2020/05/25
۱۳۹۹ دوشنبه ۵ خرداد
قصاص، مجازات قتل همسر سابق

قصاص، مجازات قتل همسر سابق

فرزندان این مرد در دادگاه برای پدرشان درخواست قصاص کرده بودند.

دوات آنلاین-مردی که به اتهام قتل همسر سابقش در بازداشت به سر می برد محاکمه و به قصاص محکوم شد.

 

به گزارش جوان، این حادثه ششم دی سال ۹۸ در یکی از محله های شهرستان چهاردانگه اتفاق افتاد. وقتی مأموران پلیس در محل حاضر شدند با جسد زن جوان که میرا نام داشت مواجه شدند و شوهر سابق او را که مردی ۳۷ساله به نام پیام بود بازداشت کردند.

 

مرد جوان در اولین بازجویی ها به قتل اعتراف کرد و گفت: من و میترا چند سال قبل با هم ازدواج کردیم و صاحب دو دختر شدیم. ما از ابتدا با هم اختلاف داشتیم و مدام بر سر موضوعات مختلف مشاجره می کردیم وقتی بچه ها به سن نوجوانی رسیدند اختلاف های ما هم بیشتر شد به طوری که مجبور به جدایی شدیم.

 

متهم ادامه داد: من سرپرستی بچه ها را به عهده گرفتم و میترا برای دیدن آنها به خانه مان می آمد. مدتی که گذشت میترا گفت که طاقت دوری بچه ها را ندارد و از من خواست اجازه دهم دوباره به زندگی برگردد که قبول نکردم. او بعدا خواست که صیغه اش کنم تا بتواند کنار بچه ها باشد که باز هم به حرفش توجه نکردم.

 

متهم در شرح حادثه گفت: صبح روز حادثه میترا برای دیدن بچه ها به خانه آمد، بعد از اینکه بچه ها راهی مدرسه شدند از من خواست که دوباره به زندگی برگردد. سر این موضوع با هم مشاجره کردیم و من کنترل خودم را از دست دادم و با چاقو چند ضربه به او زدم که کشته شد.

 

با اعتراف متهم و کامل شدن تحقیقات در این باره بازپرس پیام را به اتهام قتل عمد مجرم شناخت و کیفرخواست علیه وی صادر شد و متهم در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

 

در جلسه رسیدگی به پرونده دو دختر متهم برای پدرشان درخواست قصاص کردند. پیام وقتی در جایگاه ایستاد اتهام قتل عمد را انکار کرد و گفت فقط یکی از ضربه ها را به میترا زده است. او گفت: وقتی مشاجره ما بالا گرفت من دست به چاقو شدم و ضربه ای به کتف میترا زدم و از خانه خارج شدم و نمی دانم بقیه ضربه‌ها را چه کسی وارد کرده است،

 

هیئت قضات اما بعد از ختم جلسه وارد شور شد و متهم را به قصاص محکوم کردند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.