2024/06/17
۱۴۰۳ دوشنبه ۲۸ خرداد
دستگیری 2 مظنون در پرونده قتل عبدالعلی مظفریان؛ طلافروش قدیمی تهران

دستگیری 2 مظنون در پرونده قتل عبدالعلی مظفریان؛ طلافروش قدیمی تهران

این افراد آخرین اشخاصی بودند که با مرحوم مظفریان ملاقات داشتند.

دوات آنلاین-تحقیقات پلیس تهران برای شناسایی عاملان قتل عبدالعلی مظفریان از طلافروشان قدیمی تهران با دستگیری دو مرد به عنوان مظنون دنبال شد. بررسی ها نشان می دهد دو فرد بازداشت شده آخرین کسانی بوده اند که با طلافروش معروف ملاقات داشته اند.

 

به گزارش روزنامه جوان، صبح روز چهارشنبه چهارم تیر به مأموران کلانتری لواسان خبر رسید، کارگران شهرداری هنگام تعمیر جاده فرعی حوالی جاده تلو در شرق تهران جسد مرد سالخورده ای را کشف کرده اند.

 

با اعلام این خبر قاضی واحدی، بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران همراه تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در محل به تحقیق پرداختند.

 

مأموران پلیس در نخستین گام از تحقیقات با کشف کارت طلافروشی هویت مقتول را شناسایی کردند. بررسی ها نشان داد مقتول عبدالعلی مظفریان از طلافروشان قدیمی و عضو سابق اتاق بازرگانی، بازرس سابق صنف طلافروشان و چند سال قبل نیز دبیر کمیته اسنوبرد اسکی بوده که به طرز مرموز با فشار بر عناصر حیاتی گردن به قتل رسیده است.

 

همچنین مشخص شد وی در مکان دیگری به قتل رسیده و عاملان قتل جسد او را با خودرو به این مکان منتقل کرده اند. تحقیقات بعدی مأموران نشان داد مقتول پس از فوت همسرش در تهران تنها زندگی می کرده و پسر پزشکش در خارج از کشور زندگی می کند.

 

همچنین مشخص شد وی  از مدتی قبل طلافروشی اش را بسته و به عنوان واسطه در خرید و فروش طلا و جواهرات و سنگهای قیمتی فعالیت داشته است.

 

بدین ترتیب همزمان با انتقال جسد مرد طلافروش به پزشکی قانونی مأموران برای شناسایی عاملان قتل دست به تحقیقات تخصصی زدند.

 

دستگیری ۲ مظنون

مأموران پلیس در بررسی های فنی دریافتند شب حادثه دو مرد به در خانه مظفریان می روند و وی را در حالی که کیف مخصوص معاملاتش همراهش بوده سوار خودروی گرانقیمتی می کنند و از آنجا دور می شوند.

 

تحقیقات حکایت از آن داشت با توجه به اینکه مظفریان کیف مخصوصش را همراه داشته برای انجام معامله ای سوار خودروی گرانقیمت دو مرد می شود که به طرز مرموزی به قتل می رسد و کیف مخصوصش هم سرقت می شود.

 

بدین ترتیب ماموران پلیس به دستور قاضی واحدی، دو مرد را به عنوان مظنونان قتل طلافروش معروف تهران تحت تعقیب قرار دادند و در نهایت یک روز قبل موفق به دستگیری دو متهم شدند.

 

متهمان پس از دستگیری به اداره پلیس منتقل شدند و مورد تحقیق قرار گرفتند. تحقیقات از مظنونان به قتل تا روشن شدن زوایایی پنهان این حادثه ادامه دارد.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.