2024/06/19
۱۴۰۳ چهارشنبه ۳۰ خرداد
بزرگانی که در برابر پرسپولیس از نفس افتادند

بزرگانی که در برابر پرسپولیس از نفس افتادند

هر چند استقلال، سپاهان و شهر خودرو خودشان را به صدر جدول رساندند اما نتوانستند در بابر پرسپولیس مقاومت کنند.

دوات آنلاین-در حالی  پرسپولیسی ها برای گرفتن جشن پوکر قهرمانی شان پس از ۱۷ هفته متوالی صدرنشینی آماده می شوند که سپاهان، شهر خودرو و استقلال دیگر تیم هایی بودند که به ترتیب شش، پنج و یک هفته صدرنشینی در لیگ نوزدهم را تجربه کردند، اما از هفته چهاردهم به بعد دیگر رنگ صدر را ندیدند.

 

روزنامه جوان با مقدمه بالا نوشت: اتفاقات هفته بیست و پنجم لیگ برتر باز هم به کام پرسپولیسی ها بود و آنها زودتر از آنچه فکرش را می کردند، خودشان را برای گرفتن یک جشن قهرمانی زودهنگام آماده می کنند. با توقف تیمهایی که می توانستند در یک عملیات معجزه آسا خود را به پرسپولیس برسانند حالا یحیی گل محمدی و شاگردانش تنها روی کاغذ قهرمان لیگ نیستند و می توانند در هفته بیست و ششم کار را تمام کنند و در فاصله چهار هفته تا پایان لیگ نوزدهم پوکر قهرمانی شان را به رخ بقیه تیم ها بکشند.

 

در این گزارش به بهانه نتایج هفته بیست و پنجم که شنبه شب با مصاف پرسپولیس و فولاد تمام شده به بررسی روند سپاهان، شهر خودرو و استقلال به عنوان سه تیمی پرداخته ایم که در لیگ نوزدهم مانند پرسپولیس، صدر جدول را در فصل جاری تجربه کردند و صدرنشین لقب گرفتند، اما روند سینوسی نتایج آنها و فراز و نشیب هایی که داشتند سبب شد نتوانند مانند پرسپولیس یکه تازی خود را در صدر ادامه دهند و آن را از دست دادند.

 

 

سپاهان؛ ۶ هفته صدرنشینی

وقتی فصل قبل قافیه را با امیر قلعه نویی به پرسپولیس باختند و با حسرت سومین جام متوالی را در دست های کاپیتان پرسپولیس دیدند، هدف شان برای لیگ نوزدهم تنها قهرمانی بود، به خصوص که سرمربی شان متخصص جام بردن در لیگ بود.

 

آنها لیگ نوزدهم را خیلی خوب شروع کردند و با دو برد متوالی هفته های اول و دوم صدرنشین لیگ بودند، در هفته سوم هرچند صدرنشینی را به شهر خودرو واگذار کردند، اما در هفته پنجم بار دیگر به صدر برگشتند، ولی پس از سه هفته و در هفته هشتم دوباره جای شان با شهر خودرو عوض شد.

 

دوری سپاهان از صدر این بار طولانی شد و تا هفته دوازدهم طول کشید تا آنها بعد از چهار هفته دوباره به صدر برگردند. هفته دوازدهم، آخرین باری بود که سپاهانی ها طعم صدرنشینی در لیگ نوزدهم را چشیدند و پس از آن دیگر رنگ صدر را ندیدند.

 

سپاهانی ها در حالی دیگر تکلیف قهرمان لیگ نوزدهم مشخص شده که تنها در شش هفته توانستند در صدر جدول باشند و روند نتیجه گیری این تیم هرچه به پایان لیگ نزدیک تر می شویم، نزولی تر می شود.

 

باخت ۲ بر یک به تراکتور در هفته بیست و پنجم، حتی سبب شده این تیم که مدت ها در رده دوم بود با ۴۲ امتیاز به رده سوم سقوط کند.

 

سپاهانی ها در هفت هفته اخیر سه باخت، سه مساوی و تنها یک برد داشته اند. روندی که به خوبی نشان می دهد که آنها نتوانسته اند شکل تیمی خوبی را که در نیم فصل اول داشتند در نیم فصل دوم حفظ کنند، مسئله ای که سبب شده این فصل هم دست شان از قهرمانی کوتاه

بماند.

تیم شهر خودرو نتوانست جایگاهش را در صدر جدول تثبیت کند

شهر خودرو؛ ۵ هفته صدرنشینی

مشهدی ها که فصل گذشته با یحیی گل محمدی تیم شگفتی ساز لیگ بودند، لیگ نوزدهم را با توپ پر آغاز کردند و با سه برد متوالی در سه بازی اول، در هفته سوم به صدر رسیدند و در ادامه یک تساوی و یک باخت آنها را در هفته پنجم از صدر به پایین کشید تا جای شان را به سپاهان بدهند.

 

مشهدی ها هفته هشتم دوباره با سه برد متوالی بار دیگر به صدر برگشتند، اما در هفته دوازدهم دوباره این سپاهان بود که به صدر رسید و شهر خودرو تا امروز که هفته بیست و ششم به پایان رسیده، دیگر رنگ صدر جدول را ندیده است.

 

تیم مشهدی که البته در میانه فصل با از دست دادن گل محمدی که به پرسپولیس رفت، دچار تغییرات شد در پنج هفته لیگ صدرنشین بود.

 

آنها با توجه به تغییرات مکرر مربی در نیم فصل دوم دچار افت شدند، به طوری که در هفت هفته بازی آخرشان چهار مساوی، دو باخت و تنها یک برد داشته اند تا فاصله شان با صدر بیشتر و بیشتر شود و در پایان هفته بیست و پنجم که ۲ بر یک به پارس جنوبی جم باختندبا ۴۲ امتیاز تیم چهارم جدول باشند.

استقلال این فصل هم از صدر جدول دور ماند

استقلال؛ یک هفته صدرنشینی

هفت سال از آخرین قهرمانی آبی ها در لیگ برتر می گذرد و این تیم در فصل نوزدهم با نشستن آندره استراماچونی برای شکستن این طلسم هفت ساله دورخیز کرده بود. آنها هرچند در پنج هفته اول با دو باخت و سه مساوی ناامیدکننده ظاهر شدند اما از هفته ششم موتور شاگردان استرا روشن شد و آبی پوشان با این مربی ایتالیایی که به شناخت کاملی از تیمش رسیده بود به شش پیروزی متوالی دست یافتند تا در هفته سیزدهم با برد یک بر صفر مقابل شهر خودرو صدرنشین شوند.

 

استقلالی ها با روند فوق العاده شان با استرا پس از ۱۳۱۰ روز دوری از صدر که نزدیک به چهار سال می شد، دوباره صدرنشینی را تجربه کردند با این حال صدرنشینی برای استقلال خوش یمن نبود و آبی ها تنها در لیگ نوزدهم همان یک هفته را صدرنشین بودند و از هفته چهاردهم، پرسپولیس که آرام آرام بالا می آمد به صدر رسید، تیمی که تا امروز صدرنشین لیگ است و برای گرفتن جشن قهرمانی آماده میشود.

 

جدایی استراماچونی تأثیر زیادی روی افت استقلال داشت تا از هفته سیزدهم به بعد این تیم روند پرفراز و نشیبی را در جدول رده بندی تجربه کند و طلسم قهرمانی اش هشت ساله شود.

 

آنها جمعه شب پس از دو مساوی و یک باخت در هفته بیست و پنجم توانستند صنعت نفت را ۲ بر صفر شکست دهند و با یک بازی کمتر و با ۴۱ امتیاز در رده پنجم قرار بگیرند و امیدشان برای قرار گرفتن در رده دوم یا سوم و کسب سهمیه آسیا زنده بماند.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.