2020/09/25
۱۳۹۹ جمعه ۴ مهر
قصاص؛ مجازات قتل همسر سابق

قصاص؛ مجازات قتل همسر سابق

متهم: همسر سابقم با فریب حق طلاق گرفت و با فریب از من جداشد. به همین خاطر او را کشتم.

دوات آنلاین-مرد میانسالی که همسر سابقش را در ملاقات با فرزندش به قتل رسانده بود، به قصاص محکوم شد.

 

به گزارش روزنامه جوان، متهم پرونده امین نام دارد. او ۴۲ ساله است و چهار سال قبل به اتهام قتل همسر سابقش به نام ناهید دستگیر شد.

 

متهم بعد از ارتکاب جرم با پلیس تماس گرفت. سپس مورد تحقیق قرار گرفت تا اینکه بعد از اقرار به جرمش روانه زندان شد.

 

پرونده بعد از کامل شدن تحقیقات و صدور کیفرخواست در دادسرا به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و در نوبت رسیدگی قرار گرفت.

 

هفته گذشته مرد میانسال در همان شعبه به ریاست قاضی زلی محاکمه شد. بعد از اعلام رسمیت جلسه، پدر و مادر مقتول برای متهم درخواست قصاص کردند اما از طرف فرزند صغیر مقتول درخواست دیه را مطرح کردند.

 

در ادامه متهم در جایگاه قرار گرفت و گفت: من و همسرم زندگی خوبی داشتیم و صاحب یک دختر و پسر بودیم مدتی گذشت تا اینکه با هم اختلاف پیدا کردیم و کار به چند بار درگیری کشید. در آخرین درگیری ناهیددخترم را دعوا کرد به همین خاطر او را کتک زدم. همین باعث شد ناهید از من شکایت کند. از آنجائیکه انتظار شکایت او را نداشتم وقتی به کلانتری رفتم از عصبانیت او و مأمور همراهش را کتک زدم به خاطر این درگیری به زندان محکوم شدم تا اینکه روزی ناهید به ملاقاتم آمد و برای رضایت حق طلاق خواست. او قول داد از من جدا نمی شود به همین خاطر قبول کردم و از زندان آزاد شدم اما شش ماه بعد ناهید طلاق گرفت. او گفت طلاق مصلحتی است و برای معافیت پسرمان از سربازی خوب است.

 

متهم در ادامه گفت: در این مدت ناهید هر از گاهی به دیدن من و فرزندانم می آمد تا اینکه در آخرین ملاقات گفت قصد ازدواج دارد از شنیداین حرف شوکه شدم چون قول داده بود با کسی ازدواج نمی کند. این شد که عصبانی شدم و با هم درگیری شدیم. در آن درگیری فرزندم را سرگرم تماشای تلویزیون کردم. سپس مقتول را با شالی که سرش بود خفه کردم.

 

متهم در آخرین دفاعش گفت: همسر سابقم با فریب حق طلاق گرفت و با فریب از من جداشد. به همین خاطر او را کشتم.

 

در پایان هیئت قضایی وارد شور شد و با درخواست قصاص از سوی اولیای دم او را به مرگ محکوم کرد. به این ترتیب متهم با تأیید این حکم در دیوان عالی کشور در صورتی که نتواند رضایت اولیای دم را جلب کند در آستانه مرگ قرار خواهد گرفت.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.