های دخترم را نداشتم این شد که به او قول دادم یک روز در میان به خانه آنها بروم و کنارش باشم.

 

متهم درباره جزئیات قتل گفت: آخرین بار که به خانه شوهر سابقم رفته بودم دخترم خانه نبود من و ارژنگ تنها بودیم، دوباره حرف گذشته به میان آمد و همین بهانه درگیری شد. در آن درگیری یاد خاطره های گذشته افتادم و کنترل اعصابم را از دست دادم. قندشکن را برداشتم و از پشت سر چند ضربه به سر ارژنگ زدم. بعد از آن با چاقو هم چند ضربه به او زدم تا اینکه از نفس افتاد. وقتی شوهر سابقم را خونین روی زمین دیدم کنارش نشستم و ساعتها گریه کردم. نمی دانستم با جسد چه کار کنم. ترسیده بودم و توان اینکه جسد را به بیرون از خانه ببرم نداشتم. این شد که با چاقو سرش را بریدم و یک پا و دست او را نیز قطع کردم اما سایر قسمت های بدنش را نتوانستم ببرم. تکه های جسد را لای پتو گذاشتم و یک تاکسی گرفتم تا آن را در حاشیه شهر رها کنم اما حین پیاده شدن از ماشین تکه ای از جسد از داخل پتو بیرون افتاد و همین سرنخی شد تا دستگیر شوم.

 

سلامت روان متهم

در روند تحقیقات، متهم برای بررسی سلامت روانی به کمیسیون سه نفره پزشکی قانونی معرفی شد تا اینکه کارشناسان اعلام کردند متهم جنون دارد و از اختلال شدید روانی رنج می برد.

 

بعد از اعلام این نظریه، متهم با اعتراض اولیای دم این بار به کمیسیون پنج نفره پزشکی قانونی فرستاده شد تا اینکه کارشناسان برای بار دوم جنون زن میانسال را تأیید کردند، اما این بار نیز متهم با اعتراض اولیای دم بار دیگر به کمیسیون هفت نفره پزشکی قانونی معرفی شد.

 

سرانجام در نظریه سوم، کارشناسان اعلام کردند متهم از نظر روانی سالم است و هنگام وقوع جرم مسئول رفتار خود بوده است.

 

کارشناسان همچنین اعلام کردند افسردگی متهم به خاطر حالات ناشی از وقوع قتل است.

 

با اعلام این نظریه این بار متهم با اعتراض وکیلش برای آخرین بار به کمیسیون ۹ نفره پزشکی قانونی معرفی شد، اما کارشناسان پس از بررسی های تکمیلی، این بار نیز سلامت روانی زن میانسال را تأیید کردند.

 

به این ترتیب پرونده با درخواست قصاص از سوی اولیای دم، روز گذشته روی میز هیئت قضایی شعبه دهم قرار گرفت.

 

بعد از اعلام رسمیت جلسه، پدر و مادر مقتول درخواست قصاص کردند. سپس دختر مقتول در جایگاه ایستاد و گفت: «فکر نمی کردم با مادری سنگدل زندگی می کنم گذشت نمی کنم و درخواست قصاص دارم.»

 

سپس متهم با قبول اتهاماتش در جایگاه قرار گرفت و بعد از شرح ماجرا گفت: «آن روز به خاطر خاطرات تلخ گذشته دچار جنون شدم و مرتکب قتل شدم. پشیمانم و درخواست گذشت دارم.»

 

در ادامه وکیل متهم به دادگاه گفت: «تحقیقات درباره این پرونده تکمیل نشده و حتی بازسازی صحنه جرم نیز صورت نگرفته است. از دادگاه درخواست دارم تا تحقیقات پرونده کامل شود.»

 

در آخر هیئت قضایی با قبول این درخواست پرونده را برای تحقیقات بیشتر به دادسرا ارجاع دادند. به این ترتیب متهم با تکمیل تحقیقات بار دیگر از خودش دفاع خواهد کرد.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.