2024/05/27
۱۴۰۳ دوشنبه ۷ خرداد
روش تشخیص طالبی شیرین و رسیده چگونه است

روش تشخیص طالبی شیرین و رسیده چگونه است

موقع خرید طالبی از کجا بفهمیم رسیده و شیرین است یا کال و نارس؟

دوات آنلاین -خریدن طالبی برای خیلی از ما با ریسک همراه است چون ممکن است شیرین و رسیده نباشد و یک میوه بی مزه و نارس گیرمان بیاید اما اگر فوت و فن هایی را که در ادامه گفته شده به کار ببندید خرید بهتری خواهید داشت.

 

رنگ طالبی رسیده

خراسان نوشت، یک طالبی رسیده باید رنگ زرد متمایل به طلایی داشته باشد. اگر به پوست طالبی دقت کنید رنگ برخی از آن‌ها زرد مایل به سبز است. این طالبی‌ها معمولاً نرسیده هستند.

 

طالبی رسیده به هیچ عنوان پوست صافی ندارد. در واقع اگر پوست طالبی صاف باشد، یعنی به درستی نرسیده است و احتمالاً مزه شیرین و خوبی هم ندارد.

طالبی شیرین و آبدار چه مشخصاتی دارد

ظاهر طالبی شیرین

قسمت پایین و انتهای طالبی تازه باید کمی نرم باشد. زمانی که به این بخش از طالبی دست می‌زنید، باید کمی به داخل متمایل شود. اگر این قسمت از میوه خیلی خشک و سفت باشد، یعنی طالبی هنوز به طور کامل نرسیده است.

 

در قسمت انتهای طالبی یک دایره دکمه‌ای شکل وجود دارد. برای تشخیص طالبی رسیده از کال باید این قسمت را به بینی خود نزدیک کنید و خوب بو بکشید. اگر عطر و بوی شیرینی از این بخش از طالبی به مشامتان خورد، پس باید بدانید که طالبی کاملاً رسیده و شیرین است.

 

در همین زمینه: راه تشخیص هندوانه شیرین، رسیده و آبدار

 

طالبی رسیده نباید ساقه داشته باشد. در واقع زمانی که طالبی به خوبی می‌رسد، خودش به طور طبیعی از ساقه جدا می‌شود.

 

سنگین بودن طالبی نشان دهنده آبدار بودن آن است. در زمان انتخاب طالبی سعی کنید آن‌هایی را انتخاب کنید که وزن سنگین‌تری دارند.

 

خط های روی طالبی

نکته دیگری که باید برای تشخیص طالبی رسیده از کال به آن دقت کنید، رنگ خطوط روی طالبی است. خطوط روی یک طالبی رسیده و تازه سبز روشن و کم رنگ است. هر چقدر این خطوط تیره‌تر باشد، یعنی زمان بیشتری در فروشگاه مانده‌ و کهنه است.

 

در پایان بخش انتهای طالبی که قبلاً به ساقه متصل بوده باید کمی حالت تو رفته داشته باشد. این موضوع نشان می‌دهد که طالبی خودش به‌طور کامل رسیده و از ساقه جدا شده است. معمولاً طالبی نباید به دست کشاورز از ساقه جدا شود. بنابراین اگر انتهای ساقه طالبی رو به بیرون باشد، یعنی به اندازه نرسیده و زود و دستی برداشت شده است.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.