2024/07/21
۱۴۰۳ يکشنبه ۳۱ تير
راه تشخیص هندوانه شیرین، رسیده و آبدار

راه تشخیص هندوانه شیرین، رسیده و آبدار

چگونه بفهمیم یک هندوانه به اندازه کافی رسیده و شیرین است؟ این کار با چند تکنیک ساده ممکن است. این مطلب را بخوانید:

دوات آنلاین-هندوانه خریدن فوت و فن خاصی دارد. همین طور نیست که یک هندوانه انتخاب کنید و روی ترازو بگذارید. مخصوصا وقتی می خواهید هندوانه شب یلدا را بخرید باید خیلی دقت کنید. اگر می‌خواهید یک هندوانه شیرین، رسیده و آبدار انتخاب کنید به نکات زیر که تابناک متذکر شده توجه داشته باشید.

 

شکل هندوانه رسیده و شیرین چگونه است

به دنبال هندوانه‌ای محکم، متقارن و عاری از کبودی و له شدگی، بریدگی و تورفتگی باشید. اگر هندوانه دارای هرگونه برآمدگی بود، به این معنی است که در طول رشد مقدار نادرست و بی‌قاعده‌ای از نور خورشید و آب را دریافت کرده که باعث خشکی و تناقض در آن شده است.

راه تشخیص هندوانه شیرین، رسیده و آبدار

راه تشخیص آبدار بودن هندوانه

هندوانه باید نسبت به اندازه‌اش سنگین به نظر برسد، که نشانه‌ای بر پرآب بودن، خوب و رسیده بودن آن است. سعی کنید وزن هندوانه را نسبت هندوانه با اندازه مشابه آن مقایسه کنید؛ هر کدام که سنگین‌تر باشد رسیده‌تر است. این توصیه برای اکثر میوه‌ها و سبزیجات دیگر نیز قابل استفاده است.

 

بیشتر بخوانید: روش تشخیص طالبی شیرین و رسیده 

 

به لکه‌های زرد نگاه کنید

قسمت زیرین هندوانه دارای نقاط زرد رنگ متمایل به کرم باشد. این جایی است که هندوانه با زمین تماس داشته و در آفتاب رسیده است، بنابراین هر چه تیره‌تر باشد بهتر است! اگر این نقطه سفید رنگ باشد یا حتی وجود نداشته باشد، احتمالا به این معنی است که هندوانه خیلی زود برداشت شده است و رسیده نخواهد بود.

 

بهتر است این نقطه متمایل به زردی باشد. دقت کنید این نقطه بزرگ نباشد. بزرگ بودن لکه‌ی زمین به این معنا است که هندوانه در محل خوبی قرار نداشته و نور آفتاب به خوبی به همه نقاط آن نرسیده؛ بنابراین دقت کنید که لکه‌ی زمین کوچک باشد.

 

بیشتر بخوانید: با هندوانه کال و بی مزه چه کار کنیم

 

تشخیص رسیده بودن هندوانه با ضربه زدن

تکنیک ضربه زدن مقداری مشکل است، اما بسیاری از طرفداران هندوانه به آن اعتقاد و اطمینان دارند. ضربات تند و کوتاه با بند انگشتان خود به هندوانه زده و به صدای آن گوش دهید. برای هندوانه رسیده، شما یک صدای پر و کامل می‌خواهید. اگر صدای گرفته و عمیق شنیدید به این معنی است که هندوانه نرسیده است.

 

درحالی که هندوانه را نزدیک گوش خود نگه داشته اید چند ضربه به آن بزنید. هندوانه رسیده هنگام ضربه زدن صدای توپر می‌دهد شبیه صدای درام یا ضربه زدن به در است. هرچه صدا بم‌تر باشد بهتر است.

 

بیشتر بخوانید: طرز تهیه ژله هندوانه‌ای

 

اگر صدای ضربه زدن به هندوانه بم و سنگین بود و شبیح به تاپ تاپ بود هندوانه رسیده و اگر صدایی زیر و بلند شبیه به تق‌تق داشت (گویی که صدا در آن می‌پیچد)، به احتمال زیاد نرسیده است.

 

یک هندوانه کال یا نرسیده صدای بلندتری نسبت به یک هندوانه که بیش از حد رسیده است می‌دهد.

 

بعد از ضربه زدن به هندوانه هرچه صدا سریع‌تر به گوش ما برسد نشانه‌ بهتری است.

راه تشخیص هندوانه شیرین، رسیده و آبدار

به دم هندوانه توجه کنید

یکی از روش‌های تشخیص هندوانه‌ شیرین و رسیده توجه به دم آن است. توجه داشته باشید که دم هندوانه رسیده باید پیر و چروک شده باشد.

 

به دلیل اینکه بوته زمانی که هندوانه بطور کامل رسیده شده روند انتقال مواد را از ساقه به میوه به حداقل می‌رساند و بخاطر همین محل اتصال ساقه به میوه هندوانه کمی چروک و کدر می‌شود. اگر دم هندوانه نرم و یا کاملا سبز و زنده بود به این معنی است که هنوز به اندازه کافی نرسیده است پس از خریدن آن خوداری کنید.

 

اگر دم هندوانه کاملا خشک شده بود نشان دهنده آن است که هندوانه مدت زمان زیادی است که چیده شده است و در اصطلاح تازه نیست.

 

هندوانه نر و ماده را تشخیص بدهید

اگر علاقه داشته باشید که نر و ماده بودن هندوانه را تشخیص دهید به این نکته توجه داشته باشید که هندوانه‌های نر، بزرگ تر، کشیده‌تر و آبکی‌تر هستند، اما هندوانه ماده، گرد‌تر و شیرین‌تر می‌باشد.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.