2020/05/26
۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد
بازگشت قاتل از پای چوبه دار

بازگشت قاتل از پای چوبه دار

این مرد ادعا کرده بود به خاطر همسر صیغه‌ای خودش دست به قتل زده است.

دوات آنلاین-مدیر آموزشگاه زبان که 9 سال قبل به خاطر همسر صیغه ای خود دست به جنایت آتشینی زده بود، موفق شد پای چوبه دار به احترام ماه مبارک رمضان از اولیای دم مهلت بگیرد.

 

به گزارش روزنامه جوان، ساعت ۲۳ : ۲۰ شامگاه یکشنبه ۲۸ اسفندسال ۹۰ بود که رهگذران در حال عبور از کیلومتر بزرگراه فتح با دیدن زبانه های آتش از مغازه دو طبقه ای موضوع را به مأموران پلیس و آتش نشانی خبر دادند.

 

با اعلام این خبر تیمی از مأموران کلانتری ۱۵۰ تهرانسر راهی محل شدند که مشاهده کردند عوامل آتش نشانی پس از خاموش کردن آتش، جسد مرد ۴۵ ساله ای به نام شهرام را در حالی که دست و پایش بسته بود در طبقه دوم مغازه که به شدت سوخته بود کشف کرده اند.

 

در بررسی بیشتر مشخص شد شهرام مغازه‌اش را محل خرید و فروش ضایعات پارچه و گونی کرده و شب ها هم در طبقه دوم مغازه‌اش می‌خوابیده است.

 

وقتی مشخص شد که حادثه آتش سوزی عمدی بوده است، پرونده با موضوع قتل عمد تشکیل شد. تحقیقات بعد نشان داد که خودروی سمند شهرام هم سرقت شده است

 

کشف نخستین سرنخ

مأموران پلیس در بررسی شماره تلفن همراه مقتول، زن جوانی به نام شیدا را شناسایی و بازداشت کردند. وی گفت: مدتی بود من و یکی از دوستانم به نام ستاره با شهرام ارتباط داشتیم و گاهی او برای ما خرید می کرد. چند روز قبل ستاره پیش من آمد و گفت اگر مأموران پلیس برای تحقیق از شهرام پیش من آمدند اسمی از او نبرم و فقط مدعی شوم که خودم برای خرید با شهرام ارتباط داشته ام. او گفت اگر بتوانم مأموران پلیس را فریب دهم، مبلغ ۲ میلیون تومان به من می دهد که وسوسه شده و قبول کردم.

 

با اعتراف زن جوان مأموران پلیس ستاره ۲۱ساله را بازداشت کردند و از وی تحقیق کردند. وی گفت: من برای خرید با شهرام ارتباط داشتم تا اینکه مدتی قبل با مرد جوانی به نام احسان که آموزشگاه زبان انگلیسی در حوالی میدان صادقیه دارد آشنا شدم و او هم مرا صیغه خودش کرد. چند روز قبل از حادثه احسان با بررسی تلفن همراهم متوجه شد، قبلا با شهرام ارتباط داشته ام. هر چقدر به او گفتم که ارتباط من موضوع خاصی نبود باور نکرد تا اینکه تصمیم گرفت او را تنبیه کند. شب حادثه احسان و من و دو نفر از دوستانش به محل کار شهرام رفتیم و مرا مجبور کردند داخل خودرو بمانم و خودشان به داخل مغازه شهرام رفتند و ساعتی بعد برگشتند و از آنجا دور شدیم.

 

وی در پایان گفت: من خبر ندارم احسان و دوستانش چه بلایی سر مقتول آوردند

 

دستگیری قاتل در شعبه بازپرسی

بعد از به دست آمدن این طلاعات احسان هم بازداشت شد و در بازجویی ها به قتل شهرام با همدستی دو نفر از کارمندان آموزشگاهش به نام های پرویز و بهنام اعتراف کرد.

 

وی در شرح ماجرا گفت: من آموزشگاه زبان انگلیسی دارم و وضع مالی‌ام خوب است. چندی قبل با همسرم اختلاف پیدا کردم و از هم جدا شدیم و بعد از آن با ستاره آشنا شدم و او را صیغه کردم، پس از مدتی فهمیدم  ستاره بنا به دلیلی با شهرام ارتباط داشته است، خیلی ناراحت شدم و تصمیم گرفتم شهرام را گوشمالی بدهم تا اینکه شب حادثه همراه پرویز و بهنام، ستاره را مجبور کردیم ما را به محل کار شهرام ببرد و او هم قبول کرد. ما همراه خودمان اسلحه، بی سیم و شوکر داشتیم که هنگام ورود به مغازه شهرام فکر کرد ما مأمور پلیس هستیم و در مقابل ما مقاومت نکرد. سپس او را به اتاقک بالای مغازه‌اش بردیم و آنجا دست و پایش را با طناب بستیم و من روی سرش نایلون مشکی کشیدم و در نهایت او را به قتل رساندم. پس از این همراه همدستانم مغازه او را آتش زدیم و با سرقت خودرواش از محل دور شدیم.

 

با اعتراف متهم، دو همدست وی هم بازداشت شدند و گفتند که احسان قاتل است و آنها فقط در آتش زدن مغازه با او همکاری داشته اند.

 

با کامل شدن تحقیقات احسان در جلسه محاکمه با درخواست اولیای دم به قصاص محکوم شد. بعد از تأیید رأی دادگاه در دیوان عالی کشور نام احسان در لیست محکومان به مرگ قرار گرفت.

 

گرفتن مهلت به احترام ماه مبارک رمضان

متهم سرانجام چند روز قبل پس از گرفتن استیذان حکمش در زندان رجایی شهر کرج برای قصاص پای چوبه دار رفت. در حالی که قاتل آخرین لحظات عمرش را می گذراند هیت صلح و سازش دادسرای امور جنایی تهران با میانجیگری قاضی محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران از اولیای دم به احترام ماه مبارک رمضان برای متهم یک ماه مهلت گرفتند.

 

بنابراین قاتل برای ادامه زندگی فرصت دوباره گرفت تا در این مدت یک ماه بتواند رضایت اولیای دم را برای همیشه جلب کند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.