2020/08/04
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۴ مرداد
مرد جوان چرا زن سابقش را کشت

مرد جوان چرا زن سابقش را کشت

متهم در جلسه دادگاه مدعی شد فقط یک ضربه به مقتول زده و نمی‌داند بقیه ضربات را چه کسی وارد کرده است.

دوات آنلاین-مرد عصبانی که در جریان درگیری با همسر سابقش مرتکب قتل وی شده بود، روز گذشته محاکمه شد.

 

به گزارش روزنامه جوان متهم ۳۷ساله که حامد نام دارد روز گذشته در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کیخواه پای میز محاکمه قرار گرفت.

 

بعد از اعلام رسمیت جلسه، نماینده دادستان در  کیفرخواست گفت: متهم دی سال ۹۷ بعد از دستگیری در منزلش در چهاردانگه به پلیس آگاهی منتقل شد و تحت بازجویی قرار گرفت. او با اقرار به جرمش در شرح ماجرا گفت: «من و مریم از ابتدای زندگی با هم اختلاف داشتیم، مشکلات ما حتی با به دنیا آمدن دو فرزندمان نیز حل نشد به همین دلیل تصمیم گرفتم همسرم را طلاق بدهم. هفت ماه قبل از حادثه من و مریم از هم جدا شدیم اما او گاهی اوقات به دیدن دخترانم می آمد و در این مدت با پیامک و تماس اصرار داشت به زندگی اش برگردد اما من راضی نبودم.»

 

متهم در خصوص قتل گفت: «آن روز ساعت ۶ صبح، مریم قبل از رفتن دخترانم به مدرسه برای ملاقات آنها به خانه ام آمد. او بعد از رفتن بچه ها، بار دیگر سر صحبت را باز کرد و گفت طاقت دوری بچه ها را ندارد به همین دلیل دوباره خواست سر زندگی اش برگردد. سعی کردم با صحبت او را قانع کنم به همین دلیل گفتم برگشت او به این زندگی بی فایده است چون با هم سازگاری نداریم اما سماجت او کار را به درگیری کشاند، در آن درگیری قصد داشتم مریم را بترسانم تا از خانه بیرون برود به همین دلیل دست به چاقو شدم سپس چند ضربه به او زدم که منجر به قتل شد.»

 

نماینده دادستان در آخر گفت: با توجه به کیفرخواست صادره، برای متهم درخواست اشد مجازات دارم»

 

در ادامه اولیای دم که پدر مقتول و دختران او بودند درخواست قصاص کردند، سپس متهم در جایگاه ایستاد و خلاف اظهاراتش در دادسرا قتل را انکار کرد و گفت تحت فشارهای بازجویی به قتل اعتراف کرده است.

 

او در ادامه گفت: «روز حادثه وقتی با همسر سابقم درگیر شدم او به طرف آشپزخانه دوید و یک چاقو برداشت تا به من حمله کند. با دیدن این صحنه بلافاصله چاقو را از دست او گرفتم و فقط یک ضربه به کتف او زدم. باور کنید ضربه دیگری به مقتول نزدم.»

 

در ادامه ریاست دادگاه با اعلام نظر کارشناسان پزشکی قانونی که اعلام کرده بودند، ضربات متعددی در بدن مقتول از جمله دست، سینه و انگشتان دست دیده شده است از متهم خواست تا از خودش دفاع کند.

 

با قرائت نظریه پزشکی قانونی از سوی قاضی، متهم بار دیگر جرمش را انکار کرد و گفت فقط یک ضربه به مقتول زده است و نمی داند مابقی ضربات را چه کسی به مقتول وارد کرده است.

 

در پایان هیئت قضایی وارد شور شد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.