2021/10/28
۱۴۰۰ پنج شنبه ۶ آبان
دیباچه
گفت‌وگو با مرد پاکبان که کیف چند میلیونی را به صاحبش پس داد

گفت‌وگو با مرد پاکبان که کیف چند میلیونی را به صاحبش پس داد

من سر سفره پدر و مادر بزرگ شده ام و آن ها با پول زحمتکشی و کارگری مرا بزرگ کرده اند، برای همین پول حرام برای ما خوردن ندارد.

دوات آنلاین-« من کارگر شهرداری هستم. ساعت 5 صبح از خانه بیرون می روم تا کارم را شروع کنم. مشغول نظافت و جاروی خیابان بودم، که متوجه شدم کیفی روی زمین افتاده است. پس از باز کردن در کیف مقداری پول و گوشی تلفن همراه در داخل آن دیدم. بدون این که پول ها را بشمارم، آن را دوباره داخل کیف قرار دادم. می خواستم کیف را به شهرداری تحویل بدهم، که صاحب کیف تماس گرفت. من آدرسش را گرفتم و کیف را تحویل دادم».

 

 این صحبت های ابوذر ابراهیم زاده، پاکبان 25 ساله بجستانی در گفت و گو با روزنامه خراسان است. پاکبان زحمتکشی که با وجود مشکلات مالی، باز هم تلاش می کند تا لقمه ای نان حلال را سر سفره خانواده اش بگذارد.

 

از او درباره شرایط زندگی اش سوال می کنم، می گوید:« من متاهل هستم، اما هنوز فرزندی ندارم. ماهی 2 میلیون و 500 هزار تومان حقوق دارم. مستاجر هستم و قسط وام ازدواجم هنوز تمام نشده است.علاوه بر این، یک وام دیگر هم گرفته ام که در حال پرداخت قسط های آن نیز هستم».

 

از او درباره هدفش از این کار و این که آیا وسوسه نشده که پول ها را برای خودش بردارد، می پرسم، که پاسخ می دهد:« پدرم مانند من کارگر بوده است. من اصطلاحا  سر سفره پدر و مادر بزرگ شده ام و آن ها با پول زحمتکشی و کارگری مرا بزرگ کرده اند، برای همین  پول حرام برای ما خوردن ندارد. هم اکنون حدود یک سال و نیم است که زندگی مشترکم را آغاز کرده ام. دوست ندارم با این پول ها زنـــدگــی ام شروع شود و هدفم کسب روزی حلال است».

 

صفحه اصلی زاگرس
کارنامه
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.