2022/07/02
۱۴۰۱ شنبه ۱۱ تير
بخشش قاتل بعد از 20 سال

بخشش قاتل بعد از 20 سال

این مرد با همدستی دوستش پدر او را کشته بود.

دوات آنلاین-مردی که ۲۰سال قبل با همدستی دوستش، پدر وی را به قتل رسانده بود در ۴۲ سالگی موفق به جلب رضایت اولیای دم شد.

 

به نوشته جوان، ۱۴ اسفندسال ۷۹ ماموران پلیس تهران جسد مردی میانسال را حوالی تهرانسر کشف کردند. همزمان با انتقال جسد به پزشکی قانونی هویت مقتول شناسایی شد و اعضای خانواده‌اش مورد تحقیق قرار گرفتند.

 

در جریان بازجویی ها بود که همسر مقتول به قتل اعتراف کرد و ماجرا را شرح داد. او گفت: شوهرم مردی بداخلاق بود که من و بچه ها را کتک میزد. او مردی معتاد بود و از رفتارش خسته شده بودیم تا اینکه تصمیم به قتل او گرفتم. برای این کار از پسرم احمد که ۱۶ ساله بود و دوستش حمید که مردی ۲۲ ساله بود کمک خواستم حمید از ماجرای زندگی ما و اختلاف‌هایمان خبر داشت، برای همین از او کمک خواستم و آنها هم قبول کردند به من کمک کنند، شب حادثه مطابق نقشه من و دو دخترم خانه را ترک کردیم و حمید و احمد وارد خانه شده و مرتکب قتل شدند.

 

با اعتراف زن جوان بود که احمد و دوستش حمید بازداشت شده و به جرمشان اعتراف کردند.

 

صدور حکم متهمان

با کامل شدن تحقیقات زن جوان به اتهام معاونت در قتل به ۱۵ سال حبس و دو متهم به جرم مشارکت در قتل به قصاص محکوم شدند.

 

۱۰ سال پس از صدور حکم بود که همسر مقتول موفق شد از زندان آزاد شود. همزمان اولیای دم راهی دادسرا شده و از نوه شان احمد اعلام گذشت کردند، اما گفتند در مورد حمید خواسته شان همچنان قصاص است. مدتی بعد از آزادی احمد بود که او همراه یکی از خواهرانش راهی دادسراشد و از دوستش حمید اعلام گذشت کردند، اما خواهر دیگر او حاضر به گذشت یا اجرا کردن حکم نشد.

 

برای همین متهم که در حالت بلاتکلیف به سر می برد با سپردن وثیقه از زندان آزاد شد. او در این مدت تشکیل خانواده داد و مشغول کار شده بود که دختر مقتول راهی دادسرا شد و گفت که تفاضل دیه سایر اولیای دم را پرداخت کرده و می خواهد که قاتل پدرش قصاص شود.

 

بنابراین پرونده بار دیگر به جریان افتاد و حمید بازداشت شد. در چنین شرایطی بود که تلاش تیم صلح و سازش دادسرای امور جنایی به جریان افتاد و دختر مفتول پذیرفت که با دریافت دیه از مجازات قاتل پدرش اعلام گذشت کند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.